طراحی داخلی دفتر کار RTI

RTI یک موسسه فعال در زمینه علم و فناوری می باشد. این موسسه در پردیس دانشگاه پارک تراینگل در کاریلونای شمالی ایالات متحده آمریکا واقع شده که توسط Duda Paine طراحی شده است. هدف از طراحی دفتر کار RTI بهبود روابط بین موسسات علمی و یک گروه فناوری بوده است. که برای متحد کردن چهره عمومی و بخش دانشگاهی به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند.

طراحی این موسسه علم و فناوری بر روی قسمت آموزش متمرکز شده است که شامل یک چالش دو گانه می باشد. به این صورت که نخست فضا به خوبی یک مکان اداری حوزه برند کمپانی را معرفی نماید و به علت قرار گیری در یک سایت آموزشی باید جلوه گر ویژگی های معماری یک فضای آموزشی نیز باشد.

ساختمان این شرکت دارای 6 طبقه می باشد که بزرگ ترین ساختار محوطه دانشگاه محسوب می شود. این شرکت شامل فضا های مختلفی مانند: عرصه مراجعه کنندگان، فضای تحقیقاتی مربوط به کسب و کار دانشگاهی، فضای گردهمایی پرسنل شرکت و کافه تریا با ظرفیت 300 صندلی است.

دفتر کار RTI

قسمت پذیرش و لابی یکی از فضا های مهم ساختمان محسوب می شود که با آبجکت ها و دکوراسیون تکنولوژیک ادغام شده است. در هنگام وارد شدن به بخش پذیرش یک فضای وسیع با سه پنل عمودی شیشه ایی مشاهده می شود. بر روی هر یک از این پنل ها راهنمای ساختمان قرار دارد که با ویدیو پروژکتور نمایش داده می شوند. قسمت پذیرش دفتر کار RTI با استفاده از رنگ های پویا و آرامش بخش طراحی شده که از لحاظ روانشانسی حس آرامش و تحرک را به مخاطبان القا می نماید. در طبقات بالایی ساختمان فضا هایی برای کارهای گروهی و انفرادی واقع شده است که بر طبق عملکرد کارمندان ساخته شده اند.

دفتر کار RTI

نمای ساختمان اداری RTI بر اساس یک الگو برجسته ولی ساده با استفاده از متریال هایی مانند: آجر و شیشه ساخته شده است. علت استفاده از متریال شیشه و آجر جلوگیری از جلب توجه ساختمان نسبت به دیگر ساختمان های پردیس بوده است. و با کالبد های دیگر مجموعه، به وسیله یک برنامه جامع و هماهنگ، ارتباط بصری برقرار نماید. در مجاورت این ساختمان یک پارکینگ 4 طبقه واقع شده است که علاوه بر رفع شلوغی و ازدهام اتومبیل های شخصی داخل و خارج پردیس دانشگاه، این امکان را برای کارمندان فراهم می سازد تا به راحتی از فضای پارک خودرو های خود استفاده نمایند.


حتما ببینید : طراحی عمارت دیوید بکهام در میامی


سایر تصاویر پروژه طراحی فضای اداری موسسه علم و فناوری RTI

طراحی داخلی فضای اداری

طراحی داخلی فضای اداری

طراحی ساختمان اداری

منبع : office snap shots

ترجمه : از تحریریه معمارآپ