طراحی مفهومی برج DJI در چین

شرکت DJI یک کمپانی چینی است که در زمینه رباتیک فعال می باشد. برج شرکت DJI در شهر شنزن، چین واقع شده که توسط شرکت معماری نورمن فاستر طراحی شده است. طراحی مفهومی برج بیان کننده تعلیق و سنت می باشد. شرکت طراحی و معماری نورمن فاستر رندر های جدیدی را از مکان اصلی این شرکت در شنزن منتشر کرده است که چشم انداز ویژه ایی را از یک شرکت رباتیک را به نمایش می گذارد. نورمن فاستر به گونه ایی این آسمان خراش را طراحی کرده است که نماد نوآوری های تکنولوژیک می باشد که هم دارای کانسپت های یک الگوی سنتی چینی می باشد و هم به معماری تکنولوژیک و پایدار توجه داشته است. در واقع می توان مفهوم سنتی این آسمان خراش را در یک مورد مهم یعنی”جامعه خلاق در آسمان” تعریف کرد.

طراحی مفهومی برج

در گذشته بعضی از دیدگاه های معماری سنتی چینی به این موضوع اشاره داشته اند که هر زمانی که یک معمار یک ساختمان مرتفع و بلند را طراحی می کرد علت آن این بوده است که جسارت و خلاقیت در ارتفاع شکوفا خواهد شد. این موضوع یک تعریف شماتیک از ساختمان های بلند سنتی چینی می باشد. تیم طراحی نورمن فاستر در طراحی آسمان خراش DJI تلاش کرده اند که این مفهوم را با نگرش های معماری هایتک و سازه های استثنایی بیان کنند.

طراحی آسمان خراش در چین


حتما ببینید : ایده هدیه – چاپ تایپوگرافی برای افرادی که فونت، حروف و نماد ها را دوست دارند


این پروژه از دو برج تشکیل شده است که از لحاظ عملکرد و بصری دارای توازنی استثنایی می باشند. هسته این ساختمان بر روی توسعه و تحقیق در زمینه علم رباتیک فعالیت می کنند. تراس معلق این آسمان خراش زیباترین قسمت طراحی می باشد. جایی که دو تراس فلزی بدون هیچ گونه ستون گذاری و با انعطاف پذیری تمام میان دو برج معلق قرار گرفته اند که تعادل بصری زیبایی را به پروژه بخشیده است.

برج رباتیک در چین

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ