طراحی نمای ساختمان موزه Chengdu در چین

موزه Chengdu (چنگدو) در شهر چنگدو، چین واقع شده است که توسط Sutherland Hussey Harris طراحی شده است. این معمار نمای ساختمان موزه را بر اساس الگویی طراحی کرده است که مشخصات لازم از یک فرم افقی مربعی شکل را به صورت صفحاتی شناور در آورده است. نمای ساختمان موزه چنگدو از نظر بصری و مفهومی یک الکوی مربع شکلی دارد که در یک زاویه مورب نسبت به حجم مکعبی ساختمان قرار گرفته است. ارتباط مفهومی نما با ساختمان در شکل گیری فرم آن نهفته است. جایی که یک مکعب بزرگ با فضا های مثبت و منفی بسیار، ایفا کننده نقش مفهومی و عملکردی در ساختمان موزه هستند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : Sutherland Hussey Harris
  • معماران مسئول : Sutherland Hussey Harris, in collaboration with Pansolution International, and CAPDI
  • عکاس پروژه : Photographs
  • مکان پروژه : شهر چنگدو، چین
  • مساحت پروژه : 65000 متر مربع
  • سال ساخت : 2016

نمای ساختمان موزه

Sutherland Hussey Harris ساختمان این موزه را به شکلی طراحی کرده است که با کم کردن و یا اضافه کردن قسمت هایی از مکعب فضای ورودی ساختمان قابل مشاهده می باشد. و شکل و فرم ساختمان موزه از نظر بصری نسبت به یک مکعب ساده پر تحرک تر شده است. این معمار هم چنین طراحی نما را با توجه و در نظر گرفتن حرکت و خطوط حجم پروژه ساخته است تا کل ساختمان انعطاف پذیری لازم را داشته باشد و از به وجود آمدن فضا های غیر ضروری جلوگیری شود.

طراحی نمای فلزی ساختمان موزه

نما و صفحات برش خورده فلزی نما را به گونه ایی طراحی کرده است که نسبت به میدان تیان فو، شهر چنگدو همپوشانی شده اند. و باعث به وجود آمدن یک تعادل زیبایی میان ساختمان موزه و سایت پروژه شده است. نمای ساختمان موزه چنگدو از متریال هایی خاص و منحصر به فردی مانند شیشه و فلز ساخته شده است. Sutherland Hussey Harris طراحی نمای ساختمان موزه را به این صورت انجام داده است که در قسمت هایی که به عنوان فضا های مثبت با سایه های روشن و تیره تریف شده اند از متریال فلز استفاده کرده است و در قسمت هایی تعریف شده به عنوان فضا های منفی مانند ورودی اصلی و گالری غربی از متریال شیشه استفاده کرده است.


حتما ببینید: ایده دکوراسیون دیوار – یک شروع کننده گفتگو با آویختن هنر معماری بر روی دیوار شما خلق می شود


سایر تصاویر پروژه طراحی نما موزه Chengdu توسط Sutherland Hussey Harris

نمای ساختمان موزه

طراحی نمای فلزی ساختمان موزه

نمای ساختمان موزه

نمای ساختمان موزه

طراحی نمای فلزی ساختمان موزه

طراحی نما موزه

طراحی نما موزه

پلان موزه چنگدو

پلان موزه چنگدو

پلان موزه چنگدو

پلان موزه چنگدو

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ