ایده هایی برای زیباسازی قفسه ها و شلف ها

یکی از عناصر کاربردی در آشپزخانه قفسه ها و شلف ها می باشند. زیرا استفاده از قفسه ها و شلف ها باعث افزایش فضای ذخیره سازی لوازم آشپزخانه می شود. اما ممکن است همیشه این فضا های ذخیره‌ سازی به شکلی زیبا جلوه نکنند. و در نتیجه زیبایی فضای منزل را کاهش می دهند. به همین علت چیدمان و دکوراسیون شلف ها و قفسه بسیار حائز اهمیت است ، برخی از آن ها دارای ابعاد بزرگی هستند که تاثیر بسزایی بر روی محیط دارند. بنابراین در این مطلب با ایده های دکوراتیو قفسه ها و شلف ها آشنا خواهید شد.

ایده هایی دکوراتیو قفسه ها و شلف ها

ایده های دکوراتیو قفسه ها و شلف ها

در واقع قفسه ها و شلف ها لوازم بسیار ساده و در عین حال کاربردی هستند. اما برای خارج کردن آن ها از حالت سادگی باید به آن ها جلوه ببخشید. استفاده صحیح از ایده های دکوراتیو قفسه ها باعث افزایش حلوه بصری خانه شده و محیط دلنشین تری را برای شما ایجاد خواهد کرد. در ادامه با 11 ایده های دکوراتیو قفسه ها و شلف ها آشنا خواهید شد.

1- در معرض دید قرار دادن کلکسیون های زیبای خود :

تفاوتی ندارد که چه کلکسیونی را جمع می کنید ، توصیه می شود که کلکسیون زیبای خود در مکانی مانند قفسه ها و شلف ها که در معرض دید هستند قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که هر کلکسیونی که جمع می کنید ، برای شما ارزشمند و قابل احترام است. قرار دادن کلکسیون در معرض دید باعث چشم نواز تر و دیدنی تر شدن آن خواهد شد. اندازه های مختلف ، اشکال و رنگ های متفاوت آن ها در کنار یک دیگر بسیار جذاب است و باعث خلق مجموعه ایی فوق العاده خواهند شد. بنابراین با جمع آوری وسایل ارزشمند ، کلکسیونی زیبا بسازید و به قفسه ها و شلف های خود جلوه ببخشید.

ایده هایی دکوراتیو قفسه ها و شلف ها

2- قرار دان لوزامی در قفسه و شلف ها که نشان دهنده احساسات شما باشد :

در صورتی که نمی دانید در داخل قفسه ها و شلف های موجود در منزل خود چه چیزی را قرار دهید بهتر است آنچه که نمایشی از احساسات شما می باشد را در قفسه ها قرار دهید. به عنوان مثال می توانید لوازمی مانند کاردستی های بچه ها ، کتاب ها ، صفحات تزئینی ، کارت های پستال با مجموعه های بومرنگ را در داخل قفسه ها قرار دهید. این موضوع را در نظر داشته باشید که دکوراسیون خانه باید مطابق با سلیقه شما باشد. حتی می توانید سوغاتی ها و وسایلی را که در سفر خریداری کرده اید را در داخل این قفسه ها قرار دهید.

ایده هایی دکوراتیو قفسه ها و شلف ها

3- گروه بندی کردن رنگ ها :

قرار گیری لوازم داخل قفسه ها را در دسته های مخصوص و بر اساس رنگ ، شکل و طرح انجام دهید. توجه داشته باشید که قرار گیری چند وسیله در یک گروه باعث ایجاد دسته ایی بزرگ و قابل توجه شده و جلوه خاصی به لوازم و قفسه خواهد بخشید. دسته بندی لوازم با رنگ روشن در کنار یک دیگر و قرار دان آن ها روی قفسه ایی با رنگ تیره ، فوق العاده جذاب به نظر می رسد. این کار تاکید و درخشش تضاد رنگ ها را بیشتر جلوه می دهد در صورتی که قرار گرفتن هر کدام از آن ها به تنهایی چنین جلوه ایی نخواهد داشت.

ایده هایی دکوراتیو قفسه ها و شلف ها

4- استفاده از وسایل بزرگ و حجیم در چیدمان قفسه ها :

چیدن وسایل زیاد آن هم در ابعاد کوچک نه تنها خاص و ویژه نیستند ، بلکه باعث بیشتر شدن گرد و غبار نیز می شوند. توصیه می شود از از وسایلی با ابعاد بزرگ استفاده کنید. در صورت بلند بودن ارتفاع قفسه ها بهتر است برای زیبا ساری قفسه ها و شلف ها از گلدان های بلند استفاده کنید و در داخل آن ها گل های بزرگ قرار دهید. از جمله لوازمی که می توانید برای زیبا ساری قفسه ها و شلف ها از آن ها بهره مند شوید شامل توپ های بزرگ ساخته شده از طناب های پیچ خورده ، کوزه های بزرگ و زیبا و هم چنین کتاب های قطور می باشد. در صورت کوچک بودن عناصر دکوراتیو نیز می توانید تمامی آن ها را در یک ظرف بزرگ قرار دهید تا جلوه ایی به آن ها ببخشید ، به عنوان مثال گوی های کوچک را در یک ظرف دکوراتیو بزرگ بریزید و درون قفسه قرار دهید.

ایده هایی دکوراتیو قفسه ها و شلف ها

5- تقارن را فراموش کنید و کمی متفاوت عمل کنید :

به جای رعایت تقارن و قرار دادن عناصر دکوراتیو به شکل آینه هایی ، تقارن را فراموش کنید و کمی متفاوت عمل کنید و لوازم را به صورت بی نظم در داخل قفسه ها بچینید. به عنوان مثال به جای استفاده از وسایل با تعداد زوج ، آن ها را در اندازه فرد بچینید. در صورتی که از یک وسیله دو عدد دارید ، به جای استفاده از چیدمان متقارن ، آن ها را به شکل اریب روی قفسه بچینید.

زیباسازی قفسه هاو شلف ها


حتما ببینید : ترکیب رنگ های جسورانه در دکوراسیون داخلی


6- تغییر ارتفاع قفسه ها :

در صورت داشتن قفسه هایی با قابلیت جا به جایی حتما تقارن آن ها را بر هم بزنید و در برخی از قسمت ها ، ارتفاع بیشتری ایجاد کنید. با این کار می توان از لوازم بلند تر استفاده نمود و قانون به خط بودن را نقض کرد.

زیباسازی قفسه هاو شلف ها

7- قرار دان کتاب ها بر روی هم :

متفاوت عمل کردن یکی از شیوه های افزایش جلوه و تغییرات در فضا می باشد. به عنوان مثال می توان با افزایش ارتفاع بعضی از وسایل در قفسه ها ، تمرکز را به آن قسمت معطوف کنید. این کار را می توان به وسیله چیدن کتاب ها روی هم انجام داد.

زیباسازی قفسه هاو شلف ها

8- کمی درخشش چاشنی قفسه ها کنید :

استفاده از عناصر آینه ایی یکی دیگر از ایده های دکوراتیو قفسه ها می باشد. به عنوان مثال عناصر دکوراتیوی مانند : شیشه ها ، کریستال ها و نقره ها باعث افزودن درخشش به قفسه ها می شوند. استفاده از آینه در پس زمینه و یا کف شلف ها و قفسه ها منجر به افزایش جلوه ی بصری لوازم موجود در قفسه ها می شود. به جای مخفی کردن ظروف نقره در کابینت ها ، آن ها را در معرض دید و در داخل قفسه ها قرار دهید.

زیباسازی قفسه هاو شلف ها

9- افزودن لایه بر روی قفسه ها :

در هنگام زیبا سازی قفسه ها ، علاوه بر ارتفاع ، به عمق قفسه ها نیز توجه داشته باشید. سینی های ایستا و قطعات هنری بزرگ را به عنوان پس زمینه انتخاب کنید و لایه هایی از وسایل کوچک تر را رو به روی آن ها قرار دهید.

تزئین قفسه

10- چیدمان ساده قفسه ها :

چیدمان ساده قفسه ها یکی دیگر از ایده های دکوراتیو قفسه ها و شلف ها می باشد. برای چیدمان قفسه حتما به سبک دکوراسیون منزل خود توجه کنید. به عنوان مثال در صورت داشتن دکوراسیون ساده و مینیمال بایستی قفسه های تزئینی شما بازتابی از این سبک باشند.

تزئین قفسه

11- چیدمان کتاب ها متناسب با رنگ باشد :

در صورت داشتن مجموعه ایی بزرگ از کتاب ها ، حتما آن ها را مطابق الگوی رنگی کنار هم بچینید ، به عنوان مثال ، چیزی شبیه به رنگین کمان خلق کنید.

تزئین قفسه