ترکیب متریال ساده : خلق خانه معمارانه

یک ویلا خانوادگی که شامل یک فضای بزرگ می باشد می تواند توجه افراد را به خود جلب کند. گروه معماری FRG این خانه ویلایی را طراحی کرده اند. این تیم طراحی با استفاده هوشمندانه از ویژگی هایی مانند نور طبیعی، متریال ساده، فضا و ارتفاع این خانه معمارانه را خلق کرده اند. گروه معماری FRG با به کار بردن تمام این ویژگی های ذکر شده و قرار دادن آن ها در کنار یک دیگر توانسته اند فضایی را ایجاد کنند که تمام اعضای خانواده بتوانند در آن دور هم جمع شوند و لذت ببرند.

خانه معمارانه

پس از این که شما وارد فضای این خانه می شوید نمای بیرونی ساختمان را مشاهده می کنید. که رو به خیابان است و با استفاده از پانل های بزرگ شیشه ایی و خیره کننده که توسط قابی بزرگ و مشکی احاطه شده است.

 طراحی خانه ویلایی

یکی از علل منحصر به فرد بودن این خانه معمارانه این است که در یک مسیر خطی قرار گرفته است. بنابراین زمانی که شما وارد فضای این خانه می شوید احساس می کنید که به یک مکان زیبا سفر کرده اید. هم چنین فضای داخلی این خانه نیز همانند نمای خارجی ساختمان دارای زیبایی منحصر به فرد می باشد. این خانه در دو طبقه طراحی و ساخته شده است. و مرکز آن که فضای نشیمن است به وضوح قابل مشاهده می باشد. فضای بزرگ نشیمن این خانه ویلایی به تمام قسمت های خانه دسترسی دارد و یک فضای مناسب برای دورهمی های خانوادگی می باشد. تیم طراحی FRG در فضای نشیمن این خانه شومینه و محلی برای نگهداری عمودی چوب ها تعبیه کرده است.

خانه معمارانه

گروه معماری FRG در طراحی این خانه ویلایی اظهار داشته اند که برای ساختن این خانه ویلایی از متریال ساده، مستحکم و سخت استفاده کرده اند که باعث به وجود آمدن زیبایی طبیعی در این خانه شده است.

خانه معمارانه

یکی از معماران گروه معماری FRG نیز در طراحی این پروسه اظهار داشته است که برای نشان دادن زیبایی شناسی مناسب و گرم در فضای این خانه ویلایی، پالت رنگ خاکی با رنگ های دیگر ترکیب شده است.

 طراحی خانه ویلایی

هدف تیم معماری FRG از طراحی این خانه معمارانه این بوده است که زیبایی واقعی متریال ها نشان داده شود به همین منظور پنجره هایی چوبی ساختمان با استفاده از چوب درخت بلوط امریکایی و روکش فلزی ساخته شده است. هم چنین سایبان این خانه ویلایی نیز از چوب ساخته شده است که از بیرون به سقف متصل شده و در درون خانه نیز ادامه پیدا کرده است. بنابراین مهم ترین قسمت طراحی این خانه “سایبان” می باشد. تیم معماری FRG ساختمان این خانه معماری را به سمت نور خورشید ساخته اند به همین دلیل در افراد ساکن در این خانه ویلایی در تمام طول روز می توانند ازتابش نور خورشید استفاده کنند و از آن لذت ببرند.

طراحی داخلی ویلا

یکی دیگر از معماران گروه معماری FRG در مورد طراحی این خانه اظهار داشته است که به وجود آوردن یک فضای موثر در فضای باز همان قدر حائز اهمیت بوده است که در فضای داخل خانه مهم بوده است. در این خانه ویلایی هر روز صبح مقدار زیادی نور خورشید از طریق پنجره ها وارد فضای خانه می شود و یک حس مینیمالیستی را در این خانه به وجود می آورد.

طراحی ویلا

تیم معماری FRG در قسمت آشپزحانه این خانه ویلایی یک جزیره طراحی کرده اند که با استفاده از متریال چوب نرم و گرم ساخته شده است. هم چنین در آشپزخانه درب های بزرگ و خیره کننده ایی قرار داده شده است که علاوه بر این که در تمام طول روز نور خورشید را به فضای داخل هدایت می کنند بلکه تهویه مناسب را نیز ایجاد می کنند. در فضای پشت ساختمان این خانه ویلایی یک محوطه قرار دارد که به منظور سرگرمی و بازی کودکان طراحی شده است. هم چنین این خانه دارای 4 اتاق خواب و 4 حمام و 2 جای پارک برای اتومبیل می باشد.


حتما ببینید : این اینستالیشن هنری مردم را تشویق به رقص در خیابان می کند


سایر تصاویر پروژه طراحی ویلا توسط گروه معماری FRG

طراحی داخلی ویلا

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ