طراحی هتل بوتیک با نمای چوبی توسط گروه معماری H2 Arch

هتل بوتیک Saigon Thuong Mai واقع در مرکز شهر سایگون، ویتنام می باشد که توسط گروه معماری H2 Arch طراحی شده است. این هتل بوتیک به گونه ایی طراحی شده است که یک نگرش متفاوت را نسبت به طراحی فضای اقامتی درون شهر ارائه می دهد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری H2 Arch
  • مکان پروژه : شهر سایگون، ویتنام
  • معماران مسئول : Tran Van Huynh, Nguyen Thi Xuan Hai
  • سازندگان پروژه : Whetstone, Caesar, Philips
  • همکاران پروژه : Viet Nguyen Architect
  • عکاس پروژه : Quang Dam
  • مساحت پروژه : 849 متر مربع
  • سال ساخت : 2014

هتل بوتیک

هتل بوتیک به فضا های اقامتی گفته می شود که دارای یک محیط صمیمی و ساده هستند که تا حدود زیادی امکانات لوکس هتل برای آن ها در نظر گرفته شده است. ولی هتل بوتیک یک هتل معمولی و لوکس نیست. و تفاوت آن با مسافر خانه ها و هاستل ها این است که نسبت به این فضا ها دارای امکانات بیشتری می باشد. به طور کلی هتل بوتیک ها در فضا هایی مانند حومه شهر و یا فضا های روستایی ساخته می شود. و هدف از ساختن این هتل ها در این مکان ها به این منظور می باشد که محلی ساده و راحت برای اقامت افرادی که به مناطق طبیعی یا گردشگری سفر می کنند وجود داشته باشد.

هتل بوتیک

تیم معماری H2 Arch برای طراحی این فضای اقامتی به ایجاد طراحی در فرم و نمای ساختمان نیازمند بودند. به این منظور که به عنوان تجاری سازی نام اقامتگاه نقش داشته باشد و تنها فضایی باشد که ابتدا توسط افرادی که پیاده از کنار آن می گذرند، جلوه کند. طراحی دکوراسیون داخلی و عملکرد آن ویژگی دوم این هتل می باشد. بنابراین از لزومات طراحی این پروژه فضایی بود که از ویژگی های اقلیمی برخوردار باشد. به این صورت که ساختمان این اقامتگاه زمانی بر روی تهویه فضای هتل اثر می گذارد که در معرض نور طبیعی و باد قرار می گیرد.

هتل بوتیک

گروه معماری H2 Arch این فضای اقامتی را به گونه ایی طراحی کرده اند که زمانی که از فضا ها و راهرو های این هتل عبور می کنید مثل این است که در یک مکان طبیعی یا یک جنگل پر از درخت راه می روید. این مجموعه را نمی توان یک فضای پایدار دانست، ولی ویژگی های اقلیمی مثل نما یا عناصر طراحی دکوراسیون داخلی این فضا از متریال طبیعی ساخته شده است که نقش بسزایی در خصوصیات پایدار و سبز بودن هتل داشته است. گروه معماری H2 Arch به دلیل فراوانی چوب در شهر سایگون از این متریال در طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی هتل استفاده کرده اند. در تمام فضا های ساختمان نیز نصب چوب توسط کارگران بومی و محلی انجام شده است. زیرا آنان آشنایی کاملی با کار با چوب را دارند. در قسمت کف پوش، نما و ستون های ساختمان اسلب چوبی استفاده شده است که به واسطه روغن برنجی عایق کاری شده است تا باعث دوام و طول عمر چوب شود.

طراحی داخلی هتل

تیم معماری H2 Arch دکوراسیون و امکانات هتل را بر خلاف طراحی نما و طراحی فضای داخلی بسیار مدرن و لوکس طراحی کرده اند. زیرا عموما ساخت هتل بوتیک ها مقرون به صرفه و کم هزینه می باشند اما نسبت به هتل ها و مسافر خانه ها از امکانات بیشتر و دکوراسیون داخلی شیک تری برخوردار هستند. ساختار اصلی ساختمان با وجود این که از متریال سنگ، آهن و آجر ساخته شده است ولی در شخصی سازی این مکان پوشش های چوبی نقش بسزایی داشته اند. هم چنین تیم طراحی به منظور احترام به بافت اصلی بنا و کاهش هزینه های ساخت و ساز، سازه اصلی ساختمان را حفظ کرده اند.


حتما ببینید : طراحی خلاقانه چراغ با استفاده از درام ماشین لباسشویی


سایر تصاویر پروژه طراحی هتل بوتیک با نمای چوبی توسط گروه معماری H2 Arch

طراحی داخلی هتل

هتل بوتیک

طراحی اقامتگاه

طراحی نمای چوبی

طراحی هتل

طراحی اقامتگاه

طراحی اقامتگاه

طراحی هتل

طراحی اقامتگاه

طراحی هتل

طراحی نمای چوبی

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

پلان هتل بوتیک Saigon Thuong Mai

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ