طراحی ساختمان های اداری دولتی پایتخت هند توسط نورمن فاستر

ساختمان های اداری دولتی پایتخت هند توسط گروه معماری نورمن فاستر به سبک معماری هایتک طراحی شده است که در ساختار های این شهر یک نقطه عطف بزرگ محسوب می شود. عنوان این طراحی “پایتختی برای مردم” می باشد که قسمت اعظمی از شهر آماراواتی هند می باشد و به عنوان پایتخت سیاسی-دولتی جدید این کشور انتخاب شده است. تیم معماران نورمن فاستر برای طراحی این پروژه بزرگ یک مستر پلان 217 کیلومتری ارائه کرده اند که قسمت عمده ایی از طراحی و اجرای قسمت سیاسی و دولتی ساختمان های پایتخت هند بر عهده این گروه معماری می باشد. این بخش ها شامل فضا هایی مانند طراحی مجتمع دادگاه عالی، ساختمان دادگستری، ساختمان مجلس، و چندین ساختمان اداری با کاربری دبیرخانه می باشد.

ساختمان های اداری دولتی

نورمن فاستر بر طبق بازدید از شهر آماراویتا و برنامه های مشخص شده، ساختمان مرکزی این مجموعه بزرگ را در اطراف رودخانه طراحی کرده اند. روش و سبک طراحی نورمن فاستر به گونه ایی می باشد که از حداقل تا حداکثر ظرفیت های ارگانیک سایت استفاده می کند. در طراحی این مجموعه بزرگ آب شیرین رودخانه ایی به نام کریشنا که در کنار این مجموعه قرار دارد باعث به وجود آمدن یک فرصت استثنایی برای ارائه محیطی سبز و کنترل شده در این مجموعه بزرگ شده است. که هم چنین در طراحی این مجموعه تیم طراحی نورمن فاستر با استفاده از تکنولوژی های هایتک باعث افزایش و توسعه زیست بوم منطقه شده است. از مهم ترین خصوصیات این پروژه عظیم مورادی مانند: شیشه های فیلترکننده برای استفاده از نور طبیعی در داخل ساختمان، تسهیل مسیر های شهری و پانل های جذب انرژی می باشد.

این گروه معماری با استفاده از یک برنامه جامع و پیشرفته توسط سیستم های تکنولوژیک مختص به معماری آینده، طراحی شهری و مسیر های ارتباطی را مدیریت می کنند. تیم طراحان پروژه برای حمل نقل یک استراتژی ارائه داده اند و این راهکار شامل وسایل نقلیه الکتریکی بوده و از تاکسی آب (قایق های کوچک حمل مسافر در شهر) و مسیر های اختصاصی دوچرخه برای جا به جایی استفاده خواهد شد. هم چنین این طراحان برای مسیر های پیاده روی این مجموعه، لبه های خیابان و مسیر سایه داری را در نظر گرفته اند که هدف از این طراحی تشویق مردم به پیادروی های کوتاه یا بلند می باشد. گروه طراحان نورمن فاستر برای طرفداران و دوست داران محیط زیست و زمین نیز بخش اداری سیاسی را طراحی کرده اند که می تواند یک نمونه اجرایی عالی از شهری پشرفته و پاسخگو در مقیاسی بزرگ باشد.


حتما ببینید : طراحی اینستالیشن با طناب توری در نیویورک


سایر تصاویر پروژه طراحی ساختمان های اداری دولتی پایتخت هند توسط نورمن فاستر

طراحی شهری

طراحی شهری

طراحی شهری

طراحی پایتخت شهر هند

طراحی پایتخت شهر هند

ساختمان های اداری دولتی

طراحی پایتخت شهر هند

ساختمان های اداری دولتی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ