۱۰ نشانه ایی که شما باید یک طراح دکوراسیون داخلی شوید

بر طبق اطلاعات Gallup، هفتاد درصد افراد جامعه از کار و حرفه خود راضی نیستند و این موضوع ناراحت کننده است. اگر شما جزئی از این 70 درصد هستید، شاید تصمیم داشته باشید تا شغل خود را عوض کنید. ولی نمی دانید چه شغلی برای شما مناسب است، معمار شاپ بر اساس اطلاعات و دانش خود لیست کوتاهی را برای شما آماده کرده است تا ببینید آیا شغل مناسب برای شما طراح دکوراسیون داخلی است؟ شغل طراح داخلی به قدرت فکری بالا و منطق نیازمند است. کسی که قدرت و توانایی درک مناسب از ترکیب ایده ها را باهم داشته باشد. آیا شما قدرت و توانایی اندیشیدن برای ترکیب ایده های هنری با منطق را دارید؟ اگر نظر شما مثبت است پس باید این ده نشانه مهم برای یک طراح داخلی شدن را مطالعه کنید.

طراح دکوراسیون داخلی

1- همیشه در حال شکار هستید

بیشتر مردان و زنان زمانی که برای خرید به فروشگاه می روند، تصور می کنند که در حال انجام یک ورزش خاص هستند در عین حال این ایده برای شما کاملا فرق دارد و متفاوت است. شما علاقمند به یافتن لوازم خاص و تک هستید. در هر مکانی که حضور داشته باشید حتی در وسط راه، تنها کافی است تا یک فروشگاه یا مرکز خرید مشاهده کنید. با عجله به سمت آن می روید تا بتوانید وسیله مور نیاز خود را بخرید. حسی که از خرید اشیا قدیمی و قیمتی، وسایل تزئینی زیبا و لوازم زرق و برق دارد به شما القا می شود با هیچ حسی قابل قیاس نیست.

دکوراسیون داخلی

2- همواره یک جعبه ابزار کنار دستتان دارید

این که شما یک طراح دکوراسیون داخلی زن یا مرد هستید در اصل مطلب فرقی ندارد. یک طراح داخلی ترجیح می دهد تا هر کاری را خود انجام دهد، به همین دلیل همواره یک جعبه ابزار کنار دست خود دارند. اگر کیف شما پر از وسایل مختلف مانند ابزار اندازه گیری و … است، شاید بیاندیشید که چگونه می توانید این کیف را تبدیل به یک کیف کار کنید. شما باید شغلی را انتخاب کنید که به شما این امکان را می دهد تا به بهترین شکل از این ابزار به راحتی استفاده کنید، اگر می خواهید درب و پنجره را اندازه بگیرید، اگر دنبال بهترین اندازه برای نیمکت هستید و این که چگونه از ابزارهای جدید در آشپزخانه استفاده کنید، پس شاید طراحی داخلی شغل مناسبی برای شما باشد.

معماری داخلی

3- شما رنگ هایی بیشتر از یک جعبه مداد رنگی می شناسید

شما علاوه بر شناختن رنگ های موجود در طبیعت و چرخه رنگ، رنگ های اصلی و ترکیبی از این رنگ ها را نیز به خوبی می شناسید. شما خیلی خوب تسلط دارید که از چه رنگی برای چه جایی استفاده کنید، هم چنین می دانید که چه رنگ هایی با هم همخوانی ندارند و چه رنگ هایی بر محیط تاثیر مثبت می گذارند. شما تنها کسی هستید که فرق بین رنگ بژ و خاکستری مایل به بژ را خوب می دانید.

طراح داخلی

4- نسبت به جزئیات دکوراسیون داخلی حساس هستید

بعضی از نکات مانند دکوراسیون آشپزخانه، تزئین اتاق خواب، رنگ کاشی های حمام، همواره در ذهن شما در جریان هستند. آیا شما با این افکار آشنا هستید؟ آیا شما به اتاق دوست خود خوب دقت می کنید، به عنوان مثال این سوال ها را از خود می پرسید، چرا از این دستگیره ها استفاده کرده است، برای این که هماهنگ با رنگ نقره ایی باشد باید از رنگ طلایی استفاده می کرد. سپس این سوالات را بلند تکرار می کنید. اگر برای چیدمان خانه و دکوراسیون داخلی آن زمانی را صرف می کنید، شاید طراحی دکوراسیون داخلی شغل مناسبی برای شما باشد.

طراح دکوراسیون داخلی

طراح دکوراسیون داخلی

5- پارچه ها را می شناسید

کاشی کاری ساده، کمد کشودار، درب آکاردئون آیا این اواخر این سه واژه را بر زبان آورده اید؟ معمولا طراحان داخلی هدف خود را می دانند. همه کلماتی مثل میکرو فایبر، مخمل، پشم، نایلون، لنین و کتان را حتما شنیده اند. از سویی افردی که طراح به دنیا آمده اند از همان ابتدا درمورد دنیای پارچه ها اطلاعات کاملی دارند. اگر کسی فرق میان لنپور و لیوسل را نداند اما شما به راحتی آن ها را از یک دیگر تشخیص می دهید. خوب می دانید که هرکدام برای چه منظوری قابل استفاده هستند. علاوه بر این به خوبی می دانید که چگونه باید از مواد در جای مناسب خانه استفاده شوند. بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی شغل مناسبی برای شما است.

دکوراسیون داخلی


حتما ببینید: طراحی ویلا Boscana توسط گروه معماری OLARQ Osvaldo Luppi


6- تلاش می کنید هر معمایی در زمینه دکوراسیون داخلی را حل کنید

اگر شما قدرت و توانایی حل مشکلات موجود در خانه را دارید، پس مهم ترین گام برای تغییر دکوراسیون خانه را برداشته اید. پتانسیل لازم برای تغییر در هر ناهماهنگی موجود را می توانید با مشورت با یک گروه مشاور و یا بازدید از خانه هایی که به مزایده گذاشته شده اند برطرف کنید. به این ترتیب دکوراسیون را از آن چیزی که بود به بهترین شکل زیبا می سازید.

طراح داخلی

7- به جلا کاری و صیقل دادن مبلمان علاقمند هستید

یکی از کار های مورد علاقه شما خرید وسایل منزل است. شما علاقمند به تبدیل وسایل عتیقه به وسایل جدید و تازه هستید. شما برای به وجود آمدن یک دید متفاوت و یک وسیله جدید از رنگ های گوناگون و حتی کاغذ سنباده برای جلا دادن سطوح یک شی استفاده می کنید. یک میز قدیمی یا یک صندلی قدیمی را به خانه می آورید و با تغییراتی روی آن، وسیله ای جدید را به وجود می آورید. حتی اگر کار های زیادی برای انجام دادن داشته باشید یا لباس ها از لباسشویی بیرون بزند باز هم ترجیح می دهید بر روی آن موضوع کار کنید و به هر روشی که شده باید به نتیجه برسید. هنگامی که کار روی وسیله قدیمی تمام شد زمان آن می رسد که دوباره، چیدمان اتاق نشیمن خود را انجام دهید.

معماری داخلی

8- دوستان از شما ایده های طراحی می خواهند

بهترین نشانه برای این که بفهمید دید خلاقی دارید و شغل مناسب برای شما طراح دکوراسیون داخلی می باشد این است که دوستانتان از شما ایده هایی برای طراحی داخلی بخواهند. اگر دوستانتان هر بار برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود از شما ایده ایی نو و جدید می خواهند، اگر آن ها از شما سوال می کنند که چه رنگی با عناصر خانه آن ها هماهنگ است. اگر این رنگ ها با کف پو ش و مبلمان خانه هماهنگ است. اگر جواب تمام این سوالات مثبت است پس شغل مناسب برای شما طراح دکوراسیون داخلی می باشد.

طراح دکوراسیون داخلی

9- فروشگاه های لوازم خانگی شما را خوب می شناسند

اطمینان داریم که شما لیستی از وسایل مورد نیاز برای خانه را دارید، و از جهتی فروشگاه های لوازم خانگی به خوبی شما را می شناسند. طراحان داخلی خالق خلاقیت هستند و منع کردن آن ها برای انجام یک طراحی کار سختی است. بنابراین اگر در تلاش برای ایده پردازی و تغییر رنگ در دکوراسیون خانه خود هستید باید به آن ها توجه کنید و از هر کدام به بهترین شکل استفاده کنید.

طراح داخلی

10- بی معطلی وسایل را تغییر می دهید

اگر همسر شما از صندلی مورد علاقه اش سوال می کند زیرا شما تصمیم به جا به جایی آن گرفته اید. یا کودکان در مورد جای وسایل خود از شما سوال می کنند، اگر شما علاقمند هستید هرکس به محض وارد شدن به اتاق تصور کند که به یک جای رویایی قدم نهاده است، پس شغل مناسب برای شما طراح دکوراسیون داخلی می باشد. اگر پس از گذشت شش ماه یا کمتر از این مدت تصمیم دارید تغییر دکوراسیون بدهید بهتر است که در یک مدرسه طراحی داخلی ثبت نام کنید.

طراح دکوراسیون داخلی

اگر شما به هریک از این سوالات که در این مطلب به آن اشاره شد پاسخ مثبت داده اید و یا موافق با هر یک از این جمله ها بودید، پس مشخص است که بهترین شغل برای شما طراح دکوراسیون داخلی است. ولی تا به حال مسیر اشتباهی را پیموده اید. پس از این لحظه به بعد جزو آن 70 درصد نباشید. از توانایی و مهارتی که در اختیار دارید و برای آن چیزی که آفریده شده اید استفاده کنید.

 

منبع: freshome

ترجمه: از تحریریه معمار آپ