ایده های زیبا از استفاده چوب درخت گردو در دکوراسیون

چوب درخت گردو در طراحی داخلی :درخت گردو جزو درختان با چوب سخت بوده و حس و حالی فریبنده و جذاب دارد، و می تواند گستره ی رنگ های گرم تا پرتکاپو را شامل شود. این از دیرباز انتخاب محبوبی برای کفپوش بوده است و بطور گسترده به عنوان یک سبک از روکاری بر روی کابینت های آشپزخانه استفاده می شود، این می تواند مات و کم رنگ یا لوکس براق باشد. چوب گردو بسیار متنوع بوده و بطور فزاینده نه تنها برای کف و مبلمان بلکه به عنوان پوشش دیوارهای داخلی نیز استفاده می شود. ما سه خانه ی مدرن زیبا را برای شما آماده کرده ایم که مملو از روکاری های چوب گردو هستند و نشان می دهند این چوب گرم به چه نحو می تواند مکمل سایر لوازم دکوری اتاق باشد. حال اثاثیه ی منطبق بر چوب گردو و رنگ های آن را بررسی نموده و با دقت طرح های نورپردازی را نشان می دهیم.

چوب درخت گردو در طراحی داخلی

مورد نخست یک واحد آپارتمانی 140 متر مربعی است که از پنل های وسیعی برای خلق دیوارهای با روکش چوب گردو استفاده کرده است. حال و هوای تیره بسیار برجسته بوده و با حجم عظیمی فضای سفید سایر بخش ها اتاق به توازن رسیده است. مبل چندقسمتی به رنگ خاکستری ملایم در جلوی دیوار قرار می گیرد، و لامپ کفی طلایی در کنار آن جای می گیرد. نمای زیبای فلزی، گرمای لذت بخشی به محیط می افزاید. هجوم نمای سیاه تکمیل کننده ی نمای چوبی سنگین است. درهای داخلی این خانه با چوب گردوی تیره ی منطبق بر رنگ پوشش دیوار ساخته شده اند.

چوب درخت گردو

یک ساعت دیواری بزرگ فضای وسیعی را اشغال نموده که تا نیمه ی بالایی دیوار عکس ها امتداد می یابد. در زیر آن یک بخش مرمری خاکستری روشن داریم که به واحد کنسول نصب شده به دیوار تکیه زده است.

پرده های پنجره به رنگ سبز تیره هستند و با یک کوسن بر روی مبل همخوانی دارند، شاخ و برگ گیاهان و گل-ها، نمای باز اتاق نشیمن را پوشانده اند. این رنگ طبیعی همراه با کفپوش های چوپ گردو، نمای زیبایی را پدید آورده است.

ایده خاص برای استفاده از چوب درخت گردو در طراحی داخلی

چوب درخت گردو

ایده استفاده از چوب درخت گردو در طراحی داخلی

خانه ی شماره ی 2 که نمای شگفت آور چوب گردو را دارد، یک صحنه ی عمدتاً سفید با تنها پاششی مختصر رنگ سیاه برای حفظ سرزندگی و طراوت محیط است.

رنگ پوشش در این خانه، آبی سیر پررنگ است، که در فرش زیر مبل یک تکه ی تک رنگ و لامپ های کفی سفید سنگین دیده می شود.

تمامی نمای چوب گردو در این نمای باز، تنها در یک سمت اتاق امتداد یافته است. پوشش چوبی شامل دو حجم مجزا است.

حجم سمت چپ یک شومینه را نگه داشته و در امتداد اتاق کشیده می شود تا بخشی از آشپزخانه را شکل دهد.


حتما ببینید: خانه ای برای عشق ماشین ها


3 ایده خاص برای استفاده از چوب درخت گردو در طراحی داخلی

سایر تصاویر از ایده های استفاده از چوب درخت گردو در طراحی داخلی :

چوب درخت گردو در طراحی دکوراسیون

چوب درخت گردو در طراحی دکوراسیون

چوب در طراحی داخلی

چوب درخت گردو در طراحی داخلی

منبع: home-designing

ترجمه: از تحریریه معمارآپ