طراحی داخلی مهد کودک رنگارنگ

طراحی داخلی مهد کودک رنگارنگ - Colorful kindergarten 9 1

طراحی داخلی مهد کودک رنگارنگ

رنگارنگی و جذابیت کودکانه در طراحی داخلی مهد کودک

این مهد کودک واقع در شهر توکیو، ژاپن توسط گروه معماری Sako طراحی و به اجرا رسیده است. فضای داخلی این مهد کودک با استفاده از رنگ های شاد طراحی شده و دارای فضایی پر جنب و جوش و پویا و با اشکال کودکانه برای تنوع بصری می باشد. هدف تیم معماران از طراحی این مهد کودک رنگارنگ خلق فضایی سرگرم کننده و انتزاعی است که با بدنه های سوراخ دار به شکل 12 سیلندر در سرتاسر طبقه دوم و قسمت مرکزی طبقه سه پراکنده شده است.

مهد کودک رنگارنگ

این مهد کودک رنگارنگ شامل عرصه های مختلفی از جمله: 15 اتاق درس، اتاق بازی، اتاق های موسیقی و رقص، اتاق ورزش، یک اتاق با عنوان سوپر مارکت، یک آشپزخانه دوست داشتنی کودکانه، و  یک کافه تریا می باشد. هر یک از سیلندر ها رنگ متفاوتی دارد که به وسیله یک راهرو پیچ خورده احاطه شده است. بازدید کنندگان می توانند از این طریق با گذر از دهانه های گرد و دروازه نامنظم به مشاهده مناظر متفاوتی بنشینند. تمامی سطوح داخلی این مهمد کودک با رنگ های شاد طراحی شده که با پالت رنگ داخلی اتاق همخوانی دارد. به علاوه این هماهنگی در مبلمان و دکوراسیون نیز مشاهده می شود. رنگ های داخلی سیلندر ها به واسطه دایره های مشبک تقویت شده و با قرارگیری در مقابل یک زمینه سفید بیشتر جلوه می کند.

مهد کودک رنگارنگ

در طبقه همکف این مهد کودک فضا هایی مانند: پذیرش، 3 استخر شنا برای کودکان تعبیه شده است. علت استفاده از دایره های سوراخ شده در محوطه های استخر ایجاد هارمونی با کل فضا در دیوار های سکو بوده است که حتی در بعضی از قسمت ها از دهانه های دایره با اندازه بزرگ تر استفاده شده است. هم چنین از سقف دایره هایی سفید رنگ آویزان شده که از دور همچون حباب های شناور به نظر می رسند. تیم معماران به منظور پشتیبانی از طیف گسترده ایی از نیازهای کودکان سعی نموده اند تا در طراحی داخلی سرتاسر فضا مقیاس ها و انواع فعالیت ها را تلفیق نمایند. به گونه ایی که بر اساس گفته معماران پروژه، فضا قابلیت این را داشته باشد تا علاوه بر لذت و دلپذیری برای کودکان، باعث ارتقا حس کنجکاوی و خلاقیت آن ها شود.

مهد کودک رنگارنگ

بهره گیری از متریال های مناسب برای ایمن بودن کودکان از اولویت های طراحی این مهد کودک محسوب می شود. که بسته نوع فضا و نیاز های کودکان بایستی آیتم هایی به طراحی افزوده شود. هم چنین به منظور جذابیت بیشتر فضا برای کودکان، بیشتر قسمت ها به ویژه فضا های آموزشی با استفاده از رنگ ها و تم های کودکانه طراحی شده است. نکته ایی که برای ایجاد احساس خوب کودک در قرار گرفتن در فضا بسیار حائز اهمیت است، ارگونومی و چیدمان مبلمان فضا متناسب با مقیاس و ارتفاع قد کودک است، زیرا در فضا های با ارتفاع بسیار کم امکان ترسیدن کودکان و یا سر درگم شدن آنان در فضا هایی با ارتفاع سقف بلند وجود دارد. اما متناسب بودن مبلمان و ارتفاع سقف به دسترسی و آرامش آن ها کمک بسیاری خواهد نمود.


حتما ببینید : طراحی داخلی بیمارستان حیوانات خانگی در لندن


سایر تصاویر طراحی داخلی مهد کودک رنگارنگ

طراحی داخلی مهد کودک رنگارنگ

طراحی داخلی مهد کودک رنگارنگ

طراحی داخلی مهد کودک رنگارنگ

معماری داخلی مهد کودک

معماری داخلی مهد کودک

معماری داخلی مهد کودک

معماری داخلی مهد کودک

منبع : azuremagazine

ترجمه : از تحریریه معمارآپ

درباره نویسنده