طراحی دفتر کار MAT در پکن

دفتر کار MAT توسط یک استودیوی پژوهشی و طراحی روتردامی در شهر پکن، چین طراحی شده است. این استودیو پژوهشی و طراحی به بررسی و پیش بینی مسائل در حال ظهور مربوط به فرایندهای معاصر شهری اختصاص دارد و هدف این شرکت پیدا کردن راه حل های معماری برای مشکلات پیشرو می باشد. هنگامی که این شرکت با وظیفه بازسازی سه طبقه یک آپارتمان در شهر پکن، رو برو شد، یک روش طراحی مبتنی بر تحقیق توسط معماران معرفی شد، که منجر به مدل سازی فضایی انعطاف پذیر شد.

دفتر کار MAT

حاصل و نتیجه طراحی این شرکت به یک کتاب خانه شباهت دارد. در طبقه اول، طرح سنتی لابی این طبقه را به شکل یک فضای باز و گسترده تغییر داده است که شامل یک کافی شاپ و خدمات لازم برای فضا های کاری مشترک است. در این فضا یک میز بزرگ طراحی و تعبیه شده که مناسب برای تمام اشخاص و گروه ها می باشد. در حالی که حفظ حریم خصوصی بیشتر در منطقه غرفه ها و اتاقک های دیواره دار می باشد و مناسب برای گروه های کوچک تر است. برای افرادی که نیاز به تنهایی دارند نیز ایستگاه های کاری طراحی شده است.

دفتر کار MAT

علاوه بر فضای کتاب خانه مانند، یک قسمت نیز به عنوان فضای نمایشگاهی طراحی شده است. بسیاری از افرادی که در اینجا کار می کنند، تیم های کوچک یا متوسط هستند که در مرحله اولیه راه اندازی کسب و کار خود قرار دارند، به این معنی که محصولات آن ها نیاز مند به یک راه برای ارائه، انتشار و عرضه به بازار است. بنابراین، چهار واحد برای نمایش محصولات و یک ویترین دیواری کلی برای عرضه محصولات طراحی شده است. در این پروژه، هدف از طراحی یک فضای کاری مشترک، تنها به عنوان زیستگاه برای تیم‌های کاری نبود، بلکه ایجاد یک خانه برای کالا های آن ها بود.


حتما ببینید: طراحی سالن اپرا و کنسرت کره ای شکل با قابلیت نمایش 360 درجه


سایر تصاویر پروژه طراحی خلاقانه دفتر کار MAT با فضایی انعطاف پذیر

دفتر کار MAT

دفتر کار MAT

طراحی دفتر کار MAT

طراحی دفتر کار MAT

طراحی دفتر کار MAT

طراحی دفتر کار MAT

طراحی داخلی دفتر کار MAT در پکن

طراحی داخلی دفتر کار MAT در پکن

طراحی داخلی دفتر کار MAT در پکن

طراحی داخلی دفتر کار MAT در پکن

منبع: designboom

ترجمه: از تحریریه معمار آپ