طراحی آکواریوم باغ وحش Schonbrunn در وین

یکی از مهم ترین رقابت های معماری در بخش خصوصی، طراحی آکواریوم باغ وحش Schonbrunn واقع در شهر وین، اتریش می باشد که توسط گروه معماران 3XN به همراه GERNER PLUS طراحی شده است. این تیم طراحی با شرکت در این مسابقه رندر های نهایی مربوط به آکواریوم باغ وحش Schönbrunn را منتشر کردند. ایده طراحی این تیم معماری برای آکواریوم باغ وحش وین کانسپتی از قلمرو پوسایدون (الهه های یونان باستان) بود. فرمی ظریف و موجدار و که با چشم انداز و سایت پروژه ترکیب بی نظیری را به وجود آورده است.

آکواریوم باغ وحش Schonbrunn

گروه معماران 3XN به همراه GERNER PLUS توانستند با این کانسپت مفهومی پیوند در طبیعت مقام دوم را در مسابقه طراحی آکواریوم باغ وحش Schonbrunn بدست آورند. در حالی که هنوز برندگان این مسابقه اعلام نشده اند که همین امر باعث شده تا شانس کسب مقام اول برای گروه 3XN چند برابر شود. تیم معماران 3XN به همراه GERNER PLUS در طراحی این آکواریوم از اصول خاصی پیروی کرده اند. اصول طراحی آکواریوم “قلمرو پوسایدون” بر اساس یک چشم انداز طبیعی و هارمونی با طبیعت طراحی شده تا در شبکه مسیر باغ وحش به شکل مناسبی قرار گیرد. آکواریوم باغ وحش Schonbrunn دارای مساحت 6000 متر مربع است که در چهار سطح تقسیم شده است. هم چنین تیم معماری در طراحی این آکواریوم یک ورودی بزرگ به شکل یک موج بزرگ را طراحی کرده اند که بازدید کنندگان را از وسط فضای سبز به دورن دعوت می کند.

آکواریوم باغ وحش Schonbrunn

امکانات سایت این پروژه به دلیل وجود یک آبگیر بزرگ و پوشش گیاهی مناسب، یک فرصت بی نظیر برای طراحی و اجرای آکواریوم باغ وحش Schonbrunn محسوب می شود. با حرکت بازدید کنندگان در این آکواریوم سیرکولاسیون مجموعه، طراحی دکوراسیون و طراحی نور پردازی تغییر می کند. و زمانی که بازدید کنندگان در کل مجموعه حرکت می کنند صدا های پس زمینه، طراحی نور پردازی، درجه حرارت فضا، ارتفاع سقف و حتی جو فضا نیز با توجه به موجودات دریایی آن بخش تغییر می کند. زیرا هدف گروه معماران 3XN به همراه GERNER PLUS از طراحی آکواریوم باغ وحش Schonbrunn این بوده است که بازدید کنندگان فقط به دورن یک آکواریوم وارد نشوند بلکه تجربه ورود به یک فضای فانتزی را نیز داشته باشند.


حتما ببینید: ۱۰ علامتی که نشان دهنده این است که شما باید یک طراح دکوراسیون داخلی شوید


سایر تصاویر طراحی آکواریوم باغ وحش Schonbrunn با کانسپت پیوند در طبیعت

آکواریوم باغ وحش Schonbrunn

طراحی آکواریوم باغ وحش در وین

آکواریوم باغ وحش Schonbrunn

طراحی آکواریوم باغ وحش در وین

طراحی آکواریوم باغ وحش در وین

طراحی آکواریوم باغ وحش در وین

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ