طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد

معماری ویلای لاکچری

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد

طراحی ویلای لاکچری توسط گروه معماری Jordens Arkitekter

صاحب این خانه تابستانی لوکس، مالک یک جزیره کاملا خصوصی در سوئد می باشد. ویلای لاکچری Kymmendo در جزیره ایی به نام Grötskär در کشور سوئد واقع شده که در سال 2009 توسط گروه معماری Jordens Arkitekter به سبک ساده اما هنری ساخته شده است. این شاهکار مدرن دارای مساحت 2،152 فوت مربع (199،93 متر مربع) می باشد که شامل 5 اتاق خواب و 4 حمام است. دیوار های این خانه بیشتر از پنجره هایی تشکیل شده است که از کف تا سقف امتداد یافته اند و تراس هایی دور تا دور خانه قرار گرفته است که می توانید بر روی آن قدم بزنید و هوای تازه را استشمام کنید و از دیدن مناظر زیبا، دریا و غروب آفتاب لذت ببرید.

مشخصان کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری Jordens Arkitekter
  • مکان پروژه : جزیره Grötskär در سوئد
  • مساحت پروژه : 199،93 متر مربع
  • سال ساخت: 2009

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 20

اطراف خانه مملو از درختان کاج می باشد و در کناره های ساحل سنگ های بسیاری قرار گرفته است. طبیعت بکر و دریا باعث خلق فضایی آرام شده است که این خانه را از تمام نقاط جهان جدا کرده است. در ساحل سنگی، یک اتاق مهمان به صورت جداگانه و در فاصله کوتاهی از خانه تابستانی اصلی قرار گرفته است. در این جزیره هم چنین یک خانه سونا وجود دارد که در یکی از لنگر گاه های آن واقع شده است. در کنار ساحل قایق های شناوری قرار دارند که در صورت نیاز به مسافرت از آن ها استفاده می شود.

ویلای لاکچری

این خانه مدرن عظیم بر روی یک تپه ماهور پوشیده از چمن ساخته شده است. و عریض ترین تراس بر روی فضا های باریک قرار دارد. بر روی نیمی از تراس ها سقف کاذب به منظور جلوگیری از تابش نور خورشید و نفوذ آب باران قرار گرفته است.

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 2

پله های بتنی معلق از تراس سفید به پایین آمده و به چمن طبیعی متصل می شوند.

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 3

این خانه تفریحی به شکل طولی و بروی یک تپه به صورت معلق امتداد یافته است. و چشم انداز آن تبدیل به بخشی از آسمان شده است. و سایر نقاط جهان، فرا تر از درختان، در آب دریا ناپدید می شوند.

معماری ویلای لاکچری

تجربه زندگی در فضای باز یکپارچه، با حفظ سطح یکنواخت بین بالکن های بیرونی و تراس با کف پوشی همانند کف پوش داخلی ایجاد شده است. و از همان رنگ نیز در کف پوش کاشی های اتاق نشیمن، دکوراسیون دیوار ها و سقف نیز استفاده شده است. پرده های سفید با پارچه های نازک، به راحتی پنجره های بزرگ را پوشانده اند، و می توان آن ها را در شب برای احساس راحتی کشید. هم چنین از پرده های پنجره ها برای جلوگیری از تابش نور آفتاب در طول روز های گرم تابستان استفاده می شود. برای زیبایی شناسی مینیمالیستی تمام نورپردازی های داخلی در سقف تعبیه شده است. هم چنین در سقف تراس های بیرونی نیز نور هایی تعبیه شده است.

معماری ویلای لاکچری

پنجره های کف تا سقف مانند یک درب کاربرد دارند و هر اتاق رو به تراس بازشو دارد. درب های شیشه ایی نیز برای جدا کردن فضا های داخلی استفاده می شوند. پرده های سبز رنگ اتاق به منظور راحتی و حفظ حریم شخصی بر روی درب های شیشه ایی آویخته شده اند.

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 9

فضای نشیمن زمانی که درب های شیشه ایی باز می شوند در امتداد تراس گسترده می شود و فضای بزرگی را ایجاد می کند.

ویلای لاکچری

طرح پلان باز شامل تمام فضا های زندگی عمومی، مانند: اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق غذا خوری با میز ناهار خوری شش نفره است. طراحی داخلی دارای ویژگی های سطوح روشن است که با ویژگی های بیرونی مطابقت دارد و پنجره های بزرگ چشم انداز زیبایی از مناظر بیرونی را ارائه می دهند.

طراحی داخلی ویلای لوکس

پالت رنگی که برای دکوراسیون داخلی استفاده شده است از طبیعت الهام گرفته شده است. کاناپه های چرم قهوه ایی رنگ در دو طرف اتاق نشیمن قرار گرفته اند، و یک فرش رنگی با ترکیبی از رنگ های قرمز مایل به قهوه ایی، شنی، سبز، قرمز و آبی آسمانی در وسط مبلمان چرمی قرار دارد. سه میز قهوه روی فرش قرار دارد که امکان جابه جایی آن ها با توجه به نیاز مالک خانه وجود دارد.

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 12

اتاق خواب اصلی در قسمت پشتی این ویلای لاکچری ، به منظور ایجاد حریم خصوصی بیشتر قرار گرفته است. کف پوش داخلی و تراس بیرونی هر دو با پانل های چوبی پوشیده شده است. یک کمد لباس نیز در دورن دیوار سفید تعبیه شده است.

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 13

یک میز کار کوچک در گوشه ایی از یک اتاق قرار دارد. که این فضا می تواند به عنوان یک دفتر کار خانگی مورد استفاده قرار گیرد. در این اتاق یک میز طویل به منظور ارائه فضای کافی برای کار کردن قرار داده شده است. در بالای میز کابینت هایی قرار دارد که فضای مناسبی را برای نگهداری فایل ها و لوازم اداری فراهم می کند. بر روی میز کار نیز یک آباژور دیواری کوچک نقره ایی رنگ قرار گرفته است. صندلی سیاه رنگ با تشک بافته شده نیز در مقابل میز چوبی با تن قرمز قرار دارد. این چوب در سراسر خانه، از جمله در کابینت های آشپزخانه استفاده شده است.


حتما ببینید : طراحی و اجرای نما های مختلف با استفاده از متریال پلی کربنات


سایر تصاویر طراحی ویلای لاکچری توسط گروه معماری Jordens Arkitekter

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 14

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 15

ویلای لاکچری

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 7

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 10

طراحی داخلی ویلای لوکس

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 17

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 18

طراحی داخلی ویلای لوکس

طراحی ویلای لوکس در جزیره خصوصی سوئد - Villa Kymmendo 21

معماری ویلای لاکچری

منبع: home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ

درباره نویسنده