طراحی مجتمع تجاری با شیشه های رنگی و پانل های آلومینیومی

مرکز خرید Printemps Haussmann در شهر پاریس، فرانسه واقع شده که توسط شرکت معماری Uufie باز سازی و طراحی شده است. ساختمان قدیمی این مجتمع تجاری در سال 1865 توسط ولز جلوزوت و ژان آلفرد داکلاس طراحی و ساخته شده بود. پس از بازسازی ساختمان قدیمی، این مجتمع تجاری با شیشه های رنگی و پانل های آلومینیومی ساخته شده است. تیم طراحان این مرکز خرید را با این هدف طراحی کرده اند که انواع لوازم شخصی و جمعی را با سبک جدیدی به مشتریان ارائه دهد.

مجتمع تجاری با شیشه های رنگی

به طور حتم می توان گفت، مرکز خرید Printemps Haussmann از نخستین مکان هایی که در آن از برق و آسانسور استفاده شده است. و به علت طراحی گنبد 42 متری و پله های مارپیچ بزرگ یکی از شاهکار های معماری مدرن به شمار می رود.

پیش از طراحی شرکت معماری Uufie ، در این مرکز خرید پروژه های بازساری زیادی مانند ایمنی در مقابل آتش صورت گرفته است. هم چنین بسیاری از ویژگی های اصلی معماری این ساختمان نیز حذف شده بود. البته در سال 1972 بنیانگذار این مجتمع تجاری موفق به نصب دوباره گنبد بزرگ ساختمان شده بود. و از آن زمان به بعد نمای پوسته ساختمان و هر دو گنبد در سبک نوآورانه به عنوان بنای تاریخی ثبت شده است.

تیم طراحان Uufie با بازسازی این مرکز خرید قصد داشتند تا بخش جدیدی را در ساختمان طراحی کنند تا تمام طبقات برای مشتریان قابل رویت باشد. از ماحصل این طراحی می توان به تسهیل رفت و آمد به تمام طبقات اشاره کرد. و هم چنین به عنوان نقطع عطفی در جهت خدمات رسانی محسوب می شود.

مجتمع تجاری با شیشه های رنگی

گروه معماری Uufie در بازسازی این پروژه یک فضای جدید را با استفاده از پانل های آلومینیومی سفید رنگ که تقریبا دارای 1700 قطعه گلبرگ می باشد و به ارتفاع 25.5 متر و عرض 12.5 متر طراحی کرده اند که از سطح زمین تا طبقه 9 به شکل عمودی قرار گرفته است. پوشش صفحات آلومینیومی از شیشه های رنگی Dichroic می باشد. از ویژگی های این شیشه ها می توان به تغییر رنگ بر اساس زوایه دید افراد اشاره کرد که موجب خلق درخشش زیبا و منحصر به فردی شده است.


حتما ببینید : ایده دکوراسیون دیوار – یک شروع کننده گفتگو با آویختن هنر معماری بر روی دیوار شما خلق می شود


سایر تصاویر پروژه طراحی مجتمع تجاری با شیشه های رنگی و پانل های آلومینیومی

مجتمع تجاری با شیشه های رنگی

طراحی مرکز خرید

طراحی مرکز خرید

معماری مجتمع تجاری

معماری مجتمع تجاری

معماری مجتمع تجاری

منبع : archello

ترجمه : از تحریریه معمارآپ