طراحی مبلمان مناسب فضاهای بیرونی

زمانی که قصد دارید برای فضا های بیرونی مبلمان تهیه کنید متوجه خواهید شد که گزینه های زیادی برای انتخاب مبلمان مناسب فضاهای بیرونی وجود دارد. از طرح و مدل مبلمان گرفته تا جنس مبلمان انواع متنوعی وجود دارد. بنابراین، با آشنا شدن با هر یک از این گزینه ها شما قادر به محدود کردن طیف وسیعی از مدل‌ هایی هستید که متناسب با سلیقه و شیوه زندگی شما هستند. برای بهبود و تسریع این پروسه معمار شاپ در این مطلب برخی از بهترین سبک های مبلمان در فضای باز متناسب با نوع کاربردشان را به شما معماران عزیز معرفی می کند.

 

مبلمان مناسب برای فضا های تجاری

مبلمان مناسب برای فضا های تجاری می تواند شامل تعدادی قطعه باشد. شرکت ها باید نیاز های خود را ارزیابی کنند و متناسب با نیاز خود مبلمان مناسب را تهیه کنند. علاوه بر این، شرکت ها می توانند مبلمانی را انتخاب کنند که دارای زیبایی شناسی خاصی است و با دکوراسیون و سبک کلی فضای آن ها مطابقت دارد. شرکت های تجاری معمولا مجموعه ای از مبلمان با کیفیت بالا را در فضا های بیرونی استفاده می‌ کنند تا نمایی یکنواخت و یکپارچه در فضای باز ایجاد کنند. به همین علت، دسترسی به مجموعه های خاص و ضمانت های تجاری ممکن است انتخاب آن‌ ها را تحت تاثیر قرار دهد. اگر شما صاحب یک مرکز تجاری و یا یک خانه هستید، می توانید مبلمان فضای باز را با توجه به نیاز و سلیقه خود پیدا کنید.

 

مبلمان مناسب برای فضا های کوچک

اگر شما یک حیاط کوچک یا پاسیو دارید، نباید آن را با مبلمان بزرگ و گرد و یا میز های ناهار خوری هشت نفره شلوغ کنید. در عوض مبلمان شما باید متناسب با مقیاس فضای شما باشد. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید یک مبلمان شیک داشته باشید، صحبت انتخاب یک مبلمان مناسب برای محیط های محدود در فضای باز است.

مبلمان مناسب فضاهای بیرونی

صندلی‌ و مبلمان ها

به جای آن که سراغ مبلمان چند تکه بزرگ و وسایل همراهشان بروید، از صندلی و مبلمان های دو نفره استفاده کنید. مبلمان کوچک تر در فضا های کوچک راحت تر چیده می شوند. با این حال، فقط به دلیل این که حیاط  شما کوچک است، به این معنی نیست که شما نمی توانید صندلی های لوکس داشته باشید که آرامش و تعامل میان مهمان را ترویج می کند. یک ست گپ و گفت کوچک تر ممکن است مناسب باشد.

یک تصویر از حیاط خود را طراحی کنید و چندین راه برای چیدمان صندلی ها، مبل های دو نفره و ست های bistro را امتحان کنید تا بهترین چینش متناسب با فضای خود را پیدا کنید.

طراحی مبلمان مناسب فضای بیرونی

مبلمان مناسب برای کنار استخر

هنگامی که در کنار استخر می خوابید، می خواهید راحت دراز بکشید؛ چرت بزنید، مطالعه کنید و حتی حمام آفتاب بگیرید. مبلمان مناسب در کنار استخر به شما این امکان را می دهد تا تمام این کار ها را انجام دهید. و می توان گفت مبلمان مناسب فضاهای بیرونی است.

طراحی مبلمان در فضای باز

ست های Bistro

ست های Bistro به طور کلی شامل دو صندلی و یک میز کوچک است. برخی از این ست ها به صورت میز و صندلی هایی در کافه های فرانسوی هستند. و بعضی دیگر مثل یک اسکله مشرف به آب‌ های آبی هستند. طرح و الگو مدل هایی که با  فلز تزئینی ساخته می شوند از کافه‌ ها الهام گرفته شده اند و انواع حصیری، میزی راحت را ایجاد می کنند.مهم تر از همه، اندازه ست های Bistro یک مبلمان مناسب فضاهای بیرونی است.

طراحی مبلمان مناسب فضای بیرونی

صندلی راحتی تاشو

صندلی های راحتی تاشو مناسب برای مبلمان فضای باز هستند. این طندلی ها به اندازه ایی بلند هستند که شما می توانید پاها یتان را روی آن دراز کنید. علاوه بر این، صندلی های تاشو دارای پشتی های قابل تنظیم هستند که به شما کمک می کند به راحتی روی آن بخوابید، برنزه شوید یا درازنشست انجام دهید. به طور کلی، خرید دو عدد از این صندلی های تاشو، ایده مناسبی است. با این حال، اگر شما یک خانواده بزرگ دارید، یا دوستان زیادی دارید خرید صندلی های تاشو بیشتر، یک تصمیم هوشمندانه است.


حتما ببینید: 40 اتاق نشیمن خاکستری که کمک میکنند اتاق شما شیک تر نظر برسد


مبلمان مناسب برای پذیرایی در یک فضای نشیمن بیرونی

مبلمان مناسب برای پذیرایی در یک فضای نشیمن بیرونی باید به شکلی باشد که بتوان نوشیدنی و غذا را در این محیط سرو کرد. اگر شما دوستان خود را برای شام دعوت کرده‌ اید یا در حیاط خلوت خود یک باربکیو دارید، به مبلمانی نیازمند هستید که میز و تعداد صندلی کافی جهت میل غذا و نوشیدنی داشته باشد. در این مطلب انواع مجموعه ای از ست میز و صندلی را به شما نشان می دهیم تا به شما اطمینان دهد مهمان شما جایی برای نشستن، صحبت و لذت بردن از شب خود را دارد.

ست غذا خوری

ست غذا خوری در سبک های مختلف عرضه می شوند. برخی از آن ها شامل میز های هشت نفره هستند و برخی دیگر برای پذیرای روابط صمیمانه تری طراحی شده اند. به طور کلی، ست های غذا خوری شامل چندین صندلی و میز است. این صندلی‌ ها حتی به‌ شکل کاناپه های بدون پشتی و دسته و یا نیمکت طراحی می‌شوند.  برای تعیین این که آیا میز گرد یا مستطیلی، و صندلی یا نیمکت مناسب فضای شما است باید ابتدا به نیاز های خود توجه کنید و نگاهی به فضای خود بیاندازید. چند اتاق دارید؟ آیا فضای کافی برای راحت چرخیدن و حرکت مهمانان دارید؟ قبل از خرید همیشه حیاط و مبلمان خود را اندازه گیری کنید.

مبلمان مناسب فضاهای بیرونی

این ست ها به شکلی طراحی شده اند تا مخاطب احساس کند در فضای اتاق نشیمن نشسته است. در این فضا از میز های عسلی و یا میز های قهوه خوری استفاده می شود. و همه چیز هایی که برای یک استراحت عصر گاهی و گفت‌ و گویی پرمعنا نیاز است را برای شما فراهم می کند. اگر مهمانی بزرگی دارید، ست گپ و گفت، ایده مناسبی برای شما است؛ اگر تمایل دارید پاهایتان را کامل دراز کنید به مدل های نیمکتی یا L شکل نگاه کنید. به این ترتیب مهمانان می توانند به راحتی دسته دسته شده و جای خود را با هم عوض کنند تا به‌صورت خصوصی با یک دیگر حرف بزنند. بنابراین یک مبلمان مناسب فضاهای بیرونی است.

داشتن هر دو مجموعه غذا خوری و هم ست چندتکه درحیاط خلوت خود، یک راه عالی برای داشتن صندلی های شیک و راحت برای تمام مهمانان خود است. اطمینان حاصل کنید که شما می توانید هر دو نوع ست را در حیاط خلوت خود جا دهید و چیدمان آن ها بر طبق نقاط پر رفت‌ و آمد قرار دهید.

مبلمان مناسب فضاهای بیرونی

منبع: builddirect

ترجمه: از تحریریه معمار آپ