طراحی خانه مدرن بتنی توسط گروه معماری Felipe Assadi Arquitectos

خانه مدرن بتنی به نام House H که بر روی تپه های Zapallar، شیلی قرار گرفته است، توسط گروه معماری Felipe Assadi Arquitectos طراحی شده است. این خانه توسط تیم طراحی Felipe Assadi Arquitectos در سال 2018 به مساحت 340 متر مربع ساخته شده است. سازه این ساختمان از جنس بتن مسلح می باشد که در راستای طولی و عرضی ساختمان یک سازه یکپارچه را به وجود آورده است.

سارختار سقف از بالا به پایین از دو تیر طولی اصلی در جهت شمال-جنوب به اندازه 41 متر طول و 1.40 متر ارتفاع تشکیل شده است. تیر های سقف خانه تنها با 4 دیوار پشتیبانی می شوند که در هر دو طرف به طول 7 متر میچرخد. این سیستم بر روی دو تیر طولی دیگر از همان طول قرار دارد که در زیر تخته سنگ قرار دارد. در قسمتی از خانه یک کنسول قرار دارد که تراسی را ایجاد کرده است که در آن می توان از تماشای مناظر اطراف لذت برد. اطراف این تراس به وسیله شیشه احاطه شده است.

خانه مدرن بتنی

گروه معماری Felipe Assadi Arquitectos در طراحی این خانه مدرن بتنی از پنجره هایی شیشه ایی که از کف تا سقف امتداد یافته اند استفاده کرده اند. و هم چنین در فضای داخلی خانه از چوب در کف پوش و کابینت های خانه استفاده شده است که حس طبیعی گرما را به فضای خانه هدیه کرده است. در اتاق نشیمن و محل غذاخوری یک شومینه دو طرفه قرار گرفته است که علاوه بر گرم کردن فضای خانه فضا ها را نیز از یک دیگر تفکیک می کند.

طراحی خانه تفریحی

در قسمت غذا خوری این خانه 6 لوستر زیبا از سقف آویزان شده اند و به جذابیت و زیبایی این خانه افزوده اند. در فضای پشت آشپزخانه یک راهرو وجود دارد که منتهی به اتاق خواب ها می شود.

طراحی خانه تفریحی

در قسمت پشت تخت خواب یک دیوار بتنی قرار گرفته است. هم چنین پنجره های اتاق خواب از کف تا سقف امتداد یافته اند و به همین علت نور بسیار زیادی را وارد فضای اتاق خواب می کنند.

طراحی خانه مدرن بتنی

در تمام طول خانه پنجره هایی که از کف تا سقف امتداد یافته اند مانند یک درب کشویی نیز عمل می کنند و به روی تراس خانه باز می شوند. و این تراس به وسیله یک مسیر شیب دار به باغ داخل حیاط خانه منتهی می شود.


حتما ببینید: طراحی 30 نمونه مبل مدرن که فضای خانه شما را زیبا تر می کنند


سایر تصاویر پروژه طراحی خانه مدرن بتنی توسط گروه معماری Felipe Assadi Arquitectos

خانه مدرن بتنی

خانه مدرن بتنی

طراحی خانه تفریحی

طراحی خانه تفریحی

طراحی خانه تفریحی

طراحی خانه مدرن بتنی

طراحی ویلا

پلان خانه مدرن بتنی

پلان خانه مدرن بتنی

پلان خانه مدرن بتنی

پلان خانه مدرن بتنی

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمارآپ