طراحی شعبه جدید فروشگاه اپل

شعبه جدید فروشگاه اپل در یکی از مهم ترین و محبوب ترین خیابان های شهر میلان، ایتالیا افتتاح شده است. این فروشگاه توسط شرکت معماری نورمن فاستر و همکاران با کاسپتی متفاوت از سایر شعبات این برند تجاری طراحی شده است. ورودی فروشگاه لوازم الکترونیکی اپل با شاخصه های طراحی لوکسی نسبت به موقعیت پروژه طراحی شده است. فروشگاه اپل به واسطه یک آبشار دراماتیک احاطه شده که بهترین المان به عنوان تعریف ورودی محسوب می شود.

طراحی فروشگاه اپل

این آبشار مینیمال در قسمت ورودی، موجب شاخص شدن این فروشگاه لوازم الکترونیکی شده و کل فروشگاه نیز با یک آمفی تئاتر کلاسیک قدیمی احاطه شده که این امر موجب برجسته تر شدن این بنا شده است.

فروشگاه اپل


حتما ببینید : طراحی و اجرای نماهای مختلف با استفاده از متریال پلی کربنات


نخستین پروژه این کمپانی در کشور ایتالیا فروشگاه اپل Piazza Liberty می باشد. به جز قسمت ورودی، استفاده از متریال سنگ در Beola Grigia میلان که با 12 درخت لیلکی (Gleditsia) تزئین شده از شاخص ترین خصوصیات این پروژه محسوب می شود. فروشگاه اپل در نگاه اول از دید همه پنهان است و با عبور از میان دو آبشار و پله، وارد فضای فروشگاه می شویم. بعد از عبور از قسمت ورودی، برخی ابتکارات خلاقانه مشاهده می شود که با دکوراسیون همیشگی فروشگاه عجین شده اند. امکانات این فروشگاه تجاری اصلی ترین بخش طراحی داخلی به شمار می رود به این صورت که ساعاتی را به آموزش بازدیدکنندگان برای مباحثی مانند: عکاسی، فیلمسازی، طراحی و موسیقی با محصولات خود اختصاص داده اند.

فروشگاه اپل

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمارآپ