طراحی ویلا برای ماشین بازها

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 25 1

طراحی ویلا برای ماشین بازها

طراحی ویلای لکوس OKS در تایلند

ویلای لوکس “OKS” واقع در شهر بانکوک، تایلند توسط گروه معماری “seARCHOFFICE” برای یک خانواده 6 نفره طراحی شده است. از آن جایی که مالک این ویلای مسکونی به اتومبیل های اسپرت و گران قیمت علاقه بسیاری دارد، از معماران پروژه خواستار طراحی فضایی برای تعبیه ماشین های خود بود. ویلا برای ماشین باز ها متشکل از سه واحد مستقل است که هر یک شامل حریم های خصوصی مجزا هستند و به وسیله یک استخر شیشه ایی بزرگ به یک دیگر متصل شده اند. مساحت این ویلا 3200 هزار متر مربع می باشد که بر اساس نیاز های خانواده و عملکرد های مورد نیاز آن ها در 4 طبقه ساخته شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری seARCHOFFICE
  • مکان پروژه : بانکوک، تایلند
  • عکاس پروژه : Spaceshift Studio
  • مساحت پروژه : 3200 متر مربع
  • سال ساخت : 2017

طراحی ویلای لوکس

هدف معماران از طراحی ابن ویلا رساندن مقیاس آن به ابعاد یک خانه خودمانی بوده است. بنابراین برای مشخص نمودن فضا های عمودی طبقه زیرین، یک منفذ مشترک را تشکیل داده که از منظره کاربری هایی پاویلیون شیشه ایی اتومبیل و استخر شیشه ایی برخوردار می باشد.

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 3

تیم معماران با توجه به سطح زمین، دسترسی اصلی ویلا را در هم تراز ترین نقطه سایت نسبت به سطح زمین قرار داده اند، و در قسمت زیر سطح اصلی عرصه خدمات و کار تعبیه شده که شامل فضا های : محل خدمه، انبار، گاراژ اصلی، اتاق مکانیک و گالری مخصوص رو به استخر می باشد.

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 9

کانسپت ویلا برای ماشین باز ها ، ارتقا کیفیت بصری و عملکردی ساختمان بوده که بتواند بیش از حد تصور عمل نماید. این ویلای مسکونی از فضا های شاخص بسیاری برخوردار می باشد که به شکل عمد در بعضی نما ها برای ساکنین محصور و مخفی است.

ویلا برای ماشین باز ها

از آن جایی که این ویلا برای ماشین باز ها طراحی شده برای مهمانان این ویلا یک شیب نزولی تعبیه شده که پس از عبور از ورودی اصلی و کنسول سنگی منتهی به فضای گالری اتومبیل ها می شود. به شکل اختصاصی این مکان برای تعبیه 6 اتومبیل سوپر اسپرت طراحی شده است. در اتاقک خلبانی شکل نیز 5 اتومبیل اسپرت و یک مدل فراری F40 فوق العاده لوکس قرار گرفته اند. به علت علاقه بیش از حد مالک به خودرو فراری قرمز رنگ، در قسمت کف نشیمن واقع در طبقه بالای گالری یک وید بیضی شکل شیشه ایی تعبیه شده که از آن جا اتومبیل قابل مشاهده می باشد.

ویلا برای ماشین باز ها

تیم معماران ساختار این ویلا را به طول 18 متر بدون نمایش هیچ گونه ستونی گسترش داده اند، به صورتی که امکان حرکت یک اتومبیل سوپر اسپرت در داخل کابین وجود دارد. در این سطح از ساختمان عرصه پذیرایی از مهمانان مانند فضا های نشیمن، مینی بار و سالن سرگرمی تعبیه شده است. مالکان و مهمانان در این اتاق می توانند به مشاهده مناظر سرسبز، ناهار خوری و گالری اتومبیل ها که به شکل یک خط ممتد به یک دیگر متصل هستند بنشینند.

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 13

فضای پذیرایی علاوه بر منتهی شدن به گالری اتومبیل ها، به سطح اتاق نشیمن در طبقه بالا متصل می شود. در نشیمن یک وید شیشه ایی بیضی شکل تعبیه شده که از آن اتومبیل فراری مالک خانه در گالری پایین دیده می شود. منطقه استخر یک نقطه اتصال فیزیکی و بصری به تمام قسمت های ویلا محسوب می شود. در حالی که این ساختمان متشکل از سه قسمت مجزا می باشد، ولی دارای مسیر های غیر مستقیم است که عرصه هایی مانند:  فضای پذیرایی مهمان، پذیرایی و نشیمن اختصاصی خانواده، ناهارخوری، آشپزخانه و اتاق خواب ها پشتیبانی می کند.

ویلا برای ماشین باز ها

یکی از چشم انداز های بصری و فیزیکی این وبلا، استخر شیشه ایی آن می باشد. که هسته بیرونی ساختمان نامیده می شود. در طراحی این ویلای لوکس نور طبیعی از اهمیت ویژه ایی برخوردار بوده است. معماران به منظور استفاده مالکین از نور طبیعی در تمام طول روز بازشو های شیشه ایی گسترده ایی را در ضلع های از ساختمان تعبیه کرده اند. معماران حتی تراس های جان پناه ساختمان را شیشه ایی طراحی کرده اند که به علت هارمونی بصری بر روی تراس ها و پشت بام تعبیه شده اند.

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 28

در قسمت اصلی ویلا که مختص به ساکنین خانه می باشد یک آسانسور شیشه ایی تعبیه شده که ماکان می توانند به وسیله آن از کنار قسمتی از استخر عبور نمایند و به گاراژ دسترسی داشته باشند. هم چنین در این ویلای لوکس معماران یک سینما خانگی برای معماران و مالکین طراحی کرده اند که یکی از فضا های تفریحی این ویلا محسوب می شود.


حتما ببینید : طراحی یک آپارتمان جذاب برای یک قناد


سایر تصاویر پروژه طراحی ویلا برای ماشین باز ها

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 2 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 4 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 5 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 6 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 7 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 8 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 11 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 12

طراحی ویلای لوکس

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 15 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 16 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 17 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 18 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 20 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 21 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 22

طراحی ویلای لوکس

طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 26 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 28 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 29 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 27 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 30 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 31 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 32 طراحی ویلا برای ماشین بازها - Villa OKS CASA 33

طراحی ویلای لوکس

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ

درباره نویسنده