طراحی مرکز حمل و نقل توسط Santiago Calatrava

مرکز حمل و نقل تجارت جهانی توسط سانتیاگو کالاتراوا Santiago Calatrava در نیویورک آمریکا طراحی شده است. این مرکز در سطح خیابانی به عنوان یک ساختار مستقل در امتداد لبه جنوبی میدان (Wedge of Light) در نظر گرفته شده است. همان طور که دانیل لیبسکیند Daniel Libeskind در طرح جامع برای این سایت طراحی کرده بود، این پلازای شهری توسط خیابان های فلوتون، گرینویچ و کلیسا به ترتیب به شمال، غرب و شرق و برج 3 به جنوب محدود شده است. این ساختمان با سایر فضا های شهری و سبز، مثل امتداد پارک Row از پارک تالار شهر گرفته تا کلیسای سنت پل، و باغ های یادبود WTC و پارک باتری در کنار رودخانه هادسون، در ارتباط می باشد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: Santiago Calatrava
  • مهندس سازه: Santiago Calatrava LLC
  • معمار و مهندس: Downtown Design Partnership
  • کارفرما: Port Authority of New York and New Jersey
  • عکس: Hufton+Crow, Imagen Subliminal
  • متریال اصلی ساختمان: فولاد، بتن، سنگ، پانل های رنگی فلزی و شیشه ای
  • مکان پروژه: نیویورک، ایالات متحده آمریکا
  • تاریخ ساخت: 2016

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

ساختار این مرکز حمل و نقل از یک قوس بیضی شکل تشکیل شده است که تقریبا 350 متر طول دارد و در پهن ترین قسمتش عرض آن 115 متر است و در راس بالا به ارتفاع 96 متر می رسد. سازه‌ های فولادی دنده ایی شکل که فرم آکیلس Oculus را به سمت بالا به وجود آورده اند، مانند بال های است که به بیرون باز شده و برای ایجاد دو سایبان در بالاترین نقطه اش به حداکثر ارتفاع 168 متر می رسد که این بال ها 50 متر از سطح ساختمان فاصله دارند.

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

دسترسی به آکیلس Oculus از طریق دو ورودی که در برآمدگی محور مرکزی ساختمان در جهت غرب و شرق که در خیابان‌ های چرچ و گرینویچ واقع هستند امکان پذیر است. ورودی ها بر روی سطوح پله ای متقارن با آسانسور های شیشه ای استوانه ای باز می شود. در این سطح، بازدید کنندگان حدود 22 سانتیمتر پایین می آیند. تا به سطح آپر کانکورس (Upper Concourse) برسند، جایی که فضای بیضوی داخلی به بسترین ابعادش (تقریبا 400 × 216) باز می شود و بازدید کنندگان به گالری های خرده فروشی خطوط متروی  MTA 1, R و E  و هم چنین برج 2، 3 و 4، دسترسی دارند.

 

طراحی مرکز حمل و نقل

بازدید کنندگان مجددا از Upper Concourse 20 فوت دیگر به وسیله آسانسور، پله و یا پله برقی پایین می روند تا به سطح Concourse برسند. سطح Concourse اصلی ترین سطح خرده فروشی در این مرکز می باشد و ارتباطات پیاده رو با مرکز حمل و نقل خیابان فولتن Fulton به شرق، PATH Hall و محل Brookfield به غرب و Liberty Street به جنوب را برقرار می سازد. بازدید کنندگان می توانند از سطح Concours  ۱۶۰ فوت تا زیر راس ۳۳۰ فوتی طول Oculus  به واسطه پنجره های سقفی متحرک، تاق و ستون های آزاد را مشاهده کنند. با وجود این که بسیاری از طرح های سنتی مانند (بالای سرپناه ارنز کنوپیک مصری، بال‌های سربیوم بالای آرک کاوننت، ماندورلای بیزانس) نشان می دهند که شکل آن ها به سمت بالا جمع شده‌ اند اما طرح سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava) شکل پرنده ای است که از دست کودکی آزاد شده است.

مرکز حمل و نقل

خط MTA 1  سایت زیر خیابان گرینویچ را به دو بخش تقسیم می کند. در قسمت غرب بازدیدکنندگان از خط 1 و 8  فوت زیر سطح Concourse، به سطح Mezzanine، می رسند. فضایی که با ۶۵۰۰۰ فوت مربع توسط سالن PATH احاطه شده است. سازه دنده ایی شکل فولادی دارای طولی به اندازه 290 فوت می باشد. این سازه دارای دهانه 35 فوت می باشد که در بالای سطح همکف تاق زده شده و باغ های WTC Memorial را نگه می دارند. در امتداد لبه شمالی سطح Mezzanine، زیر خیابان Fulton، دارای اندازه ایی به طول 325 فوت است که خیابان غربی Concourse را به مکز تجارت جهانی متصل می کند. سازه دنده ایی فولادی طاقی در امتداد محل اجتماع تا ۳۰ فوت بالاتر از کف سنگی است و بسط و توسعه سازه  PATH Hall  می باشد. و مسافرانی که از PATH Hall عبور می کنند از این طریق به طبقه مسطح زیر  PATH Hall می رسند. در این قسمت از طریق دهانه Mezzanine نور طبیعی دریافت می شود.

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava) درباره فرم تندیس گونه این ساختمان می گوید: این ساختمان از طریق تکرار مدول های سازه های فولادی دنده ایی شکل به وجود آمده است که یک ترکیب پیچیده را شکل می دهد.

سانتیاگو کالاتراوا در این ساختمان و سایر بناهای خود از نور به عنوان عنصر اصلی استفاده کرده است. در این بنا نیز از شاخصه های اصلی طراحی هدایت نور به سطوح پایین می باشد. به این شکل که بین دندنه های فولادی از شیشه استفاده شده که باعث شده تا نور از این شیشه ها وارد ساختمان شده و نور طبیعی به عنوان یک نماد قدرتمند حس امید و سرزندگی را داخل بنا به وجود آورد. کالاتراوا از نور به عنوان یک عنصر ساختاری در مرکز اجتماع یاد می کند و می گوید که این ساختمان توسط “ستون های نور” پشتیبانی می شود. در هنگام شب نیز روشنایی Oculus مانند یک فانوس درخشان در کنار سایت مرکز تجارت جهانی و هم چنین بین برج های تجاری و اداری جهان می درخشد.

طراحی مرکز حمل و نقل

در 11 سپتامبر هر سال، و هم چنین در روز های معتدل بهار و تابستان ، پنجره سقفی و متحرک Oculus باز می شود تا تکه ای از آسمان نیویورک را به ساختمان برساند، که تداعی کننده بنای پانتئون در رم است.


حتما ببینید: طراحی خلاقانه قفسه L شکل توسط استودیو آبجت آپتیمایس


سایر تصاویر پروژه طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

طراحی مرکز حمل و نقل

مرکز حمل و نقل

مرکز حمل و نقل

مرکز حمل و نقل

مرکز حمل و نقل

مرکز حمل و نقل

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

طراحی مرکز حمل و نقل

طراحی مرکز حمل و نقل تجارت جهانی در آمریکا

طراحی مرکز حمل و نقل

طراحی مرکز حمل و نقل

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ