دکوراسیون ورودی خانه

ورودی هر خانه ایی نخستین مکانی است که مهمانان به محض ورود به منزل با آن روبرو می شوند. بنابراین باید دارای یک جالباسی برای آویزان کردن لباس و محلی برای قرار دادن کیف و کفش داشته باشد. دکوراسیون ورودی خانه می تواند باعث ایجاد یک تجربه لذت‌ بخش برای مهمانان شما وجود بیاورد و حتی خلاف این موضوع نیز امکان دارد اتفاق بیفتد. زیرا عدم وجود مکان مخصوص برای قرار دادن کیف و کفش چندان خوشایند نیست. اما در صورتی که ورودی خانه شما مستقیما و بدون هیچ راهرویی به اتاق نشیمن مرتبط است باید با استفاده از یک راهکار خلاقانه یک ورودی برای خانه خود ایجاد کنید. در این مطلب با 10 ایده متفاوت برای ایجاد ورودی خانه آشنا خواهید شد.

 

10 ایده متفاوت برای ایجاد ورودی خانه

1- استفاده از یک گوشه :

ایجاد یک ورودی پیچیده ضرورت ندارد. تنها کافی است یک گوشه کوچک در نزدیکی ورودی وجود داشته باشد تا آن را تبدیل به یک ورودی کنید. حتی یک صندلی با یک کوسن بر روی آن نیز می تواند مکانی را ایجاد کند که مهمانان برای درآوردن یا پوشیدن کفش در داخل خانه از آن بهره مند شوند.

ایجاد ورودی خانه

2- استفاده از قلاب های دیواری :

در صورت وجود فضای کم برای ورود به نشیمن می توانید با استفاده از چند قلاب برای آویزان کردن کت ورودی مناسبی را ایجاد کنید. شما به راحتی می‌توانید از دیوار های کنار درب برای ایجاد ورودی و از یک ردیف قلاب برای آویزان کردن کت و کلاه و کیف استفاده کنید. نکته ایی که بسیار اهمیت دارد این است که علاوه بر قلاب‌ های اعضای خانواده بایستی برای مهمانان نیز یک یا چند قلاب اضافی در نظر بگیرید.

ایجاد ورودی خانه

3- استفاده از قالیچه ها :

فرش قابلیت تفکیک یک فضای خاص را از دیگر فضا ها دارد. شما می توانید با استفاده از یک قالیچه یا کفپوش کوچک نزدیک دیوار مجاور درب ، یک ورودی مجزا برای خانه خود ایجاد کنید بودن آن که اتاق و جدا کننده‌ ایی داشته باشید.

ایجاد ورودی خانه

4- استفاده از جا کفشی :

همگی ما در همان بدو کودکی آموخته ایم که به هنگام ورود به هر خانه ایی ابتدا کفش های خود را در بیاوریم و با کفش وارد نشویم. در صورتی که شما نیز پایبند این اصل هستید بایستی حتما یک جا کفشی حتی کوچک داشته باشید. شما با قرار دادن یک سینی ، تشک کوچک یا حتی سبد برای گذاشتن کفش‌ ها به وضوح به مهمانان خود القا می کنید که با کفش وارد خانه نشوند و کفش های خود را در این محدوده قرار دهند.

ایجاد ورودی خانه

5- استفاده از کاغذ دیواری :

پوشاندن دیوار کنج ورودی با کاغذ دیواری یکی دیگر از ترفند های ایجاد ورودی خانه می باشد. شما با این کار نه تنها باعث شاخص شدن این بخش از خانه خود خواهید شد ، بلکه کاملا فضای ورودی را از سایر قسمت های منزل تفکیک می کنید. این ایده یک راهکار مطمئن برای ایجاد ورودی به اتاق نشیمن است و باعث می‌ شود به هنگام وارد شدن به خانه از دیدن یک طرح جالب احساس خوشایندی به شما دست بدهد و لبخند بزنید.

دکوراسیون ورودی خانه


حتما ببینید : 20 ایده خلاقانه تزئین گوشه‌ ها و فضا های خالی خانه


6- استفاده از قفسه های موقت :

در بعضی مواقع استفاده از مبلمان بزرگ برای فضای کوچک ورودی امکان پذیر نیست. شما می توانید به جای آن ، با نصب یک قفسه کوچک موقت و معلق ورودی خانه را ایجاد کنید. و بدین ترتیب می توانید با قرار دادن یک گلدان گل و چند عکس بر روی این طاقچه به مهمانان خود خوشامد گفته و در زیر آن فضایی را برای کیف و کفش‌ ها تعبیه کنید.

دکوراسیون ورودی خانه

7- ایجاد ورودی با خلاقیت :

در یک خانه کوچک و شلوغ ، ایجاد یک فضای ورودی کوچک کاری سخت و دشوار است. شما می توانید با کمی خلاقیت فضایی را به عنوان ورودی ایجاد کنید. به عنوان مثال ، با نصب یک شاخ گوزن یا قلاب‌ های شاخه‌ دار می توانید فضایی منحصر به فرد و خاص را برای ورودی ایجاد کنید. هم چنین انجام این ایده نیاز به فضای زیادی ندارد و در یک فضای کوچک نیز قابل اجرا می باشد. هم چنین تعبیه یک صندوقچه یا چمدان برای قرار دادن کفش‌ ها نیز یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای ایجاد ورودی است. استفاده از یک چراغ کوچک و رنگی نه تنها باعث لذت بخش تر شدن فضای ورودی می شود بلکه هویتی خاص به آن می بخشد.

دکوراسیون ورودی خانه

8- استفاده از آینه‌ ها :

شاید نگران باشید که افزودن یک ورودی ، منجر به کوچک تر شدن اتاق نشیمن شما نشود. برای رهایی از این مشکل ، بهترین راهکار استفاده از آینه است. آینه علاوه بر بازتاب نور به فضای داخلی ، به علت ایجاد خطای دید باعث بزرگ تر جلوه دادن فضای شما می شود. هم چنین شما می توانید پیش از خروج از منزل از آراسته بودن ظاهر خود مطمئن شوید.

ترفند های طراحی ورودی خانه

9- ایجاد یک گالری دیواری :

ایجاد یک گالری دیواری یکی از شیوه های ساده برای شخصی‌ سازی دکوراسیون ورودی خانه است. شما می توانید بسته به سلیقه خود از عکس‌ های خانوادگی ، تصاویر الهام‌ بخش یا نقاشی‌ های زیبا استفاده کنید و فضای ورودی را به وجود آورید. و سبک منحصر به خود را در این مکان داشته باشید.

ترفند های طراحی ورودی خانه

10- استفاده از گل‌ های خانگی :

استفاده از گل و گیاهان خانگی نیز یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای ایجاد ورودی محسوب می شود. شما می توانید با فضای سبز هر چند کوچک به استقبال مهمانان خود بروید. گل‌ های مصنوعی انتخاب ایده آلی برای فضا هایی با نور کم مخصوصا دکوراسیون ورودی هستند. هم چنین اگر فضای کافی در قسمت ورودی ندارید می توانید گلدان ها را از سقف آویزان کنید. و با استفاده از گل و گیاهان خانگی به ورودی خانه خود حس زندگی ببخشید.

ترفند های طراحی ورودی خانه