طراحی ساختمان اداری تجاری با ایجاد ارتباط بصری فضای داخلی و خارجی

ساختمان اداری تجاری HULIC & New Shibuya در مرکز منطقه Gai, و تقاطع خیابان های Inokashira و Yumeji در شهر توکیو، ژاپن واقع شده است که در سال 2017 با مساحت 2121.19 هزار متر مربع توسط گروه معماری ETHNOS طراحی و ساخته شده است. تیم طراحی این ساختمان اداری را به صورت یک مجموعه پله ایی طراحی کرده است و هر طبقه با توجه به درخواست طراحان پروژه به عنوان یک حجم تجسم شده به واسطه طراحی نمای شیشه ایی عابران را تحت تثیر قرار می دهد.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری ETHNOS
  • مکان پروژه : شهر توکیو، ژاپن
  • معمار مسئول : Tatehito Sakura
  • سازندگان پروژه : Nippon sheet glass company
  • عکاس پروژه : Nacasa & Partners, Hata Taku, Imada Photo Service
  • مساحت پروژه : 2121.19 هزار متر مربع
  • سال ساخت : 2017

ساختمان اداری تجاری

زمانی که عابران از کنار این بنا عبور می کنند جنبش و پویایی را در داخل ساختمان می بینند. و فعالیت های داخل این ساختمان را به طور مطلق درک می کنند. بنابراین یک عابر رهگذر این ساختمان اداری را نه از نشانه ها، بلکه نسبت به حجم آن تشخیص می دهد.

طراحی فضای اداری

تیم طراحی ETHNOS به دلیل کمبود فضا و مساحت کوچک سایت و خصوصیات بلند مرتبه سازی این ساختمان اداری را در تعداد طبقات متعدد طراحی کرده است تا فضا ها و کاربری های مورد نظر معماران پروژه در تمام مجموعه قرار داده شود. معماران این گروه طراحی با افزایش فضا های قابل اجاره و توسعه قسمت های عمودی ساختمان به این فضا یک تنوع کاربری بخشیده اند. و به این صورت شلوغی هر کاربری در طبقات این ساختمان را کاهش داده اند.

ساختمان اداری تجاری

هم چنین گروه معماری ETHNOS برای ساختار نما و تجهیزات، شیشه های نمای ساختمان را با استفاده از یک سری میله فولای عایق بندی کرده اند تا مقاومت ساختمان در مقابل آتش سوزی بالا برود. هم چنین این سازه های فولادی امکان تکرار صفحات شیشه ایی را در نما به شکل مکرر امکان پذیر کرده اند.


حتما ببینید : ایده دکوراسیون دیوار – یک شروع کننده گفتگو با آویختن هنر معماری بر روی دیوار شما خلق می شود


سایر تصاویر پروژه طراحی ساختمان اداری تجاری با ایجاد ارتباط بصری فضای داخلی و خارجی

طراحی ساختمان اداری

طراحی دفترکار

پلان ساختمان اداری HULIC

پلان ساختمان اداری HULIC

پلان ساختمان اداری HULIC

پلان ساختمان اداری HULIC

پلان ساختمان اداری HULIC

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ