جدید ترین دکوراسیون آشپزخانه

معمولا هر فردی ساعت های بسیاری را در خانه سپری می کند. در سال گذشته ایده های دکوراسیونی جدیدی از کابینت‌ های دو رنگ گرفته تا صندلی‌ های نیمکتی بسیار ترند بودند. در این مطلب با ترند های دکوراسیون آشپزخانه در سال 2019 آشنا خواهید شد. و می توانید با استفاده از این ایده ها آشپزخانه خود را مجددا طراحی و یا بازسازی نمایید.

 

ترند های دکوراسیون آشپزخانه در سال 2019

1- کمد های مخفی :

یکی از طراحان داخلی برجسته به نام “سارا لانیچیلو” معتقد است: “علاقمندان به استفاده از کمد ها و کابینت‌ های مخفی در آشپزخانه رو به افزایش است.” در طراحی‌ های جدید دکوراسیون آشپزخانه دیگر کابینت‌ ها برجسته نیستند و درب های آن ها به صورت مگنتی طراحی می شود. در واقع با وارد شدن به این مدل آشپزخانه ها تشخیص دیوار از کابینت شاید کمی سخت باشد.

دکوراسیون آشپزخانه

2- استفاده از ابزار و شیرآلات آلومینیومی و یا سنگ مصنوعی :

در طی سال های اخیر استفاده از متریال های سنگ و آلومینیوم تبدیل به یک ترند در دکوراسیون داخلی شده است. کاربرد سنگ و آلومینیوم در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد ظاهری مدرن و جذاب خواهند شد. این دو متریال به اندازه مشکی مات تند و تیز نیستند و مانند رنگ طلایی نیز توی ذوق نمی‌‎ زنند. بلکه در صورت به کار رفتن در هر فضایی به شکلی آرامش بخش به آن مکان بافت و عمق می‌ بخشند.

دکوراسیون آشپزخانه

3- شلف و قفسه‌ های باز :

سارا لانیچیلو یکی از طراحان داخلی معتقد است: “امروزه شلف ها و قفسه‌ های باز جایگزین کابینت‌ های آشپزخانه شده اند و به ترند های دکوراسیون آشپزخانه تبدیل شده اند. این قفسه های باز از جنس فلز ، چوب یا شیشه وبا الهام از فضا های فروشگاهی یا هتل‌ ها ساخته می شوند. این نوع دکوراسیون ، جسورانه و مدرن است و از سبک مینیمال رایج در این سال ها ، فراتر رفته است. یکی از مهم ترین مزیت های شلف ها و قفسه های باز ، قابل دسترس بودن لوازم آشپزخانه است.

دکوراسیون آشپزخانه

4- حس و حال قدیمی :

همواره بهترین انتخاب برای دکوراسیون آشپزخانه ، سبک کلاسیک است. یکی از طراحان داخلی به نام “پاتریک ادیگر” معتقد است: “در سال 2019 عناصر و فرم‌ های طبیعی در هماهنگی با طراحی مدرن قرن بیست و یکم باقی می‌ مانند. به عنوان مثال متریال هایی مانند کاشی‌ های ارگانیک بازالت ، سنگ‌ های طبیعی ، نور های طبیعی و سازه‌ های کلاسیک مانند صندلی‌ های حصیری و … بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

دکوراسیون آشپزخانه

5- وسایل و اکسسوری رنگی :

یکی دیگر از ترند های دکوراسیون آشپزخانه در سال 2019 استفاده از وسایل و اکسسوری های رنگی است. زیرا در سال جدید دیگر آشپزخانه ها به صورت تک رنگ طراحی نمی شوند. در صورتی که علاقمند به کاربرد یک رنگ غالب در دکوراسیون آشپزخانه هستید بهتر است از عناصر متفاوت استفاده کنید به عنوان مثال افزودن یک پرده ایتالیایی یا آویز های جزیره‌ ایی رنگی و … حس و حال شاداب‌ تری به فضای آشپزخانه شما خواهد بخشید.

دکوراسیون آشپزخانه


حتما ببینید : 30 ایده طراحی آشپزخانه صورتی برای کمک به طراحی های شما


6- کاربرد متریال چوب :

معمولا اغلب افراد علاقمند به طبیعت هستند و در پی حفظ راه‌ های ارتباط با آن هستند. متریال چوب به هر فضایی حس گرما می بخشد و هیچ گاه نیز قدیمی و دمده نمی شود. از مهم ترین مزایای چوب قابل دسترس بودن و کاربردی بودن آن در هر مکانی است. شما می توانید از متریال چوب نه تنها در یک آشپزخانه کلاسیک ، بلکه به عنوان میز کنسول در اتاق نشیمن و حتی در محل کار استفاده نمایید. دو تن از طراحان داخلی به نام های “کریس وون اکساتربرگ” و “هنس بالداف” معتقدند : “در سال 2019 بیشتر افراد به فضا های سبک‌ تر که هوا در آن‌ ها جریان دارد ، علاقمند هستند و متریال چوب دقیقا همان ماده‌ ایی است که این حس و حال را به فضا می‌ بخشد.

ترندهای دکوراسیون آشپزخانه

7- کابینت‌ های رنگی :

کابینت های رنگی یکی دیگر از ترند های دکوراسیون آشپزخانه در سال 2019 می باشد. در سال جدید کابینت های رنگی مانند آبی ، سبز ، فسفری و زرد جایگزین کابینت های سفید شده اند. استفاده از این رنگ ها فضای آشپزخانه را به طور کامل تغییر می دهند. رنگ آبی‌ طیف خاکستری و طیف رنگ سبز به علت ویژگی آرامش بخش بودن بسیار محبوب و پر طرفدار شده اند. کابینت های رنگی به سادگی و تنها با کمی سلیقه می توانند با شیرآلات آشپزخانه یا فلز های به کار رفته در ساخت و ساز قسمت‌ های مختلف آشپزخانه هماهنگ شوند.

ترندهای دکوراسیون آشپزخانه

8- لوستر های آویز برای روشنایی :

هر فضایی نیاز به روشنایی دارد. یک طراح داخلی به نام “کاترین پولی” معتقد است: “در سال 2019 ،  لوستر های آویز بزرگ چراغی نقش مهمی در طراحی آشپزخانه‌ ها ایفا می کنند. در سال جدید بیشتر لوستر های تزئینی با مجسمه یا حتی جواهرات در دکوراسیون اتاق غذا خوری مشاهده می شود. البته این نوع لوستر ها مخصوص فضا های لوکس هستند.

ترندهای دکوراسیون آشپزخانه

9- تکنولوژی دیجیتال :

در سال 2019 نیز همانند سال های گذشته ، فناوری دیجیتال امکانات و کاربرد های جدید را به فضای آشپزخانه اضافه می‌ کند. و باعث می شوند افراد بیش از زمان دیگری از ترکیب فناوری و آشپزی لذت ببرند. اسپرسو ساز های دارای قابلیت اتصال به Wi-Fi پیش از برخاستن شما از تخت خواب ، می توانند قهوه صبحانه شما را آماده کنند.

چیدمان آشپزخانه

10- ترکیب سبک های کلاسیک و مدرن با یک دیگر :

ترکیب سبک های کلاسیک و مدرن با یک دیگر یکی دیگر از ترند های دکوراسیون آشپزخانه در سال 2019 است. افرادی که علاقمند به آشپزخانه ایی با طراحی نرم و ملایم هستند و در عین حال دوست ندارند قدیمی به نظر برسند. آشپزخانه قلب هر خانه ایی محسوب می شود و به طور حتم هر فردی دوست دارد قلب خانه‌ اش گرم ، پذیرا و جذاب باشد.

چیدمان آشپزخانه