طراحی کتابفروشی با تجربه ایی متفاوت

طراحی فروشگاه کتاب M.I واقع در شهر harbin ، چین به شکلی متفاوت و منحصر به فرد توسط گروه طراحان داخلی HMA صورت گرفته است. این کتابفروشی حدود 2000 متر مربع مساحت دارد. تیم معماران با الهام از کوه های بزرگ Khingan و زندگی تازه نهفته زیر برف در فصل زمستان و از فصل بهار که زمین بارور ، آفتاب زیاد ، آب فراوان و همه چیز پر از نیرو است این پروژه را طراحی کرده اند. بنابراین تیم معماران به منظور ایجاد حس گرم از متریال ساده و طبیعی مانند چوب بهره گرفته اند و هم چنین برای عملکرد فوق العاده و قدرتمند از ساختار فولادی و رنگ های زرق و برق دار محلی استفاده کرده اند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه طراحان داخلی HMA
  • مکان پروژه : harbin ، چین
  • تیم طراحان : fanjiajing, zhouming, yuanfei
  • مساحت پروژه : 2000 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

طراحی فروشگاه کتاب با الهام از کوه های بزرگ چین

تیم معماران در طراحی فروشگاه کتاب M.I سعی در پر کردن فضای موجود با قدرت های جادویی مختلف بوده اند. هدف اصلی معماران در طراحی این پروژه یکپارچه سازی و شکوفایی انواع دانش ها برای پیشرفت و گسترش این کتابفروشی بوده است. به گونه ایی که کاربران علاوه بر خواندن و خرید کتاب ، سورپرایز های کوچکی مانند سرگرمی ها ، فضا های مکث ، انعکاس ، تعاملات متفاوت را نیز تجربه کنند.

طراحی فروشگاه کتاب

یک قفسه کتاب بزرگ دایره ایی شکل در فضای اصلی این کتابفروشی قرار دارد که فضای گسترده ایی را در بر گرفته است. و تبدیل به یک شاخصه مهم در این فروشگاه کتاب شده که نقش مهمی را در مرکز این فروشگاه ایفا می کند. به گونه ایی که مراجعه کنندگان می توانند به آسانی با عبور از پله ها کتاب ها را مورد بررسی قرار دهند و دید کافی به تمامی کتاب ها داشته باشند. برج کتاب بزرگ در مرکز این فروشگاه کتاب ، مانند درختی قوی تداعی کننده قدرت و مفهوم زندگی است. پنجره شیشه ایی نور کافی را از طریق برج کتاب در مرکز حرکت می دهد و تنوع بصری را به واسطه ایجاد نور و سایه به وجود آورده است.

طراحی فروشگاه کتاب

در طبقه همکف یک کافه کوچک روبروی راه پله دایره ایی قرار دارد که باعث ایجاد مکانی مناسب برای لذت بردن از قهوه در حین خرید و مطالعه کتاب را فراهم نموده است. هم چنین نشیمن های تخم مرغی پوشانده شده با گیاهان باعث ایجاد ویژگی های جالبی در این فروشگاه کتاب شده و فضایی صمیمی را برای تعاملات مهیا نموده است. این فروشگاه کتاب با استفاده از مواد خاکستری رنگی مشخص شده است. ترکیب چوب و فلز قهوه ایی رنگ ، منجر به خلق فضایی زیبا و آرامش بخش در این فروشگاه شده است.


حتما ببینید : طراحی فروشگاه با تمرکز بر فروش پوشش‌ های داخلی و خارجی ساختمان‌


سایر تصاویر طراحی فروشگاه کتاب با الهام از کوه های بزرگ چین

فروشگاه کتاب

فروشگاه کتاب

منبع : designboom

ترجمه : از تحریریه معمارآپ