10 نمونه دفتر کار معماری با فضا هایی الهام بخش

یک منبع کنجکاوی بی پایان برای معماران و طراحان، محیط اداری و فضا هایی می باشد که کمپانی های بزرگ معماری کار های خود را در آن انجام می دهند. با درک این فضا های کاری، معماران امیدوار هستند تا محیطی را که ایده ها و الگو های مورد علاقه آن ها شکل گرفته است را درک کنند و درک عمیق تر از شیوه های مورد علاقه خود را به دست آورند. به همین علت معمارآپ در این مطلب 10 نمونه دفتر کار معماری با فضا هایی الهام بخش را به شما معماران و علاقمندان به طراحی معرفی می کند. تا الهام بخش ایده ایی نو برای شما عزیزان باشد. در بین این نمونه های معرفی شده، شما عزیزان در کنار نام های بین المللی مانند MVRDV و Selgas Cano دفاتر دیگری را مشاهده می کنید که به خوبی شناخته شده نیستند. اما به شما نشان می دهند که چگونه فضای کاری شما می تواند منبع الهام بخش طراحی باشد.

دفتر کار معماری

1- طراحی دفتر کار ARUP Downtown توسط گروه معماری ZAGO Architecture

ARUP Downtown یک دفتر ماهواره ایی جدید می باشد که در مرکز شهر لس آنجلس، ایالت متحده آمریکا واقع شده است و در سال 2014 با مساحت 2500 متر مربع توسط گروه معماری ZAGO Architecture با همکاری Arup طراحی شده است. این دفتر کار یک محیط کاری انعاطاف پذیر را بر طبق مدل فعالیت های مبتنی بر فعالیت (ABW) فراهم می کند. این دفتر کار یک فضای کاری را برای کار گروهی، فردی، ارائه غیر رسمی و رسمی، میزبانی رویداد و کنفرانس ویدئویی فراهم می کند. این قابلیت توسط هر دو تکنولوژی تعبیه شده گسترده و با مجموعه ایی از تاسیسات بزرگ، مجسمه سازی که به عنوان میز، صندلی ها و ذخیره سازی می شود، فعال می شود.

طراحی فضای اداری

2- طراحی دفتر کار Lyttelton Studio Retreat توسط گروه معماری Bull O’Sullivan Architecture

این دفتر کار در نیوزلند واقع شده است که در سال 2015 با مساحت 120 متر مربع توسط گروه معماری Bull O’Sullivan Architecture طراحی شده است. تیم طراحان این دفتر کار را از چشم انداز پیرامون آن الهام گرفته اند. از خصوصیات این چشم انداز تغییر رنگ مداوم و بافت متفاوت می باشد. معماران این گروه معماری طراحانی به نام Michael O’Sullivan, Andrew Bull, Glenn Watt می باشند.

طراحی داخلی دفتر کار

3- طراحی آتلیه معماری Estudio Blurlogroño توسط گروه معماری Blur Arquitectura

این آتلیه معماری واقع در اسپانیا می باشد که در سال 2009 توسط گروه معماری Blur Arquitectura طراحی شده است. این گروه معماری نور طبیعی را به شکل کنترل شده با استفاده از حذف کردن قسمت هایی از سقف وارد فضای آتلیه کرده اند. این سقف چوبی باقیمانده ایی ازقرن نوزدهم می باشد. و با استفاده از متریال کاملا متضاد هر عنصری هویت خود را حفظ می کند.

طراحی داخلی دفتر کار

4- طراحی آتلیه معماری Apos2 توسط گروه معماری Apostrophy’s

این آتلیه معماری در یک ساختمان سه طبقه در محله ایی به نام “لارس” در شهر بانکوک، تایلند واقع شده است که در سال 2014 با مساحت 176 متر مربع توسط گروه معماری Apostrophy’s طراحی شده است.

دفتر کار معماری

طراحی دفتر کار

5- طراحی دفتر کار Escritório AUÁ arquitetos توسط گروه معماری AUÁ arquitetos

این دفتر کار معماری در مرکز Maringá / PR، برزیل واقع شده است که در سال 2015 با مساحت 38 متر مربع توسط گروه معماری AUÁ arquitetos طراحی شده است. این دفتر کار در طبقه همکف یک ساختمان قرار گرفته است که با سطح پیاده رو هم سطح می باشد. که این امر باعث شده است تا برخی عوامل تهویه مطبوع ایجاد شود که به معاملات روزانه و خدمات روزانه خیابان شباهت دارد. این دفتر کار به عنوان نمایشگاهی شفاف و کاملا در معرض دید در خیابان مشاهده می شود.

طراحی فضای اداری


حتما ببینید : طراحی 13 تابلو هنری مدرن با تصاویری از حیوانات


6- طراحی دفتر کار Estudios Terra توسط گروه معماری Arquitetos Associados

این دفتر کار معماری در شهر میناس گرایس، برزیل واقع می باشد که در سال 2008 با مساحت 750 متر مربع توسط گروه معماری Arquitetos Associados طراحی شده است. سازه این ساختمان با استفاده از ستون های V شکل طراحی شده است که پایه را کاهش می دهد. همپوشانی دو نوع ساختار متمایز ساختاری – ساختار بتنی با اسلب های برشی در سه طبقه اول و سنگ تراشی ساختمانی با اسلب های پیش ساخته در دو طبقه بالا – مشخصه های اصلی رسمی ساختمان را در ارتباط با جرم و خالی، باز و بسته شدن از سطوح می باشد.

7- طراحی ساختمان اداری Escritório dos Arquitetos توسط گروه معماری Skylab Arquitetos

این ساختمان اداری واقع در برزیل می باشد که در سال 2011 با مساحت 2577 توسط گروه معماری Skylab Arquitetos طراحی شده است. این ساختمان در مجاورت یک مجتمع مسکونی و یک جنگل به مساحت 40 هزار متر مربع قرار گرفته است. گروه معماری Skylab Arquitetos ساختمان این دفتر کار را مانند یک انبار طراحی کرده اند که تداعی کننده یک کارگاه می باشد که سرشار از ایده ها و خلاقیت می باشد. تیم طراحی برای ساخت این ساختمان اداری از متریالی که در بیشتر پروژه های اداری مورد استفاده قرار می گیرد مانند شیشه، فلز، بتن و چوب استفاده کرده اند.

8- طراحی دفتر کار معماری Selgas Cano توسط Selgas Cano

این دفتر کار معماری در شهر مادرید، اسپانیا واقع شده است که در سال 2007 توسط Selgas Cano در وسط یک جنگل طراحی شده است.

طراحی فضای اداری

طراحی دفتر کار

دفتر کار معماری

9- طراحی آتلیه معماری MVRDV توسط شرکت معماری MVRDV

این آتلیه معماری در شهر روتردام، هلند واقع شده است که در سال 2016 با مساحت 2400 متر مربع توسط شرکت معماری MVRDV طراحی %D