طراحی داخلی آپارتمان برای یک قناد در تایوان

این آپارتمان دوست داشتنی در تایوان واقع شده که به مساحت 49.57 متر مربع (534 فوت مربع) برای یک قناد توسط گروه معماری A Lentil Design طراحی و اجرا شده است. در این منطقه شهری به علت گران بودن ملک، خانه ها بیشتر در مقیاس کوچک ساخته می شوند. بنابراین طراحی یک فضای عملکرد گرا و راحت نیازمند به یک برنامه ریزی دقیق می باشد. این پروژه که “آشپزخانه مایو” نام دارد با جزئیات زیادی طراحی شده است. این آپارتمان برای یک قناد طراحی شده که دارای فضایی بسیار آرامش بخش می باشد که می توانید در آن از یک دور همی دوستانه همراه با نوشیدن یک فنجان چایی با کیک لذت ببرید.

این آپارتمان دارای فضایی انعطاف پذیر می باشد که در آن به جز حمام و اتاق خواب، تنها دو اتاق جداگانه وجود دارد. در فضای نشیمن این خانه یک کاناپه کوچک دو نفره قرار دارد که در مقابل یک درب و پنجره کشویی و قرار گرفته است. در این فضای کوچک یک میز جلو مبلی، یک بار سبد، و یک استند گل و شلف دیواری مشاهده می شود.

آپارتمان برای یک قناد

در یک طرف پنجره آلومینیومی در داخل دیوار فضایی شلف مانند تعبیه شده است. زمانی که پنجره کشویی باز می شود این پنجره مانند یک درب کابینت بر روی این قفسه به نظر می رسد. درب کشویی نیز به سمت این قفسه باز می شود ولی فریم سیاه درب و پنجره به طوری طراحی شده اند که مانع از نمایش محتویات درون شلف نمی شوند.

در بین فضای نشیمن، حمام و اتاق خواب یک منطقه ذخیره سازی قرار گرفته است. در این فضا صاحب خانه می تواند از طریق پنجره کشویی شیشه ایی فضای اتاق نشیمن را ببیند. و زمانی که پنجره بسته می شود این فضا تبدیل به یک فضای آرام و ساکت و مناسب برای دفتر کار خانگی و مطالعه می شود.

حمام در مقابل درب اتاق نشیمن و در کنار فضای مطالعه و در سمت راست اتاق خواب واقع شده است.

آپارتمان برای یک قناد

فضای نشیمن با استفاده از یک فرش زرد رنگ از فضای غذا خوری و آشپزخانه جدا شده است. در مقابل مبل، یک کنسول تلویزیون و چند قفسه با گلدان های گل قرار دارد. در قسمت چپ میز کنسول تلویزیون یک دیوار قرار گرفته که محل مناسبی برای آویزان کردن اشیاء می باشد. کف پوش کل فضا با استفاده از کاشی سفید براق پوشیده شده است تا فضای خانه به صورت یکپارچه و منسجم به نظر برسد.

آشپزخانه به صورت پلان باز در کنار نشیمن قرار گرفته است. کابینت های آشپزخانه به رنگ سفید و به شکل “U” نصب شده اند. در این آشپزخانه یک میز کار سفید رنگ نیز قرار دارد. بر روی این میز تجهیزات آشپزی و شیرینی پزی جذابی قرار گرفته است. نور طبیعی نیز به وسیله یک پنجره فرانسوی به داخل آشپزخانه هدایت می شود.

هم چنین در داخل این آشپزخانه یک دیوار منحصر به فرد مانند تخته سیاه طراحی شده که بر روی آن نقاشی های جذاب و زیبایی از شیرینی و خوراکی های خوشمزه کشیده شده است. بر روی این تخته سیاه یک شلف دیواری تعبیه شده است که بر روی آن گلدان، تابه و وسایل آشپزی قرار دارد. سه لوستر سفید نیز بر روی میز کار از سقف آویزان شده اند. میز و صندلی آشپزخانه همگی همانند کابینت های آشپزخانه به رنگ سفید هستند تا فضای کوچک خانه بزرگ تر به نظر برسد.

آپارتمان برای یک نانوا

تیم طراحان به منظور استفاده بهینه از فضا، یک اتاق مجزا و مستقل را با مقدار زیادی فضای ذخیره سازی طراحی کرده اند. طراحان توانستند 1.65 متر مربع از این فضا را به مکانی برای نگهداری کتاب های مرجع و یک پیانو الکترونیکی اختصاص دهند. با وجود مقیاس کوچک و چند منظوره این اتاق کار خانگی، فضایی روشن و عملکرد گرا ایجاد شده است. در حالی که اتاق نشیمن این خانه دارای تم سفید است، این اتاق کار با تم آبی روشن طراحی شده است.

اتاق خواب این خانه نیز با تم آبی آسمانی طراحی شده که موجب ایجاد فضای آرامش بخشی شده است. روتختی با طرح های هندسی قرمز، زرد و طوسی رنگ را به فضای این اتاق اضافه کرده است. یک مجسمه کوچک پرنده نیز بر روی تخت قرار داده شده است.


حتما ببینید : طراحی پایتخت شهر هند به سبک معماری هایتک


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان برای یک قناد در تایوان

طراحی داخلی آپارتمان برای یک قناد

طراحی داخلی آپارتمان برای یک قناد

طراحی داخلی آپارتمان

پلان آپارتمان کوچک

پلان آپارتمان کوچک

طراحی داخلی آپارتمان برای یک قناد در تایوان

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه معمارآپ