طراحی المان قلاب دوزی شده در فستیوال خلیج مارینا سنگاپور

گروه معماران Choi and Shine Urchins، در سال 2017 به عنوان بخشی از طراحی هنری برای جشنواره خلیج مارینا در شهر سنگاپور 3 المان قلاب دوزی شده بزرگ طراحی کرده اند. این المان زیبا که Urchins نام دارد برای پاسخ به موضوع جشنواره های زیست شناسی و پایداری ساخته شده است.

المان قلاب دوزی شده

گروه معماران Choi and Shine Urchins این سه المان بزرگ را برای ایجاد تعامل با نور طبیعی در طول روز طراحی کرده اند و در هنگام شب وقتی که نور های داخل آن روشن می شوند درخشان می شوند. این المان زیبا و درخشان بخشی از آثار هنری فستیوال است و توسط سطح توری و درخشان احاطه شده است. بازدید کنندگان می توانند وارد این المان توری معلق شوند و مناظر زیبای شهر را از درون آن مشاهده کنند.

المان قلاب دوزی شده

تیم طراحی Choi and Shine Urchins این سه المان بزرگ را با شکل و فرم تکراری و پیچیده ایی طراحی کرده اند که به یک هماهنگی بصری از کنتراست بین طبیعت و محیط ساخته شده انسان در اطراف آن ها دست می یابد. هم چنین المان Urchins به باد و لمس یک بیننده پاسخ می دهد، و سایه های ظریف اشیاء را نیز به وجود می آورد.

طراحی المان

پوسته این سه المان بزرگ از پارچه ای بافتنی قلاب دوزی شده دست ساز از متر یال پلی استر سفید دو طرفه ساخته شده است، که با استفاده از چندین چراغ سفید روشن می شود و باعث ایجاد توهم یک ساختار یکنواخت درخشان می شود. برای بافت سطح قلاب دوزی شده پوسته این 3 المان بزرگ از 50 نفر کارگر استفاده شده است و مونتاژ آن در شهر بوستون حدود دو ماه و نیم زمان صرف شده است.

طراحی المان قلاب دوزی شده

این 3 المان بزرگ قلاب دوزی شده شامل 20 پانل جداگانه می باشند و با قلاب دوزی به صورت دست ساز ساخته شده اند که با استفاده از میله های فلزی به سطح زمین متصل شده اند و در بعضی اوقات با استفاده از حلقه های فلزی که به قسمت بالا و پایین آن وصل شده به حالت معلق در می آیند. ارتفاع هر المان Urchin حدود 56 فوت مربع یا (17 متر) است و وزن آن حدود 220 پوند یا (100 کیلوگرم) می باشد.


حتما ببینید: اتاق نشیمن هایی با مبل قهوه ای : نکات و الهام بخشی برای تزئین آن ها


سایر تصاویر پروژه طراحی المان قلاب دوزی شده در فستیوال خلیج مارینا سنگاپور

طراحی شهری

طراحی المان قلاب دوزی شده

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ