طراحی فضای ناهار خوری

فضای ناهار خوری : امروزه به دلیل تکنولوژی و سرعت در پیشرفت آن، برنامه ریزی برای یک گرد همایی دوستانه و شام خانوادگی کار ساده ایی نیست. بر همین اساس طراحی 50 اتاق ناهار خوری با طراحی مختص خود، حتما باعث می شود در اولین فرصت، یک مهمانی خانوادگی ترتیب دهید.

بنابراین معمار شاپ در این مطلب نمونه هایی از طرح های فضای ناهار خوری را با توضیحات اندکی برای شما معماران عزیز در نظر گرفته ایم، که شما می توانید بر اساس سلیقه و نیازهای خود از آن ها ایده بگیرید و اجازه دهید شخصیت و هویت شما در دکور و طراحی خانه تان مشخص شود.

1- این فضای ناهارخوری، توسط طراحی به نام Tineke Triggs، در شهر Marin در کالیفرنیا ساخته شده است، این طراح در طراحی این فضا از یک میز و نیمکت بازسازی شده چوبی به علاوه دو صندلی بار و سه صندلی از فلز و چرم که متعلق به برند Spoleto Chairs می باشد، استفاده کرده است. اثر هنری آویخته شده بر دیوار اثر هنرمندی به نام Eduard Resbier می باشد.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

2- در اولین نگاه به این اتاق ناهار خوری در بیرمینگهام آلاباما، دو روشنایی فانوس مانند بزرگ که از جنس فلز می باشند، نظر همه را به خود جلب می کند. دو پرده آویخته از سقف تا کف در دو طرف این فضا می توانند، اتاق ناهار خوری را از فضای اطراف تفکیک کنند.

فضای ناهار خوری

3- دیوار های مشکی رنگ و لوستر سبک صنعتی از برند Schoolhouse Electric & Supply با کف سازی چوبی و دیواری که نیمی از آن با پانل های سفید پوشیده شده است، یک فضای ییلاقی مدرن در این اتاق ناهار خوری که در تنسی آمریکا قرار دارد به وجود آورده است.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

4- فضای این ناهار خوری در تورنتو کانادا با دو دیوار شاخص، یکی به رنگ آبی و دیگری پوشیده از کاغذ دیواری با طرح سیاه و سفید، کاملا خود را به نمایش می گذارد.

فضای ناهار خوری

5- دیوار های این فضا به رنگ صورتی و ارغوانی در کنار کف سازی سفید رنگ و پارچه های پشمالو استفاده شده، باعث شده است این فضا در کشور دانمارک بسیار دلپذیر شود.

طراحی فضای ناهار خوری

6- میز قطور مرمری این فضا با صندلی های چرمی ، زینت بخش این اتاق ناهار خوری مینمیال در شهر نیویورک می باشند. دقت کنید که چگونه فلز مشکی رنگ لوستر آویخته از سقف تکرار کننده طرح مشبک مشکی رنگ نرده های پنجره ها است.

فضای ناهار خوری

7- این خانه نوسازی شده در سواحل Hermosa در لس آنجلس، فضای ناهارخوری را در خود جای داده است که به خوبی تلفیقی از سبک هنرو پیشه و سبک کانتمپروری یا معاصر می باشد. صندلی ها و میزناهارخوری جدید این فضا متاثر از آثار فرانک لوید رایت هستند در حالیکه لوستر بالای میز با حباب های شیشه ای، در مدرنترین و امروزی ترین خانه ها یافت می شود.

طراحی فضای ناهار خوری

8- در این فضا از ساز alphorn از جنس چوب های آلپ سوئیس به عنوان تزئین روی میز استفاده شده است. این فضای روستیک در شهر مونتانا قرار دارد.

فضای ناهار خوری

9- دیوار های زغالی رنگ این فضای ناهار خوری در محله Greenwich Village منهتن از رنگی با نام “Day’s End” از برند بنجامین مور استفاده کرده است.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

10-  در این اتاق ناهار خوری با طراحی آسیایی در میامی، استفاده از رنگ قرمز، عنصر شاخص طراحی است. دیوار ها، پارچه نشیمن صندلی ها و فرش گرد وسط همه از والور های مختلف رنگ لاکی بهره گرفته اند.

فضای ناهار خوری

11- میز استفاده شده در این فضای ناهار خوری در آتلانتا، پایه های فلزی ملهم از سبک روستیک داشته و رویه آن از چوب بلوط بوده که آستر سفیدرنگ خورده است. دو صندلی چیپندل در پشت میز ناهار خوری اصالتا مشکی رنگ بوده اند اما صاحب خانه جهت هارمونی آنها با بقیه فضا، آنها را به رنگ سفید در آورده است.

فضای ناهار خوری


حتما ببینید: تکنیک‌ های بافت قالیچه و فرش


12- طراحی این ناهار خوری در نیویورک متاثر از اتاق های چای ژاپنی است. استفاده از چوب های عمودی بر روی پنجره راهکار مناسبی برای تامین خلوت فضا و در عین حال اجازه ورود نور به دورن فضاست.

فضای ناهار خوری

13- تیم طراحی Alisberg Parker ، در طراحی این فضا، پانل های دیواری چوبی ، ابزار سقف و سقف را به رنگ زغالی تیره رنگ کرده اند. در این فضا پرده ها به رنگ سبز زمردی بر روی این پس زمینه تیره رنگ آویخته شده اند و میز چوبی آنتیک وسط با صندلی های طرح Luctice با نشیمن چرمی مشکی رنگ احاطه شده است.

طراحی فضای ناهار خوری

14-  این اتاق ناهار خوری تک رنگ در شهر نیویورک فضای مناسبی برای نمایش آثار هنری دارد. سه پایه استفاده شده و قفسه های روی دیوار، آثار هنری متعددی را بر روی خود جای داده اند.

فضای ناهار خوری

15- طراح این فضا، هنرمندی به نام Aly Daly است، وی شخصا میز ناهار خوری این فضای زیبا در لس آنجلس را طراحی کرده است. رویه این میز یک درب بازسازی شده بلژیکی است که روی آن رنگ سفید زده شده و سپس با شیشه قاب گرفته شده است.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

16- این اتاق ناهار خوری سنتی در برلین توسط Lars Leppin طراحی شده است و در طراحی آن از کاغذ دیواری سبز رنگ برند de Gournay، یک لوستر کریستال و مجموعه ای از مبلمان های آنتیک استفاده شده که یک زیبایی بی زمان به این فضا داده است.

طراحی فضای ناهار خوری

17- این اتاق ناهار خوری با پلان دایره ای در سان فرانسیسکو بر روی دیوار های چوبی خود، از یک طرح منظره عظیم بهره می گیرد و میز ناهار خوری وسط فضا از جنس سنگ تراورتن می باشد.

فضای ناهار خوری

18- در کنار لوستر طلایی رنگ و مجسمه گونه این فضا، صندلی های قالب گیری شده از جنس پلاستیک و میز چوبی وسط ، همگی فضایی زیبا در این اتاق ناهار خوری در شهر فونیکس ایالت آریزونا به وجود آورده اند. فرش پر نقش و نگار زیر میز کانون توجه این فضا است که عناصر مختلف فضا را نیز به هم مرتبط می کند.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

19- فضای ناهارخوری این خانه در ملبورن استرالیا دارای یک میز بزرگ است که هم برای یک مهمانی بزرگ، هم برای یک کار گروهی و حتی مطالعه مناسب است.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

20- پنجره های کف تا سقف این فضای ناهار خوری در شهر آستین تگزاس، حیاط دوست داشتنی این خانه را به داخل فضا کشیده است. دقت کنید که چگونه لوستر های آویخته از سقف با جداره شیشه ای، طرح شاخ و برگ درختان حیاط را در داخل خانه دوباره تکرار کرده اند.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

21- در این فضا، دو نشیمن نیم دایره ای شکل پیرامون میز ناهار خوری، شمایل نیمکت های ثابت را دارد، اما انعطاف پذیری استفاده از این نشیمن ها بیشتر است.

فضای ناهار خوری

22- کاغذ دیواری های قرمز رنگ، یک لوستر کریستال و صندلی های ناهار خوری آنتیک که روکش آن ها به رنگ سبز مات است، همه در کنار هم یک اتاق ناهار خوری جذاب در حومه شهر شیکاگو را شکل داده اند که حس یک فضای سنتی و یک فضای زنده را هم زمان ایجاد می کند.

فضای ناهار خوری

 

23- صاحب این خانه در شیکاگو از قبل نقاشی های آویخته بر روی دیوار را داشته است. تیم طراحی این فضا در شرکت Kaufman Segal برای روشنایی از یک لوستر با طرح شاخه درخت از برند Lightology استفاده کرده است که مکمل طرح نقاشی های روی دیوار می باشد.

طراحی فضای ناهار خوری

24- طراح این فضا، هنرمندی به نام  Alison Giese است، وی معتقد است استفاده از پالت رنگ آبی و مبلمان سبک التقاطی در این فضای ناهار خوری در واشنگتن دی سی حس جوانی و شادابی به این فضا داده است.

فضای ناهار خوری

25- فضای ناهار خوری طراحی شده در این بنا در سان فرانسیسکو قبلا متعلق به سن یک مدرسه بوده و امروز تبدیل به صحنه ای برای صرف شام شده است.

فضای ناهار خوری

26- این فضا های ناهار خوری زیبا توسط shelley Morris طراحی شده است و در طراحی آن از یک شومینه رنگ شده و یک ست میز و مبلمان ناهار خوری ایتالیایی استفاده شده است، اما در حقیقت این لوستر جالب توجه این فضا از برند Ochre است که نگاه ها را به خود جذب می کند.

فضای ناهار خوری

27- نقاشی مرلین مونرو و دو لوستر پرزرق و برق در این فضا حس و حال دهه 50 را به این فضا داده اند. این فضا توسط Design Works طراحی شده است.

طراحی فضای ناهار خوری

28- این اتاق ناهار خوری زیبا توسط طراحی معماری داخلی، Jenney Peterson، طراحی شده است. در این فضا از 8 صندلی با رویه مخمل به دور یک میز ناهار خوری بیضی شکل از چوب تیره رنگ استفاده شده است. روشنایی بالای میز شامل 6 حباب آویزان با ارتفاع های متفاوت است که شاخه اتصال هر یک مجزا از دیگری است.

فضای ناهار خوری

29- در این فضای سیاه و سفید در پاریس، اگر تابلو پر نقش و نگار پشت میز ناهار خوری نمی بود می توانستیم بگوییم فضا پیرو سبک مینیمالیزم است. رویه شیشه ای میز توسط طراح داخلی پروژه، Manuel Sequieira، طراحی شده است.

فضای ناهار خوری

30- پنجره های باریک طراحی شده در بالا و طرفین دیوار امکان دید به فضای بیرون و هم چنین بهره گیری فضا از نور طبیعی را فراهم می آورد. اما در عین حال نحوه طراحی این پنجره ها به گونه ای است که خلوت فضا را به هم نزده و آشکارا آن را از بیرون به نمایش نمی گذارد. این فضای ناهار خوری در شهر دالاس واقع شده است.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

31- طراح این فضا  هنرمندی به نام Charmean Neithart است، وی معتقد است این فضای ناهار خوری در لس آنجلس حس فضای ساحلی به دست می دهد. این حس ناشی از کاغذ دیواری زرد رنگ روی دیوار است و همین طور مجموعه ای از بشقاب های برند Malibu، که به شکل ماهی بوده و بدون هیچ نظم خاصی و بازیگوشانه بر روی دیوار نصب شده اند.

طراحی فضای ناهار خوری

32- این اتاق ناهار خوری در بروکلین نیو یورک توسط تیم طراحی The Design High طراحی شده است. در این فضا از صندلی های مدل wishbone، یک میز ناهار خوری ملهم از طراحی دهه 50 و یک لوستر به سبک صنعتی استفاده شده است. البته حس اصلی این فضا برگرفته از نقشه ای است که بر روی دیوار پشت میزناهارخوری نصب شده و از زمین تا سقف کشیده شده است.

فضای ناهار خوری

33- این اتاق ناهار خوری در لندن توسط استودیو Duggan طراحی شده است. میز ناهار خوری در این فضا زیر یک نورگیر بزرگ قرار گرفته است. با استفاده از دیوار های سفید، این فضا برای نمایش آثار هنری و عکس های رنگی بسیار مناسب شده است.

طراحی 40 فضای ناهار خوری 

34- این اتاق ناهار خوری با طراحی دهه 50 در هیوستون با استفاده از رنگ سبز برای دیوار ها و رنگ آبی برای صندلی ها و فرش وسط هیچ ابایی در نمایش رنگ های خود ندارد.

فضای ناهار خوری

35- غذا خوردن در این فضای مملو از نور خورشید، حسی زیبا در این خانه کلاسیک نیو یورکی که طراحی شده توسط گروه معماری CRISP است، به دست می دهد. کف پوش این فضا به شکل موزاییک های مربعی بوده و از صندلی های فرفوژه نیز استفاده شده است که هم قابل استفاده در بیرون و هم در داخل خانه می باشند.

فضای ناهار خوری

36- این اتاق ناهار خوری به سبک التقاطی در میامی توسط Katherine Shenaman طراحی شده است. در این فضا از یک لوستر آنتیک ایتالیایی و نقاشی یک لک لک قرمز استفاده شده است.

طراحی فضای ناهار خوری

37- استفاده از گلدان های بزرگ آپارتمانی در طراحی این فضای ناهار خوری دوباره از سر گرفته شده است. این اتاق ناهار خوری در آتلانتا نمونه خوبی است از تاثیری که استفاده از یک گیاه سبز یا یک درختچه می تواند بر حال و هوای فضا داشته باشد.

فضای ناهار خوری

38- سه روشنایی استفاده شده در این فضا با پرداخت طلایی، مسی و نقره ای طراحی تام دیکسون می باشد و یک کنتراست جذاب بین این روشنایی های مدرن و دیوار پس زمنیه آجری که حالت روستیک دارد ایجاد شده است. این فضای ناهار خوری در لندن توسط Casey & Fox طراحی شده است.

طراحی فضای ناهار خوری

39- این فضای ناهار خوری با دیوار های چوبی در شهر مسکو توسط استودیو طراحی Xenia ، طراحی شده است. استفاده از صندلی ها با پشتی حصیری و میز چوبی با رویه رنگ شده، در هارمونی با پالت رنگی سفید و قهوه ای فضا است.

فضای ناهار خوری

40- این فضای ناهار خوری خوش رنگ در منطقه Chelsea منهتن از یک نیمکت لمسه دوزی شده ثابت استفاده کرده است. کاغذدیواری سفید و سیاه و سه صندلی ناهارخوری نارنجی رنگ به این فضا جلا داده اند.

طراحی فضای ناهار خوری

منبع: Houzz

ترجمه: از تحریریه معمار آپ