طراحی آشپزخانه سلامت با متریال های طبیعی

آشپزخانه با تم صورتی واقع در شهر لندن، انگلستان به تازگی توسط استودیو طراحی داخلی Finch London طراحی شده است. این طرح که “آشپزخانه سلامت” نام دارد، با استفاده از متریال های گوناگون فاقد مواد شیمیایی و دوستدار محیط زیست ساخته شده است و دارای یک جداره سبز از گیاهان دارویی می باشد.  آشپزخانه سلامت با طرحی منحصر به فرد اخیرا در مسابقات Grand Designs Live موفق به دریافت جایزه بزرگ طراحی خانه شده است. این آشپرخانه حرکت نوینی در جهت نسل آینده طراحی آشپزخانه های دوستدار محیط زیست می باشد.

آشپزخانه سلامت

تیم طراحان Finch London در طراحی این آشپرخانه صورتی رنگ، از عناصر مختلفی استفاده کرده است که خصوصیات “سلامت” را به این فضا بخشیده اند. این عناصر عبارتند از:

  • حباب های نور (SAD)
  • یک تصفیه کننده آب با خاصیت قلیایی،
  • یک فر پخت و پز که با بخار کار می کند،
  • یک دستگاه بخور که با روغن های سالم گیاهی doTerra کار می کند، و بسیاری عناصر دیگر

آشپزخانه سلامت

تیم معماران Finch London برای سطح روی کانتر آشچزخانه از متریال Jesmonite استفاده کرده اند که متریالی بر پایه آب می باشد و برخلاف بتن قالب ریزی شده، ترکیبات آلی فرار آزاد نمی کند.

آشپزخانه سلامت

کف پوش آشپزخانه سلامت نیز از متریال چوپ پنبه طبیعی می باشد که به شیوه ایی کاملا دوستدار محیط زیست ساخته شده است. چوب پنبه بهترین گزینه برای افرادی است که دچار آلرژی های مختلف هستند، زیرا این متریال در برابر جذب گرد و خاک و مواد شیمیایی مقاوم می باشد.  هم چنین سطح ضد آب و ضد میکروب این متریال نیز در برابر ایجاد کپک مقاوم است.

طراحی آشپزخانه با تم صورتی

جداره سبز که پر از گیاهان دارویی است، از شاخص ترین خصوصیات این فضا محسوب می شود. این جداره سبز بر روی قسمت جزیره آشپزخانه تعبیه شده است. این جداره علاوه بر این که با گیاهان متعددی که از آن آویزان شده اند، باعث تهویه هوا می شوند. به صاحب خانه این امکان را می دهد که گیاهان دارویی مورد نیاز خود را به صورت ارگانیک در این قسمت بکارند و برداشت کنند.


حتما ببینید : طراحی و اجرای نما های مختلف با استفاده از متریال پلی کربنات


سایر تصاویر طراحی آشپزخانه سلامت با متریال های طبیعی

طراحی آشپزخانه با تم صورتی

طراحی آشپزخانه دوستدار محیط زیست

منبع : inhabitat

ترجمه : از تحریریه معمارآپ