طراحی دفتر کار با فضایی ساده

دفتر کار جدید شرکت Cointec در شهر Orihuela ، اسپانیا واقع شده است که با مساحت 151 متر مربع، توسط گروه معماری DOT Partners طراحی شده است. تیم معماری برای طراحی این پروژه املاک تجاری را که در سرار پارک Severo Ochoa قرار دارند را بازسازی کرده اند. و در نهایت این دفتر کار با فضایی ساده را طراحی و ساخته اند. فضای این دفتر کار دارای یک ساختار فلزی برای نگهداری نیم طبقه می باشد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری DOT Partners
  • مکان پروژه : شهر Orihuela ، اسپانیا
  • معمار مسئول : DOT Partners
  • سازندگان پروژه : Stua, Alutec
  • عکاس پروژه : David Zarzoso
  • مساحت پروژه : 151 متر مربع

دفتر کار با فضایی ساده

موقعیت سایت پلان پروژه، یکی از چالش هایی بود که معماران در طراحی این دفتر کار با آن روبرو بودند. سایت دفتر کار Cointec در پایین جاده های محلی و در ناحیه سیل خیز قرار گرفته است. به همین دلیل معماران برای حفاظت ساختمان در مقابل سیل و خطرات جانبی در قسمت ورودی یک سطح بالا تر ایجاد کرده اند. هدف تیم معماری از طراحی این دفتر کار پیشرفت و توسعه فضای اداری شرکت بوده است. بنابراین معماران پروژه دفتر کار را از طریق یک محیط پیوسته که تنها از طریق موقعیت دقیق مبلمان و پارتیشن های شیشه ایی از یک دیگر جدا شده اند، اتاق های مختلف را به صورت بصری به یک دیگر متصل کرده اند.

طراحی داخلی دفتر کار

تیم معماری در قسمت پشت اتاق ها سرویس بهداشتی و راه پله تعبیه شده است. و به همین ترتیب خلق یک منطقه بزرگ تر از فضای آزاد در ناحیه جلویی امکان پذیر شده است. فضایی برای تهویه تجهیزات و تهویه مطبوع و هم چنین فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی کارمندان توسط یک تیر مرکزی ایجاد شده است.

متریال

دفتر کار Cointec با استفاده از یک طبقه بتنی منسجم مشخص شده است که تمام اتاق های اداری را به یک دیگر وصل کرده اند. و با قاب های فولادی ضد زنگ از پارتیشن ها هماهنگ شده است. تیم طراحی DOT Partners برای ایجاد تضاد با پیاده رو و تاکید بر منحصر به فرد بودن آن نیمکتی را در سالن این فضا قرار داده است که با استفاده از متریال سنگ ساخته شده است.

یکی از معماران پروژه به نام “Txema García Ballester” در مورد طراحی این دفتر کار اظهار داشته است: “زمانی که طراحی این دفتر کار را شروع کردیم، دنیا با یکی از  بدترین بحران های اقتصادی در تاریخ مدرن مواجه شده بود. بنابراین ما به این نتیجه رسیدیم که جامعه خواستار معمار هایی می باشد که معماری را در دوره های بحرانی قادر به ایستادن می سازند. و به بهینه سازی منابع به منظور دستیابی به کیفیت بالاتر با هزینه کمتر دست پیدا می کنند. از این رو ما این پیشنهاد را داریم که آثار واقعی معماری را به مخاطبان ارائه دهیم و سادگی را به عنوان یکی از ارزش های اصلی به ارمغان بیاوریم. به همین ترتیب با توجه به این نگرش دفتر کار Cointec را ساخته ایم به گونه ایی که این دفتر کار نشان دهنده حاصل متریال ها، تناسبات و نور می باشد.”


حتما ببینید : طراحی خلاقانه دیوار با بادکنک توسط استودیو طراحی L.A. Studio


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار با فضایی ساده

دفتر کار با فضایی ساده

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

دفتر کار با فضایی ساده

دفتر کار با فضایی ساده

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

پلان دفتر کار Cointec

پلان دفتر کار Cointec

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ