طراحی فروشگاه ساعت LARSSON & JENNINGS در نیویورک

فروشگاه ساعت در منتهن متعلق به برند تجاری آنلاین LARSSON & JENNINGS توسط استودیو خلاق لندنی Mills طراحی شده است. تیم طراحی Mills پیشخوانی برای نمایش ساعت ها طراحی کرده است که از یک سمت آزاد و معلق در هوا است. بخشی از این فروشگاه ساعت اختصاص به سرو نوشیدنی محبوب سوئدی‌ ها داده شده است. این فروشگاه دارای مساحت 44 متر مربع می باشد که در خیابان Bleecker 335 محله West Village واقع شده است. در این محله فروشگاه‌ های مد و فشن متعددی وجود دارد.

فروشگاه ساعت

برند تجاری آنلاین LARSSON & JENNINGST، دو فروشگاه دیگر نیز در خیابان Monmouth در محله Covent Garden لندن و در خیابان Prince واقع در منطقه Nolita نیویورک دارد. و فروشگاه جدید برای نمایش کلکسیون ساعت‌ های این برند به دو فروشگاه قبلی پیوسته است.

مدیر ارشد کمپانی Larsson & Jennings به نام Andrew Jennings می گوید: در ادامه برپایی یک فروشگاه لوکس در شهر لندن، افتتاح یک نقطه‌ فیزیکی برای برقراری ارتباط با مشتری‌ های آمریکایی، یک گام هیجان انگیز برای ما است زیرا چهار سال پیش، تجارت ما تنها به‌ شکل الکترونیکی انجام می‌ شد.

فروشگاه ساعت

گسترش  تجارت ما به ایالات متحده آمریکا رویای ما بود. و اکنون ما به معنای واقعی کلمه هیجان زده هستیم از این که خودمان را روی نقشه خیابان Bleecker می‌یابیم.

پیشخوان فروشگاه با فلز سیاه پوشیده شده و کل طول ساختمان را می‌ پیماید. قسمتی که فروشگاه یک پله پایین‌ تر می‌رود، پیشخوان هم چنان به راه خود ادامه می‌ دهد، به شکلی که مخاطب تصور می کند در هوا معلق است.

فروشگاه ساعت


حتما ببینید: از دیجیتال تا واقعیت : مقایسه کلاژهای FALA Atelier با ساختمان های واقعی


روی پیشخوان این فروشگاه میله‌ های فلزی باریکی نصب شده که اختصاص به نمایش ساعت‌ های مردانه و زنانه دارند. در حقیقت عناصر انگلیسی با طرح مینیمال اسکاندیناویایی ترکیب شده است.

بالای این پیشخوان، چند لامپ فلزی نصب شده که از زوایه نمیرخ شباهت به حرف  X دارند. این لامپ ها توسط شرکت آلمانی e15 ساخته شده اند. لامپ‌ های زمینی، آویز مسی براق North و چهارپایه Jean نیز توسط شرکت آلمانی e15 ساخته شده اند. ولی میز و صندلی های دیگر توسط محصول شرکت Douglas هستند.

طراحی فروشگاه ساعت در نیویورک

استودیو طراحی Mills در زمان طراحی فضای داخلی این فروشگاه ساعت، تحت تأثیر تاریخ و محیط خیابان Bleecker بودند، خیابانی که در گذشته معروف به مرکز بوهمی‌ ها بود.

طراحی فروشگاه ساعت در نیویورک

Andrew Jennings مدیر ارشد کمپانی Larsson & Jennings می گوید: در طراحی این فروشگاه ساعت تنوع مواد استفاده شده، مشخصات کلیدی محله West Village را بازتاب می‌ دهد.

شرکت تجاری آنلاین Larsson & Jennings در سال 2011 توسط Jennings و همکارش Joakim تاسیس شده است.

طراحی فروشگاه ساعت با طرحی مینیمال

دیوار های سفید گچی فروشگاه، با معماری محله هماهنگ می باشد و با کف‌ پوش بتنی براق مقابل خود در کنتراست است. آجر های سفید براقی که کف قسمت عقبی فروشگاه را می‌ پوشانند، یادآور کاشی‌ های سفالی کلیسا Pompeii هستند که در همین محله قرار دارد. محیط این فروشگاه با روشی خاص ساعت های برند Larsson & Jennings را نمایش می دهند که به اختصار LJX نامیده می‌شوند. هم چنین در بخشی از این فروشگاه کیک و قهوه و نوشیدنی محبوب سوئدی‌ ها Flika سرو می شود.

 

منبع: dezeen

ترجمه: از تحریریه معمار آپ