زندگی در سکونت­ گاه ­های آینده – نمایشگاه بین­ المللی سازندگان 2018

ایده های برای آینده ی صنعت مسکن : هامفریز و همکاران یک شرکت معماری در دالاس است که چشم اندازی از زندگی در سکونت گاه های آینده را در نمایشگاه بین المللی سازندگان 2018، در ابتدای سال ارائه نمود. چشم انداز آینده نگرانه ی آنها به مسائل فعلی مسکن ارزان، طراحی پایدار و نحوه ی تغییر شیوه ی زندگی توسط فناوری Pier 2 می پردازد: آپارتمان های آینده از دو آسمان خراش مرتفع در اسکله ی منهتن تشکیل شده اند.

زندگی در سکونت­ گاه ­های آینده

این طراحی با نمای آینده یعنی جاییکه خودروهای بی سرنشین، هوش مصنوعی، خانه های هوشمند در همه جا حضور خواهند یافت و بخشی از زندگی روزمره ی ما خواهند شد، همخوانی دارد. و شاید این چشم انداز آنگونه که به نظر می رسد به قلمرو علمی-تخیلی محدود نباشد، ابر حلقه ی پیشنهادی الون ماسک، به تازگی مجوزهای دپارتمان حمل و نقل D.C. را دریافت نموده تا حفاری های اولیه ی آن انجام شود. ابر حلقه یک سیستم حمل و نقل با آغاز خدمت رسانی در سال 2021 است که از نوتل های خلاء تشکیل شده، در این تونل ها، کپسول هایی بر روی جداره ای از هوا با سرعت زیاد حرکت می کنند. طرح هامفریز و همکاران برای آپارتمان دوقلو دربردارنده ی یک ابرحلقه در محل سازه است، سایر فناوری های مرتبط با حمل و نقل همچون ایستگاه دوچرخه با خدمات کامل، پدهای فرود برای هواپیمای بی سرنشین و پیاده روهای تولید انرژی نیز لحاظ شده اند. این طرح، آینده ی تمام اتوماتیک برای خرده فروشی، با فروشگاه Amazon Go بدون صندوقدار را نیز پیش بینی کرده است.

نمایشگاه بین­ المللی سازندگان 2018

Pier 2: آپارتمان آینده، مشکل فعلی مسکن ارزان را نیز مرتفع نموده است. این طرح از طراحی مدولار برای ایجاد واحدهای آپارتمان کوچک ارزان استفاده می کند که می توان آن را برای همزیستی با دیگران، انطباق داد. این طرح فضاهای همزیستی را پدید می آورد که حس اجتماعی بودن در یک چشم انداز بی نظیر شهری را در خود دارد. با پیشرفت اقتصاد کاره ای، که در آن فرهنگِ داشتن یک کار همیشگی، امکان کارهای قراردادی و کارآفرینی را فراهم می آورد، این طرح فضاهای همکاری را در سطوح پایین تری در هم می آمیزد.

خانه های آینده

به لحاظ پایداری، آپارتمان ها از شیشه ی فنوولتائیک استفاده می کنند که به گفته ی شرکت سازنده، تا 34% از مصرف برق می کاهند. این طراحی از توربین های بادی نیز استفاده می کند، توربین ها در زیر بستر فوقانی که دو برج را به هم پیوند می دهد تا برای آپارتمان ها برق تولید کند، نصب شده اند، پنل های خورشیدی، انرژی تسلا و استفاده از نیروی جزر و مد رودخانه ی تیدال در همان نزدیکی نیز در آن لحاظ شده است. در کناره های برج، دیوارهای سبز برای کشاورزی عمودی و تصفیه ی هوا استفاده می شوند.


حتما ببینید: طراحی فروشگاه ساعت با طرحی مینیمال


تصاویر ایده آینده ی صنعت مسکن :

آینده ی صنعت مسکن

آینده ی صنعت مسکن

منبع:archdaily

ترجمه:تحریریه معمارآپ