طراحی خلاقانه سیلندر های روشن

یک گروه طراحی خوش ذوق و خلاق، یک طراحی هنری روشنایی تعاملی به نام “حلقه” یا “Loop” خلق کرده است. این سیلندر های روشن به عنوان بخشی از نور درمانی یا (Luminothérapie)، نمایشگاه تاسیسات عمومی به صورت موقت در مونترال، کانادا در سال 2017 نمایش داده شده است.

سیلندر های روشن

این سیلندر های روشن که “حلقه” یا “Loop” نامیده می شوند یک Ekumen ایجاد کرده است و توسط طراحان خلاقی به نام Olivier Girouard (اولیور جیورارد)، Jonathan Villeneuve (جاناتان ویلیانو)، Ottoblix با همکاری گروه طراحی Générique Design و Jérôme Roy (جرئوم روی)، Thomas Ouellet Fredericks (توماس اولت فردریکس)  طراحی و ساخته شده است.

سیلندر های روشن

این تیم طراحی خلاق 3 ماه برای ساخت 13 سیلندر روشن وقت صرف کرده اند و این حلقه های بزرگ از ترکیب zoetropes (دستگاه نمایش تصاویر متحرک)، جعبه های موسیقی و railway handcars (اهرم ماشین های قدیمی) ساخته شده است.

سیلندر های روشن

هر کدام از سیلندر های دارای عرض 2 متر هستند و دستگاه نمایش تصاویر متحرک، داستان های افسانه ایی متفاوتی را برای افراد گوناگون پخش می کند. زمانی که دو نفر داخل این حلقه ها می شوند با استفاده از حرکت دادن اهرم به عقب و جلو، سیلندر شروع به چرخش می کند.

طراحی حلقه های متحرک

همان طور که سیلندر ها روشن می شوند و شروع به چرخیدن می کنند 24 عکس سیاه و سفید متحرک همراه با یک افسانه پخش می شود و هم چنین با کشیدن اهرم موسیقی پخش می شود و چراغ های اطراف سیلندر روشن می شوند و تداعی کننده نخستین فیلم های متحرک سیاه و سفید در ذهن مخاطب می شوند.

طراحی سیلندر های روشن

تمام عناصر سرگرمی این سیلندر های روشن، از جمله سرعت حرکت تصاویر، سرعت پخش موسیقی و سوسو زدن اثر لرزشی، به وضوح مشخص می کند که چگونه مردم به سرعت به عقب و جلو حرکت می کنند.


حتما ببینید: طرح رؤیایی پایدار و جدید مرکز علوم کراکوف به شکل باغ چند طبقه


سایر تصاویر پروژه طراحی خلاقانه سیلندر های روشن

طراحی سیلندر های روشن

طراحی حلقه های متحرک

منبع: contemporist

ترجمه: از تحریریه معمار آپ