طراحی داخلی تلفیقی کافی شاپ و هاستل

بوتیک هاستل COO واقع در سنگاپور توسط معمار سنگاپوری به نام Colin Seah طراحی و ساخته شده است. طراحی داخلی این پروژه در سال 2017 موفق به دریافت جایزه Asia AHEAD در بخش طراحی و دکوراسیون داخلی شد. جذب مسافران جوان و ارائه خدمات لوکس و استاندارد با هزینه ایی کم و مقرون به صرفه هدف اصلی معمار از طراحی این بوتیک هاستل بوده است. طراحی این پروژه با بودجه ایی محدود صورت گرفته است و تلاش معمار استفاده از بهترین المان های معماری در این مکان بوده است طراحی داخلی این هاستل با تم کاملا هنری و ویژگی فانتزی دهه اخیر طراحی و ساخته شده است.

بوتیک هاستل

سایت این پروژه در سال های 1930 تا 1950 به عنوان مسکن عمومی استفاده می شده است. اما اکنون میزبان تعداد بسیاری کافه و رستوران می باشد. طراحی داخلی این پروژه تلفیقی از هاستل و کافی شاپ می باشد. هدف از طراحی این پروژه جذب رهگذران برای صرف نوشیدنی و غذا ، و هم چنین مسافرانی است که به دنبال یک فضای ارزان هستند. طراحی داخلی این هاستل بر طبق تاریخچه منطقه انجام گرفته است. به منظور جلوگیری از ایجاد هزینه های اضافی ترسیم تمامی اسکیس و نقش و نگار های روی دیوار ها به شکل دستی صورت گرفته است. کارفرمای خوش ذوق این پروژه ، خود این تصاویر را بر روی دیوار ترسیم نموده تا سلیقه خود را در فضا غالب کند. این استراتژی یک حرکت انتزاعی بود که با الهام از میراث و معماری محلی صورت گرفته است.

بوتیک هاستل

نورپردازی فضا به شکلی خلاقانه و با استفاده از لامپ نئون در محیط مشکی انجام شده است. مخصوصا از نظر بصری نور، رنگ و نقاشی های گرافیتی فضا هماهنگی بسیاری با هم دارند. بر روی دیوار ها طرح ، تصاویر گرافیکی و متن لیست غذا ها ترسیم شده است. اما بخش هاستل این مجموعه مانند خوابگاه های دانشجویی اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد. مسافرخانه این مجموعه دارای 68 اتاق خواب می باشد که در 11 طبقه قرار گرفته اند. به منظور استفاده افراد بیشتر از این مکان اقتصادی ، تخت خواب های کوچک با حداقل رعایت حریم تعبیه شده اند.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه تجاری برند چینی UR در انگلستان


سایر تصاویر طراحی داخلی بوتیک هاستل

بوتیک هاستل

طراحی داخلی تلفیقی کافی شاپ و هاستل

طراحی داخلی تلفیقی کافی شاپ و هاستل

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه معمارآپ