موزه SPYSCAPE در نیویورک

موزه SPYSCAPE ، توسط شرکت معماری Adjaye Associates، در شهر نیویورک طراحی شده است. این موزه، یک موزه تعاملی جدید می باشد که به بازدیدکنندگانی اختصاص یافته است که علاقمند به جهان مرموز جاسوسی و خبرگزاری و هکر ها می باشند. مساحت این موزه 60،000 متر مربع است و دارای طیف وسیعی از نمایشگاه های تعاملی است که در آن ها از مواد و متریال هایی استفاده شده است که به شدت احساسات را تحریک می کنند. در داخل این پالت مواد و متریال انتخابی چراغ های درخشان، شیشه دودی، سیمان فیبر و فولاد کورتن قرار دارد.

طراحی موزه هنر SPYSCAPE در نیویورک

موزه SPYSCAPE در خیابان  55 غربی واقع شده و در مجاورت موزه هنر های معاصر با فاطله دو بلوک ساختمانی قرار گرفته است. طراحی موزه به شکلی است که به محض ورود، تجربه حضور در این موزه، به بازدید کنندگان منتقل می شود. در لحظه ورود به موزه SPYSCAPE یکی از یازده شخصیت جاسوسی در نظر گرفته شده این موزه برای بازدیدکننده تعیین می شود. این 11 شخصیت جاسوسی شامل رمزشناس، هکر و یا آنالیزور پروژه های جاسوسی می باشد.

موزه SPYSCAPE

در داخل موزه، نمایشگاه های تعاملی بازدید کنندگان را از طریق چالش هایی با فضای جاسوسی عبور می دهند. چالش هایی که به آن ها آموزش میدهد تا یاد بگیرند چگونه یک پروژه را مورد تحلیل قرار دهند و به جمع آوری اطلاعات بپردازند یا این که چگونه از تونلی که با اشعه های لیزر در جهات مختلف حفاظت می شود، بتوانند سینه خیز کنند و فرار کنند.

موزه SPYSCAPE

علاوه بر نمایشگاه ها، موزه دارای یک کافه، یک فروشگاه کتاب با بیش از 1000 کتاب نادر در زمینه جاسوسی و یک فروشگاه آثار هنری می باشد. که انواع گسترده ایی از اشیا کوچک کادویی متعدد با تمی مشابه و گجت های مختلف را به فروش می رساند. طراحی فضای در نظر گرفته شده برای رویداد ها نیز به شکلی است که برای مراسم های خصوصی و مهمانی ها دارای ظرفیت 600 نفر می باشد و هم چنین این فضا اجاره داده می شود.

موزه SPYSCAPE

Lucy Tilley، مدیرعامل شرکت معماری Adjaye Associates، درباره طراحی این موزه می گوید: کارکردن با کارفرمایی که به دنبال رویکرد های خلاقانه مانند SPYSCAPE باشد حقیقتا هیجان انگیز بود. ما توانستیم به واسطه دیدگاه پیشرو و آینده نگرانه، طراحی سنتی انواع موزه ها را به چالش بکشیم و طرحی را ارائه دهیم که در واقع شکل جدیدی از تجربه برای بازدید کنندگان فراهم می آورد. این تجربه جدید هم دنیای دیجیتال و هم جهان فیزیکی را در بر می گیرد.


حتما ببینید: طراحی کافی شاپ سنتی Connel با طراحی خاص در ژاپن


سایر تصاویر پروژه طراحی موزه هنر توسط توسط شرکت معماری Adjaye Associates

موزه SPYSCAPE

موزه SPYSCAPE

طراحی موزه هنر SPYSCAPE در نیویورک

طراحی موزه هنر SPYSCAPE در نیویورک

طراحی موزه هنر SPYSCAPE در نیویورک

طراحی موزه هنر SPYSCAPE در نیویورک

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ