طراحی برج Diagonal در کره جنوبی

برج Diagonal در منطقه تجاری بین المللی Yongsan و در قلب شهر سئول، کره جنوبی قرار دارد و از مدرن ترین اکسپرسیونیسم ساختاری برخوردار است. این برج توسط گروه معماری SOM طراحی شده است. سه فرد اصلی این تیم معماری مریل (Merrill)، اوینگز (Owings) و اسکیدمور (Skidmore)، هستند. برج Diagonal دارای 54 طبقه است و یک آسمان خراش عملکردی می باشد که دارای طرحی با خصوصیات معماری انتزاعی است. برج Diagonal با 228 متر ارتفاع در مرکز منطقه هوانگژو سئول به عنوان دروازه شهر سازی مدرن در ضلع شرقی شهر نام برده می شود.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: گروه معماری SOM
  • تیم طراحی پروژه: Merrill, Owings and Skidmore
  • مکان پروژه: منطقه هوانگژو، شهر سئول، کره جنوبی
  • ارتفاع پروژه: 228 متر
  • مساحت پروژه: 125 هزار متر مربع

برج Diagonal

برج Diagonal دارای ساختار مورب است که به 343 متر افزایش می یابد و تا حدودی شبیه به برج Hearst Tower نورمن فاستر در نیویورک می باشد. ساختار اولیه این آسمان خراش شامل 8 ستون بزرگ بوده که با پوسته ساختمان تلفیق شده و مثل لایه های شناور در نما غرق شده است. شکل و فرم این برج دارای تعادل معمارانه می باشد که به سازه زیبای آن به وضوح تلفیق شده است. این برج دارای مساحت 125 هزار متر مربع است که شامل فضا هایی مانند: فضای اداری، فضا های تجاری، هتل، رستوران و فروشگاه می باشد. هدف از ساخت برج Diagonal گسترش و توسعه ویژگی های اقامتی و تفریحی برای بازی های آسیایی سال 2020 است. تا هم به عنوان نماد شهری مدرن معرفی شود و هم نیاز های مراجعه کنندگان را بر طرف سازد.

برج Diagonal

ستون های اصلی برج Diagonal دارای انحنا و خمش بسیاری است و هم چنین ستون های ثانویه این برج نیز برای حفظ انسجام و یکپارچگی ساختمان برج در یک راستا با ستون های اصلی قرار گرفته اند. در قسمت بالای آسمان خراش Diagonal خمش و انحنای ستون ها به یک فضای باز گشترش و توسعه یافته است که این امر موجب شده تا برای مشاهده دیدگاه های شهر مناسب باشد و هم چنین فضای کافی برای ایجاد رستوران و فوت کورت های مختلف و متعدد فراهم شود.


حتما ببینید: از دیجیتال تا واقعیت : مقایسه کلاژ های FALA Atelier با ساختمان های واقعی


سایر تصاویر پروژه طراحی برج Diagonal توسط تیم معماری SOM

برج Diagonal

برج Diagonal

طراحی برج Diagonal

طراحی برج Diagonal

طراحی برج Diagonal

برج Diagonal

برج Diagonal

برج Diagonal

طراحی برج Diagonal

<a href=”ht