طراحی کافی شاپ با الهام از سفر به ایتالیا و اندونزی

معماری به نام Giovanni Ferrara از دفتر کار Far Office یک کافی شاپ مدرن به نام کافی شاپ 101 را در شهر چانگشا، چین طراحی کرده است. این معمار این کافی شاپ را برای همسرش که Jenny نام دارد و علاقمند به سفر و دیدن مکان هایی مانند جنوب ایتالیا و اندونزی است طراحی کرده است. هدف Giovanni Ferrara از طراحی این کافی شاپ با الهام از سفر به ایتالیا و اندونزی خلق فضایی است که عناصر طراحی هر دو کشور را در فضای خود داشته باشد.

کافی شاپ با الهام از سفر به ایتالیا و اندونزی

Giovanni Ferrara در تمام قسمت های داخلی این کافی شاپ از عناصری استفاده کرده است که از چوب بامبو ساخته شده اند. هدف او از این کار این بوده است که یک محیط مدرن و آرام را در این کافی شاپ ایجاد کند. این معمار در قسمت جلویی کافی شاپ 101 یک اتاق شیشه ایی نیمه خصوصی را طراحی کرده است که در آن میز و صندلی هایی برای پذیرایی از مشتریان قرار داده شده است و مشتریان می توانند از پنجره هایی که در این قسمت وجود دارد و از  کف تا سقف امتداد یافته اند به خیابان نگاه کنند.

طراحی داخلی کافی شاپ

Giovanni Ferrara با توجه به پلان مستطیلی کافی شاپ در یک قسمت پیشخوان و پذیرش کافه شاب را طراحی کرده و در قسمت روبروی پیشخوان میز و صندلی هایی را برای نشستن مشتریان طراحی کرده است. کانتر پذیرش با طرح مدرن و زیبایی به رنگ سفید طراحی شده است. بر روی کانتر قسمتی برای صندوق کافه، قسمتی برای یخچال کافه و هم چنین قسمتی برای قهوه ساز طراحی شده است. بر روی دیوار پشت کانتر پیشخوان تورفتگی هایی طراحی شده است که آثار هنری در داخل آن ها قرار داده شده است و با نور پردازی که در داخل هر کدام تعبیه شده است آثار هنری به شکل برجسته ایی نمایش داده می شود.

کافی شاپ با الهام از سفر به ایتالیا و اندونزی

در مقابل فضای پذیرش میز و صندلی هایی در امتداد دیوار قرار دارد. که این معمار خلاق با استفاده از پارتیشن های سفید و پرده های کوچک فضا های صندلی را تقسیم و از یک دیگر تفکیک کرده است. و با استفاده از این طرح مشتریان می توانند برای حفظ حریم خصوصی پرده ها را بکشند.

کافی شاپ با الهام از سفر به ایتالیا و اندونزی

به جهت این که کافی شاپ دارای پلان مستطیلی است و پنجره در تمام قسمت های کافی شاپ وجود ندارد نور طبیعی به اندازه کافی به تمام فضا های داخلی کافی شاپ نمی تابد. به همین دلیل بیشتر فضا های کافی شاپ تاریک می باشد. به همین دلیل Giovanni Ferrara مجموعه ایی از لوستر هایی با طرح خاص و منحصر به فرد را برای روشن تر کردن فضای داخلی کافی شاپ استفاده کرده است. که علاوه بر روشنایی فضا محیط کافه را نیز جذاب و زیبا کرده است.


حتما ببینید: پنج مرحله خلاقیت که معماران در تمامی پروژه ها، تجربه می کنند


سایر تصاویر پروژه طراحی کافی شاپ با الهام از سفر به ایتالیا و اندونزی

طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

کافی شاپ با الهام از سفر به ایتالیا و اندونزی

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ