طراحی ویلای مدرن کوئنکا با الهام از فانوس دریایی

ویلای مدرن کوئنکا در یکی از بهترین مناطق مسکونی مانیلیا، و در زمینی به 535 متر مربع در روستای Ayala Alabang واقع شده است و توسط گروه معماری ONG & ONG طراحی و به اجرا رسیده است. این خانه تفریحی در حدود 1.5 متر بالا تر از سطح خیابان قرار گرفته است و طبقه همکف (قسمت زیر زمین خانه) به عنوان مکانی برای استراحت و تفریح در نظر گرفته شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری ONG & ONG
  • مکان پروژه : فیلیپین
  • معمار مسئول : Michael Cu Fua
  • تیم طراحی : Michael Cu Fua, Eric Ong
  • کارفرما پروژه : Miguel Ramos
  • سازندگان پروژه : Hansgrohe, Kohler
  • مساحت پروژه : 600 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

ویلای مدرن کوئنکا

مالک این خانه ویلایی از طراحان این پروژه تقاضا کرده بود که در طبقه همکف یک اتاق مطالعه برای استفاده به عنوان دفتر کار طراحی کنند. طبقه اول این ویلا شامل اتاق غذا خوری و اتاق نشیمن اصلی به عنوان فضایی برای میزبانی و تفریح مهمانان است که دارای منظره ایی دلپذیر از استخر و فضای باز می باشد. هم چنین در این طبقه یک اتاق مهمان اضافی نیز وجود دارد که به منظور استراحت و اقامت بستگان و دوستان در نظر گرفته شده است.

در طبقه دوم این خانه ویلایی فضا های خصوصی مانند: اتاق خواب مستر و 3 اتاق خواب اضافی که دارای حمام اختصاصی می باشند تعبیه شده است. تیم معماران در طراحی این پروژه با توجه به حفظ حریم شخصی تصمیم گرفتند با استفاده از علم معماری از تسلط و دید خانه های همسایه بر این ویلا جلوگیری کنند.

طراحی داخلی ویلای مدرن

تیم معماران با توجه به درخواست صاحب خانه نمای این ساختمان را به سبک معماری اسپانیایی طراحی کرده اند. این خانه ویلایی با الهام از یک فانوس آسیایی طراحی شده است. و همچون یک فانوس دریایی موجب درخشان شدن این منطقه شده است. ساختار طبقه بالای ویلای مدرن کوئنکا به عنوان یک قاب لامپ عمل می کند، و دیوار های شیشه ایی آن نور را به داخل فضای خانه هدایت می کنند.


حتما ببینید : ایده دکوراسیون دیوار – یک شروع کننده گفتگو با آویختن هنر معماری بر روی دیوار شما خلق می شود


سایر تصاویر پروژه طراحی ویلای مدرن کوئنکا با الهام از فانوس دریایی

ویلای مدرن کوئنکا

طراحی ویلای مدرن

پلان ویلای مدرن کوئنکا

پلان ویلای مدرن کوئنکا

پلان ویلای مدرن کوئنکا

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ