طراحی داخلی فروشگاه تجهیزات صوتی در ژاپن

امروزه در دنیای تکنولوژی ، ارتباط و همکاری با رشته‌ های مختلفی مشاهده می شود که در مقوله مد و فشن شاید بی ربط ترین موضوع به فناوری و تکنولوژی به نظر برسد. اکثر افراد بر این باور هستند که زیبایی یک محصول به عنوان حکم برگ برنده آن محسوب می شود اما معمولا کمتر تولید کننده ایی روی این موضوع به عنوان یکی از فاکتور های اصلی سرمایه‌ گذاری می کند. اما برخی تولید کنندگان تاکید بر ایجاد ارتباط عمیق‌ تر میان دو دنیای تکنولوژی و مد و فشن دارند. برند تجاری بنگ اند آلوفسن» (B&O) با طراحی فروشگاه تجهیزات صوتی در شهر کیوتو ، ژاپن در کنار ظاهر زیبای محصولات خود ، صدایی عمیق و با جزئیات زیاد پخش می‌ کند که البته قیمت زیادی هم دارند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری Yusuke Seki
  • مکان پروژه : شهر کیوتو ، ژاپن
  • سال ساخت : 2019

فروشگاه تجهیزات صوتی

گروه معماری Yusuke Seki در رابطه با طراحی این پروژه اظهار داشته است: ” تغییر کاربری فروشگاه پوشاک به محل فروش تجهیزات صوتی شرکت دانمارکی بنگ و اولوفسن به مدت زمان سه ماه به طول انجامید. این فروشگاه خرده فروشی ، فاصله زمانی بین اتمام تجارت پوشاک و تخریب ساختمان را پر کرده است، و به طور موثری بهای تازه ایی را برای زندگی به ساختمان داده است.”

فروشگاه تجهیزات صوتی

گروه معماری Yusuke Seki  به صورت سفارشی میز های نمایش فروشگاه را مخصوص شرکت تجهیزات صوتی بنگ و اولوفسن طراحی و اجرا کرده اند. بلوک های بتنی که وزن آن ها را تحمل می کنند در محل ساخته شده اند. به این صورت که برای هر کدام ، ابتدا چهار تکه چوب درون قالب کنار هم قرار داده شده و سپس با بتن پر شده است. پس از سخت شدن بتن ، دو طرف قالب جدا شده و از قطعات باقی مانده به عنوان پایه های میز استفاده شده است. این طرح فرصتی برای حل کردن موضوعاتی بود که مدت ها ذهن طراحان را درگیر این مسئله کرده بود که چگونه ممکن است برای چوب استفاده شده در ساخت بتن که به دور انداخته خواهد شد ، کاربرد جدیدی متصور شویم؟ و یکی از راه های حل این مشکل ، استفاده از قالب به عنوان عنصر سازنده و اجزای مبلمان بود.

فروشگاه تجهیزات صوتی

تیم معماران از چوب Tsuga برای ساخت مبلمان فروشگاه استفاده نموده اند. این چوب ، ماده ایی نسبتا گران قیمت می باشد که اغلب در معماری زیارتگاه های ژاپنی به چشم می خورد. بنابراین بر ارزش جدیدی که به این فرآورده داده می شود تأکید می کند. هم چنین به جای دور انداختن عناصر حذف شده قالب گیری ، از آن ها به عنوان اثری استفاده شده که نمایش دهنده روند ساخت و ساز در فروشگاه هستند.

فروشگاه تجهیزات صوتی

یکی از ویژگی های طراحی این پروژه استفاده از مواد بازیافتی و به حداقل رساندن ضایعات می باشد. تیم معماران تلاش نموده اند تا در طراحی این فروشگاه تجهیزات صوتی با آگاهی از ماهیت موقتی فروشگاه ، از بیشتر مواد اولیه استفاده مجدد داشته باشند و علاوه بر آن به حداکثر اثر نیز با حداقل ابزار دسترسی داشته باشند. دیوارها و سقف این فروشگاه در حالت میانه تخریب باقی مانده است ، و برای عدم نمایش تخریب ها ، عکس هایی در حفره هایی که یک بار قفسه ها در آن ها به جا مانده است ، نصب شده اند. در قسمت پشتی طبقه اول نیز اضافه نمودن شن سفید ، به یک عمل متداول که در زیارتگاه های جینجا در اطراف کیوتو دیده می شود ، اشاره شده است. و این قسمت از فروشگاه را تبدیلبه نوعی مجموعه مقدس کرده است و انعکاسی از چگونگی تجربه گوش دادن به موسیقی روحانی می باشد.

فروشگاه تجهیزات صوتی

در طبقه اول فروشگاه ، دو نیمه ناهمسان طبقه با یک کاربرد واحد از رنگ سفید روی دیوار به شکلی ساده به هم پیوند خورده اند. در طبقه دوم نیز حذف یک صفحه شیشه ایی واحد به طور مشابه یک آتریوم غیرقابل دسترسی را به فضای دیگری برای بازتاب تبدیل کرده است. سرعت طراحی ، و استفاده بهینه از شرایط فروشگاه از ویژگی های شاخص طراحی داخلی فروشگاه تجهیزات صوتی بنگ و اولوفسن محسوب می شود که طراحان به خوبی موفق به خلق فضایی متناسب با این برند شده اند.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه کتاب با الهام از کوه های بزرگ چین


سایر تصاویر پروژه تغییر کاربری بوتیک لباس به فروشگاه تجهیزات صوتی

طراحی فروشگاه لوازم صوتی

طراحی فروشگاه لوازم صوتی

طراحی فروشگاه لوازم صوتی

طراحی فروشگاه لوازم صوتی

طراحی فروشگاه لوازم صوتی

دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم موسیقی

دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم موسیقی

دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم موسیقی

دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم موسیقی

طراحی داخلی فروشگاه لوازم الکتریکی

طراحی داخلی فروشگاه لوازم الکتریکی

پلان فروشگاه لوازم الکتریکی

پلان فروشگاه لوازم الکتریکی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ