طراحی رستوران Usine توسط Richard Lindvall

رستوران Usine واقع در شهر استکهلم، سوئد توسط معماری به نام Richard Lindvall (ریچارد لینوال) طراحی شده است. ساختمان این رستوران در گذشته کارخانه سوسیس سازی بوده است و پس از آن به اداره مالیات شهر استکهلم تبدیل شده بود. Richard Lindvall در سال 2015 این ساختمان قدیمی را مرمت و بازسازی کرد و آن را به یک رستوران زیبا تبدیل کرد. در حال حاضر این ساختمان رستورانی شیک و لوکس است و دارای محیطی بسیار دلنواز برای کنفرانس می باشد.

 مشخصات کلی پروژه

  • معمار: Richard Lindvall
  • مکان پروژه: شهر استکهلم، سوئد
  • مساحت پروژه: 2000.0 متر مربع
  • سال ساخت: 2015

رستوران Usine

قبل از این که Richard Lindvall این مکان را بازسازی کند. ساختمان دارای اتاق های بسیار کوچکی بود که سقف آن ها دارای ارتفاع 240 سانتی متر بود. Richard Lindvall برای طراحی این رستوران لوکس و زیبا از طرح های اسکاندیناویایی و هتل های شهر هایی مانند آمستردام، نیویورک و شانگهای چین الهام گرفته است. ریچارد لینوال برای ساخت این رستوران بزرگ و تاثیر گذار از متریال سخت استفاده کرده است و فضای بسیار آرام و دلپذیری را در این رستوران به وجود آورده است.

رستوران Usine

ریچارد لینوال برای ساخت ساختمان رستوران از 48 تن بتن استفاده کرده است. این میزان بتن برای کافه، میز پذیرش، 3 متر دستشویی و طبقات رستوران در نظر گرفته شده است.

رستوران Usine

ریچارد لینوال برای طراحی رستوران Usine از تابلو هایی بر روی دیوار استفاده کرده است که این تابلو ها از فلز مخصوصی ساخته شده اند. این تابلو ها ابتدا به اندازه های کوچک تر برش خورده اند و سپس جلاکاری شده اند و در نهایت بر روی دیوار نصب شده اند. این تابلو های زیبا طرحی شبیه به هنر دکو را در فضای این رستوران به وجود آورده اند. هم چنین این معمار خلاق و هنرمند برای طراحی میز و صندلی های این رستوران از یک نجار معروف از لیتونیا کمک گرفته و ساخت میز و صندلی رستوران را به این نجار محول کرده است. هم چنین یک درخت بزرگ در جلوی درب ورودی این رستوران قرار گرفته است که باعث شده تا فضای خاصی در این رستوران ایجاد شود.

رستوران Usine

ریچارد لینوال در طراحی این رستوران از بهترین و مرغوب ترین متریال استفاده کرده است. متریال مصرفی در رستوران Usine شامل سرامیک های سفید، چرم، ورق گالوانیزه و آهن سیاه می باشد. ترکیب تمام این متریال ها با یک دیگر فضای منحصر به فردی را در این رستوران خلق کرده است. ریچارد لینوال برای درب ها، کابینت ها، قسمت های بالایی میز و میز های عسلی، و حتی منو غذای رستوران Usine از رنگ نارنجی و قهوه ایی استفاده کرده است.

رستوران Usine

معمار پروژه در رستوران Usine فضای بسیار وسیع و بزرگی را به سه بخش تقسیم کرده است که همگی دور یک یک تیرک عمودی آهنی که برای هماهنگی بین محیط رستوران ساخته شده است قرار گرفته اند. بخش پایینی به سمت اتاق پذیرایی می چرخد و دو قسمت دیگر از صندلی به سمت کافه و این بخش قرار می گیرد.

طراحی رستوران

سازه ایی آهنی در محیط کافی شاپ این رستوران به سمت قسمتی سقف مانند می چرخد و تیرک کافه دور آن قرار گرفته است. در مرکز این فضا صندلی های بسیار انعطاف پذیر قرار گرفته است که از این صندلی ها هم برای نشستن و هم برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شود.


حتما ببینید: طرح رؤیایی پایدار و جدید مرکز علوم کراکوف به شکل باغ چند طبقه


سایر تصاویر پروژه طراحی رستوران Usine توسط Richard Lindvall

دکوراسیون داخلی رستوران

طراحی رستوران

طراحی رستوران

طراحی رستوران

معماری داخلی رستوران

معماری داخلی رستوران

معماری داخلی رستوران

معماری داخلی رستوران

معماری داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

معماری داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

طراحی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران

پلان رستوران Usine

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ