طراحی دفتر کار Skype توسط گروه معماری Design Blitz

دفتر کار Skype واقع در شمال آمریکا توسط گروه معماری Design Blitz طراحی شده است. ایجاد یک دفتر در سطح بین المللی هدف اصلی شرکت Skype بود. این شرکت از گروه طراحی این پروژه خواستار طراحی فضایی بود که ذوق، سلیقه و استعداد کارمندان را احیا کند و باعث شود تا شرکت Skype از رقبای خود متفاوت شود.

مشخصات کلی پروژه

 • معمار: گروه معماری Design Blitz
 • کارفرما پروژه: شرکت Skype
 • عکاس پروژه: Hoffman Chrisman And Matthew Millman
 • مکان پروژه: 3210 Porter Dr, Palo Alto, CA 94304, ایالات متحده آمریکا
 • مساحت پروژه: 54000 متر مربع
 • سال ساخت: 2010

دفتر کار Skype

فضای جدید دفتر کار Skype تنها یک طراحی نیست، بلکه شخصیت مدرن ولی سرگرم کننده شرکت را بازتاب می دهد. به علت استفاده وسیع شرکت از AV، فضای دفتر کار به شرایط آکوستیکی و ضد صدا نیازمند بود. مدیران شرکت Skype از گروه معماری Design Blitz خواستار طراحی دفتر کار با بودجه کم و هم چنین زمان کم بودند.

دفتر کار Skype

گروه معماری Design Blitz پیش از آغاز طراحی دفتر کار Skype برای درک واقعی نحوه عملکرد شرکت Skype، از یک تیم بزرگ نقشه کشی و پژوهشی فضا های کاری یاری گرفت. تحقیقات و بررسی ها مشخص کرد که قسمت بزرگ و مهمی از فرهنگ شرکت Skype بر پایه و اساس بهبود Scrum، یعنی تولید مکرر ایده و فلسفه‌ ایی قرار دارد که تفکر سریع نامیده می‌ شود و اشاره به تاثیر محیط بر روی کار های فکری دارد. تیم معماری Design Blitz برای پشتیبانی و حمایت از فرهنگ Scrum، یک مجموعه دیوار سفید سیار طراحی کرده است که در صورت لزوم به آسانی جا به‌ جا می‌ شوند. به این سیستم Skype-its می گویند.

دفتر کار Skype

گروه معماری Design Blitz برای حمایت از پروسه های فکری فضا های مختلفی را طراحی کرده است. هر یک از این اتاق‌ های جلسه دنج متشکل از سه کیوسک متفاوت است:

 1. اتاق‌ هایی تاریک و شبیه به غار که مناسب برای خود کاوی هستند.
 2. اتاق براق و روشن که مناسب برای برای اندیشه‌ های فعال هستند.
 3. اتاق با رنگ متوسط که مناسب برای ژرف‌ اندیشی هستند.

دفتر کار Skype

شرکت Skype مانند هر اداره ایی به سه نوع فضای تفکر و تعمق، فضای تمرکز و فضای شریکی نیازمند بود. زیرا تیم طراحی Design Blitz بر این عقیده بودند که افراد، نه اتاق های کنفرانس مستحق نور طبیعی هستند.

 • بنابراین ایستگاه‌ های کاری را دور تا دور ساختمان قرار دادند (فضای تمرکز).
 • کاربرد های پر سر و صدا را برای کاهش صدا و حواس پرتی در وسط فضا طراحی کردند (فضای شریکی).
 • اتاق جلسات و کیوسک ها را برا اساس الویت رده بندی کردند به شکلی که هیچ یک از پرسنل دارای اتاق خصوصی نباشند (یک پلان باز که با یک سیستم پله بندی کاری کامل شده است).

طراحی دفتر کار

این پلان باز بزرگ نیازمند آن بود که پرسنل شرکت توانایی تطابق خود با آن را داشته باشند. بنابراین پروژه در طول یک راهرو بزرگ مرکزی سازمان‌ دهی شده که کارمندان را تشویق می کند تا در این فضای میانی یک دیگر را ملاقات کنند.

طراحی دفتر کار

در حقیقت ساختمان قدیمی شرکت الهام بخش طرح جدید دفتر کار بود. فضایی تاریک و دلگیر که مدت‌ زمان زیادی رها شده بود. تیم طراحی Design Blitz  روکش سقف را به طور کامل حذف کردند و اطرافش را تخته کوب کردند. نتیجه این کار نمایی صنعتی است که در کنتراست با اتاق‌ های از نو طراحی شده است.

طراحی دفتر کار

طراحان تیم معماری Design Blitz از یک عرشه سفید برای رفع الزامات آکوستیکی شرکت Skype استفاده کرده اند. در ساختمان هایی که دارای دهانه بزرگ هستند از این نوع سقف استفاده می شود. بنابراین در این ساختمان سقف مثل یک دیافراگم عمل می کند و صدا را کاهش می دهد. هم چنین نقش روکش بام را نیز ایفا می‌کند.

طراحی دفتر کار

تیم طراحی Design Blitz به علت کمبود بودجه باید طرحی خلاقانه را ارائه می داد که شیوه های نوین و جدید را با استفاده از متریال ساده و معمولی به وجود می آورد. در یکی از قسمت های دفتر کار Skype، با استفاده از فرش چمن نما یکی از دیوار ها را روکش کرده اند و باقی دیوار ها را با نمایی صنعتی روکش کرده اند. اندکی رد خیال پردازی در این عنصر های پوششی مثل مواد روکش و کاهنده های صدا مشاهده می شود. تیم طراحی Design Blitz از تخته چند لایه ۳/۴ اینچی برای ساختن Skype-it استفاده کرده اند. اتاق Board Room دارای روکش شرابی رنگ است که این روکش بازیافتی  از حیاط قدیمی ساختمان می باشد.

طراحی دفتر کار

هرچند این دفتر کار، یکی از چندین دفتر شرکت Skype است ولی به دلیل برقراری روابط بین‌ المللی شرکت Skype از این دفتر استفاده می‌ شود. دفتر کار Skype در ایالات متحده آمریکا موفق به دریافت گواهی نقره‌ ایی LEED شده است.


حتما ببینید: ایده های طراحی کانتر آشپزخانه و حمام با استفاده از کاشی


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار Skype توسط گروه معماری Design Blitz

طراحی ساختمان شرکت

طراحی ساختمان شرکت

طراحی ساختمان شرکت

دفتر کار Skype

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

طراحی ساختمان شرکت

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ