طراحی فروشگاه لوازم آرایشی توسط استودیو معماری Studio bird

فروشگاه لوازم آرایشی به نام Napoleon Perdis واقع در یکی از خیابان های شهر ملبورن، استرالیا می باشد و توسط استودیو معماری Studio bird طراحی شده است. این فروشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی را به مشتریان خود ارائه می دهد و به عنوان نماینده قابل لمس این برند تجاری پس از فروشگاه آنلاین این نام تجاری در حال فعالیت است. رشد فروشگاه های آنلاین و کم شدن فروشگاه های تجاری امری اجتناب ناپذیر می باشد ولی بعضی از اوقات مشتریان نیازمند به فضایی هستند تا در آن محصولات مورد علاقه و دلخواه خود را به صورت حضوری از نزدیک مشاهده و لمس کنند و از کیفیت محصولات مورد نظر خود اطمینان حاصل کنند و بتوانند با خیالی آسوده از آن ها استفاده کنند. هم چنین طراحی فروشگاه لوازم آرایشی باعث کاهش هزینه و زمان مرجوع شدن محصولات به دلیل خدمات فضای آنلاین شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: استودیو معماری Studio bird
  • همکاران پروژه: Matthew Bird, Charity Edwards, Harry Evans
  • عکاس پروژه: Christine Francis
  • مکان پروژه: شهر ملبورن، استرالیا
  • مساحت پروژه: 180.0 متر مربع
  • سال ساخت: 2014

فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی Napoleon Perdis به عنوان مجموعه ایی از لایه های متنوع از تجربیات متفاوت می باشد. این موارد مشتمل بر چند نکته مفهومی بصری است که به شرح زیر می باشد.

1- آرایشی و نمایشی: بیشتر فضای این فروشگاه به رنگ نقره ای براق طراحی شده است تا تداعی کننده دوران معاصر هالیود باشد و شکوه و درخشندگی عصر طلایی هالیوود را نشان دهد.

2- ورودی و پذیرایی: استودیو معماری Studio bird یک فضای دو قلو را در این فروشگاه طراحی کرده است که تداعی کننده پاپ ایتالیایی، رازیونالیسمو می باشد. و مثل مکان های اشرافی این برند تجاری را با استفاده از طراحی یک دسته کلاه گیس که به نمایش گذاشته شده است معرفی می کند. جلوی ویترین این فروشگاه لوازم آرایشی کلاه گیس هایی قرار گرفته است که نمادی از باربرا و فرانکشتاین است که در گذشته بسیار از کلاه گیس استفاده می کردند.

3- تأثیر از آکادمی Mojave: Mojave، یک آکادمی لوازم آرایشی است که در سطح بالایی فعالیت می کند. آکادمی Mojave تلفیقی از سبک آرایش کویری و مدرنیسم را به جهانیان معرفی کرده است. از این ویژگی به دلیل آموزنده بودن محیط فروشگاه برای مشتریان استفاده شده است.

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی Napoleon Perdis روش زندگی منحصر به فرد و خاص افرادی را به نمایش می گذارد که از آرایش و محصولات آرایشی به عنوان یک سبک زندگی استفاده می کرده اند. و هم چنین با این طراحی به مشتریان خود نشان دهد که استفاده از محصولات آرایشی تنها به منظور عادت روزانه و وقت گذراندن نیست. بنابراین شخصی سازی طراحی فروشگاه لوازم آرایشی Napoleon Perdis با تعبیه المان های مفهومی و پرطرفدار دلیل مهمی برای طرفداران این برند تجاری بود تا چهار چوب عملکرد شرکت Napoleon Perdis را قدرتمند تر پیش به جلو ببرند.


حتما ببینید: چگونه و در چه زمانی ترکیبی زیبا از کاناپه با میز و صندلی داشته باشیم


سایر تصاویر پروژه طراحی فروشگاه لوازم آرایشی توسط استودیو معماری Studio bird

فروشگاه لوازم آرایشی

فروشگاه لوازم آرایشی

فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی داخلی فروشگاه

طراحی داخلی فروشگاه

طراحی داخلی فروشگاه

فروشگاه لوازم آرایشی

طراحی داخلی فروشگاه

پلان فروشگاه لوازم آرایشی

پلان فروشگاه لوازم آرایشی

پلان فروشگاه لوازم آرایشی

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ