خانه ی ایده آل یک عشق ماشین در هنگ کنگ

خانه ای برای عشق ماشین ها :این خانه ی سطح بالا چیزی کاملاً غیرعادی است. این خانه ی 435.0 مترمربعی در هنگ کنگ توسط گروه طراحی داخلی میلی متر طراحی شده و رؤیای یک عشق ماشین است. خانه یک پارکینگ شیشه ای دارد که می توان از اتاق نشیمن ماشینی را که جزو مبلمان آن است دید. بقیه ی خانه با وجود طراحی سرزنده ای که دارد، آرام و روشن بوده و سبک پر چین و شکن تمیزی را تداعی می کند. دیوارهای سفید و کفپوش های چوبی سبک، نمای اصلی این فضا هستند و به سختی رنگ های دیگر در آن دیده می شود. نمای کلی با وجود محیط خشن و بخش-های فراوان دیگر خانه، خوشایند و شگفت آور است.

خانه ای برای عشق ماشین ها

طراحان به جای راه پله ی بتنی شیک و صنعتی کاملاً مشخص، از پله های فلزی استفاده کرده اند که به میزان کمتری نمای ماشین گرانبهای صاحبخانه در پارکینگ لعاب دار را مسدود می کند. راه پله به نمای دیوار خاص زاویه داری نیز متصل شده که تلویزیون صفحه تخت بزرگی روی آن نصب شده – این تنها وسیله در خانه است که جرأت رقابت با این ماشین گرانبها را دارد. لامبورگینی بر روی یک سطح بتنی قرار دارد، این در امتداد فضای اتاق نشیمن هم کشیده شده و دو فضا را به هم متصل کرده است.

روشنایی اصلی در اتاق نشیمن تماماً به سقف بازتابانده می شود تا نمایی مینیمالیستی داشته باشد. یک میز قهوه-خوری در جلوی میل خاکستری درازی قرار دارد، انگار که تعدادی شیء متمایز مستقیماً از کف زمین جوانه زده-اند، همانند گل هایی که از زمین می رویند، اما این طرحی درهم تنیده متعادل بر روی چندین پایه است تا اثرگذاری آن بیشتر شود. گلدان های گل سفید بر روی میز و پایه ستون های نزدیک آن، تأثیر ذاتی دارند. یک میز با ارتفاع کم پهلو به پهلوی چهار مبل داده است و مجموعه ای کوچک از عکس های خانوادگی و هنری بر روی آن قرار دارند.

طراحی داخلی خانه برای عشق ماشین ها

اتاق نشیمن طراحی بسیار مینیمالیستی دارد، اما طول مبل نشان می دهد که این فضای اجتماعی دوستانه است. تعدادی کوسن پخش و پلا به رنگ های سیاه، خاکستری و سفید، مکانی دنج برای آسایش و تماشای تلویزیون و بازی فراهم آورده اند.

خانه ی ایده آل یک عشق ماشین

دیوار صیقلی که پارکینگ شیشه ای را احاطه کرده در گوشه ی سمت راست، به یک باغ صخره ای ژاپنی ختم می-شود که در امتداد پیاده رو تا درون خانه امتداد می یابد.

پس از عبور از اتاق نشمین طولانی به یک آشپزخانه ی بزرگ می رسیم. میز ناهارخوری سفید مستقیماً تا جزیره ی مرکزی سیاه رنگ امتداد یافته است. دو چراغ آویز بسیار بزرگ بر روی شش صندلی ناهارخوری آویزان شده اند تا سخاوتمندانه نور زیادی را بر روی سطحی وسیع بتابانند. در سمت مخالف آشپزخانه، مجموعه ای از واحدهای ذخیره سازی سفارشی، درهم ریختگی های خانه را از نظر پنهان نموده و تنها فرصت دیدن مجموعه ای از اشیاء گرانبها و کتابخانه ای با تعداد کمی کتاب را فراهم آورده است.


حتما ببینید: 50 گلدان دکوری منحصر بفرد برای زیبایی خانه ی شما


دکوراسیون داخلی خانه

سایر تصاویر از ایده طراحی خانه ای برای عشق ماشین ها :

خانه ی ایده آل یک عشق ماشین در هنگ کنگ

طراحی داخلی خانه

طراحی خانه

خانه ای برای عشق ماشین ها

منبع: home-designing

ترجمه: از تحریریه معمارآپ