طراحی یک واحد اداری برای مجتمع مسکونی

مجتمع مسکونی Sotheby’s واقع در کشور سنگاپور می باشد که توسط گروه معماری SCDA Architects طراحی و اجرا شده است. این ساختمان لوکس دارای امکانات متعددی می باشد. مدیریت این مجتمع مسکونی از تیم طراحی SCDA Architects درخواست کرد تا در یکی از طبقات این ساختمان یک واحد اداری برای مدیریت ساختمان طراحی کنند که دارای تمام امکانات لازم برای فضای اداری باشد. این واحد اداری به مساحت 630 متر مربع می باشد که در آن فضا هایی مانند اتاق های متعدد، تاسیسات، و فضای بین کارگزار و کارمند تعبیه شده است. در این پروژه، تغییر کاربری این طبقه از انبار به یک واحد اداری مهم ترین چالش طراحان بوده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری SCDA Architects
  • مکان پروژه : سنگاپور
  • معمار مسئول : Soo K. Chan
  • سازندگان پروژه : Goodrich Global
  • پیمانکار اصلی : Transglobe Interior Pte Ltd
  • کارفرما پروژه : List International Realty Pte Ltd
  • مساحت پروژه : 630 متر مربع
  • سال ساخت : 2017

یک واحد اداری

تیم معماران SCDA Architects این فضای اداری را به گونه ایی طراحی کرده اند که دارای یک فضای ساده به همراه یک ورودی می باشد که با استفاده از پارتیشن اتاق ها از یک دیگر تفکیک شده اند. کارفرمای این پروژه از تیم معماری خواستار طراحی یک فضای کاری با طرحی ظربف و ساده بود. به گونه ایی که در این فضا، کاربری از زیبایی مهم تر بوده و در عین حال عناصر زیبایی شناسی را به تصویر بکشد.

تیم طراحان برای خلق یک محیط انعطاف پذیر با فضای تعاملی، بیشتر اتاق های این واحد اداری را به شکل ساده طراحی کرده اند که توسط پارتیشن های شیشه ایی از یک دیگر تفکیک شده اند. قسمتی از پارتیشن ها به صورت ماژولار می باشد که قابلیت باز و بسته شدن دارند. تیم معماران برای انعطاف پذیری فضا، این قابلیت ماژولار را طراحی کرده اند تا در صورت لزوم یک فضای گسترده یا چند فضای محدود به وجود بیاید.

طراحی فضای اداری

طراحی داخلی این واحد اداری در این مجتمع مسکونی شامل عرصه هایی مانند: اتاق کنفرانس، اتاق مدیریت، حسابداری، کارمندان، تاسیسات و خدمات می باشد. هم چنین تیم معماری SCDA Architects این طبقه را به وسیله نورپردازی سقف از بقیه ساختمان جدا کرده است که بدین وسیله کاربری طبقه را معرفی می کند.


حتما ببینید : چگونه و در چه زمانی ترکیبی زیبا از کاناپه با میز و صندلی داشته باشیم


سایر تصاویر پروژه طراحی یک واحد اداری برای مجتمع مسکونی

یک واحد اداری

طراحی یک واحد اداری در برج مسکونی

پلان فضای اداری

مقطع پلان فضای اداری

مقطع پلان فضای اداری

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ