طراحی دفتر کار شرکت Arkiplan با تم فانتزی

Arkiplan International یک شرکت فعال در زمینه تکنولوژی است که یکی از دفاتر کار آن واقع در شهر گوروگام، هند می باشد. و توسط طراحان خود شرکت Arkiplan International طراحی شده است. دفتر کار شرکت Arkiplan دارای یک پلان باز و هوشمند است که آمیخته ایی از یک محیط مدرن با تم فانتزی و هنری می باشد. طراحان Arkiplan International برای طراحی دفتر کار این شرکت از یک پلان باز استفاده کرده اند تا باعث ارتقای تعامل و عملکرد بین کارمندان شرکت شوند و هم چنین یک فضای مشارکتی را میان پرسنل شرکت Arkiplan به وجود بیاورند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: طراحان Arkiplan International
  • کارفرما پروژه: شرکت Arkiplan
  • پیمانکار پروژه: AnP Atelier
  • عکاس پروژه: PHX India
  • مکان پروژه: شهر گوروگام، هند
  • مساحت پروژه: 2250 فوت مربع
  • سال ساخت: 2018

دفتر کار شرکت Arkiplan

طراحان Arkiplan International در طراحی دفتر کار شرکت Arkiplan بیشتر از هر چیزی بر روی طراحی دکوارسیون داخلی و طراحی نور پردازی تمرکز کرده اند. طراحان در این پروژه عرصه ها و کاربری ها را در یک پلان باز و گسترده قرار داده اند و برای تفکیک کردن فضا های داخلی شرکت از جدا کننده های فرضی مثل یک پارتیشن یا تغییر دکوراسیون داخلی به وسیله مبلمان استفاده کرده اند.

دفتر کار شرکت Arkiplan

طراحان Arkiplan International فضای نشیمن و کافی شاپ این دفتر کار را مثل یک باغ مجسمه داخل یک محیط به نسبت کوچک طراحی کرده اند. هم چنین طراحان این پروژه سکو های سنگی که با استفاده از متریال هایی مانند کتان، چرم و پوشش پارچه ایی به مبلمان مبتکرانه ایی تبدیل شده اند را طراحی کرده اند که باعث شده است تا مخاطب در هنگام وارد شدن به این دفتر کار احساس نکند که وارد یک محیط خشک اداری شده است. نشستن و انتظار در دفتر کار شرکت Arkiplan به ارباب رجوع و کارمندان این حس را القا می کند که احساس می کنند در یک پارک با مجسمه های متفاوت قرار دارند. زمانی که از این فضا خارج می شوید و به عرصه های دیگر دفتر کار این شرکت می روید کاملا یک محیط شرکتی را خواهید دید. اتاق های این شرکت به وسیله دیوار های شیشه ایی با رنگ ملایم از یک دیگر تفکیک شده اند.

دفتر کار شرکت Arkiplan

البته بعضی از مبلمان ها و دکور ها در این شرکت به شکل آماده خریداری شده بود ولی طراحان Arkiplan International تصمیم گرفتند که دکوراسیون بخش پذیرش و فضای نشیمن طراحی و ساخته شود. مبلمان ها و کانتر های قسمت پذیرش و نشیمن به دلیل شکل نامتعارف و خطوط کرو و شکسته در کارگاه ساخته شده اند. طراحان Arkiplan International در طراحی اتاق کنفرانس تصمیم گرفتند که اتاق کنفرانس در یک فضای شیشه ایی قرار بگیرد تا به بیشتر اتاق های دفتر کار اشراف داشته باشد. ولی برای طراحی اتاق مدیریت شرکت این تصمیم را گرفتند که در یک فضای محصور تر قرار داده شود. اگر چه این شرکت فعال در زمینه تکنولوژی می باشد ولی فضای داخلی دفتر کار آن مدرن و هنری است و دارای تم فانتزی می باشد. کارفرما این پروژه از تیم طراحی Arkiplan International خواستار این بود که طراحی بخش اداری با قسمت اجرایی این شرکت تفاوت های شاخصی را داشته باشد.


حتما ببینید: مجسمه هایی به شکل چوب کبریت سوخته با یک سر به یاد ماندنی


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار شرکت Arkiplan با تم فانتزی

طراحی داخلی شرکت Arkiplan

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

طراحی داخلی شرکت Arkiplan

طراحی دفتر کار

منبع: office snap shots

ترجمه: از تحریریه معمار آپ