طراحی داخلی آپارتمان کوچک با فضایی آرامش بخش

گروه معماری Vão arquitetura یک آپارتمان کوچک با فضایی آرامش بخش به مساحت 538 فوت مربع (50 متر مربع) را در برزیل بازسازی و طراحی کرده است. این آپارتمان دارای یک سقف کاذب می باشد که فضای داخل خانه را به شکل منحصر به فردی خلق کرده است.

آپارتمان کوچک با فضایی آرامش بخش

زمانی که شما وارد فضای این آپارتمان می شوید یک کمد چوبی که در داخل قفسه آن یک گلدان زیبا قرار داده شده مشاهده می کنید. در داخل این کمد چوبی تعداد بسیاری قفسه و یک سینک کوچک وجود دارد.

آپارتمان کوچک با فضایی آرامش بخش

این آپارتمان دارای یک پلان باز با فضای اتاق نشیمن، فضای ناهار خوری و آشپزخانه است که همگی در داخل یک فضای مشترک قرار گرفته اند. گروه معماری Vão arquitetura با طراحی سقف کاذب و دیوار های سفید باعث شده اند تا فضای خانه بزرگ تر به نظر برسد.

طراحی داخلی آپارتمان

تیم طراحی Vão arquitetura در آشپزخانه این آپارتمان کوچک، کابینت های سفید رنگی را در قسمت بالا طراحی کرده اند و در قسمت پایین کابینت های چوبی با صفحه بتنی را طراحی کرده اند که مابین اجاق گاز و یخچال قرار گرفته اند.

در کنار آشپزخانه حمام به شکل مخفی و به دور از دید طراحی شده است. در داخل حمام نیز برای کابینت روشویی از چوب و صفحه بتنی استفاده شده است تا با کابینت های آشپزخانه که در یک امتداد قرار گرفته اند مطابقت داشته باشد.

طراحی آپارتمان کوچک

در مقابل درب حمام اتاق خواب قرار گرفته است. تیم طراحی Vão arquitetura در طراحی این فضا از یک پارتیشن سفید رنگ که هم به عنوان میز کنار تخت و هم به عنوان فضایی برای نگهداری وسایل می باشد استفاده کرده اند. این پارتیشن هم به چنین به عنوان یک دیوار حفظ حریم خصوصی عمل می کند.

در قسمت نشیمن و پشت دیوار اتاق خواب میز تلویزیون قرار داده شده است که بر روی آن تلویزیون، دستگاه الکترونیکی و لب تاب قرار دارد و در قسمت بالای میز تلویزیون یک قفسه آهنی طراحی شده است که محل نگهداری کتاب ها، و وسایل تزئینی و دکوری است.

هم چنین بر روی این دیوار یک نردبان آهنی قرار گرفته است که منتهی به یک فضای خالی می شود که به عنوان محلی برای نگهداری وسایل اضافی و یا به عنوان یک انباری از آن استفاده می شود.


حتما ببینید: طراحی خلاقانه گلدان های ساخته شده از فولاد ضد زنگ


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی آپارتمان کوچک با فضایی آرامش بخش

آپارتمان کوچک با فضایی آرامش بخش

طراحی داخلی آپارتمان

طراحی داخلی آپارتمان

طراحی آپارتمان کوچک

طراحی آپارتمان کوچک

منبع: contemporist.

ترجمه: از تحریریه معمار آپ