طراحی مدرسه ابتدایی Lushan توسط گروه معماری زاها حدید

مدرسه ابتدایی Lushan در یکی از مناطق روستایی کشور چین واقع شده است که توسط گروه معماری زاها حدید طراحی و اجرا شده است. این مدرسه دارای ظرفیتی بالغ بر 120 دانش آموز می باشد. تیم معماران زاها حدید در طراحی مدرسه ابتدایی Lushan با استفاده از طراحی سهمی وار طاق های بتنی و نحوه قرار گیری آن در سایت پروژه، موفق شدند تا یک شرایط مناسب برای نور گیری و چشم اندازی زیبا برای مدرسه به وجود بیاورند. ساختمان خدمات و خوابگاه مدرسه ابتدایی Lushan دارای طاق می باشد که طول هر طاق با اقتباس از برنامه مدرسه سازگار و هماهنگ است و یک مصالحه فیزیکی هارمونیک بین مدرسه به وجود آورده است. گروه معماری زاها حدید در مرکز بزرگ ترین دسته طاق ها، یک حیاط، فضای گردش و فضای بازی طراحی کرده است. هم چنین تیم معماران زاها حدید در طراحی این مدرسه ابتدایی در انتهای هر طاق ماورای مرز اصلی فضای داخلی مجموعه را به شکل سایبان توسعه داده است تا یک فضای آموزشی در هوای آزاد به وجود بیاید و هم چنین از فضای داخلی مدرسه نیز از نور مستقیم خورشید محافظت شود.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: گروه معماری زاها حدید
  • طراح پروژه: Patrik Schumacher
  • مدیر پروژه: Charles Walker, Nils Fischer
  • معمار پروژه: Michal Wojtkiewicz
  • متخصص پروژه: Armando Solano
  • تیم طراحی پروژه: Nassim Eshaghi, Nastasja Mitrovic, Marko Margeta, Hung-Da Chien
  • مهندس سازه: Shing and Partners Design Group (SPDG)
  • عکاس پروژه: گروه معماری زاها حدید
  • مکان پروژه: منطقه روستایی لوشان، چین
  • سال ساخت: 2018

مدرسه ابتدایی Lushan

گروه معماری زاها حدید به دلیل دور دست بودن سایت پروژه از یک راهکار جدید و نوین استفاده کرده اند. که با استفاده از این روش ساختن چار چوب پیچیده طاق های بتنی در این سایت امکان پذیر شده است. تیم طراحی زاها حدید در این روش نوین یک بازوی مکانیکی برنده که از تکنولوژی سیم داغ استفاده می کند را به سایت پروژه منتقل کردند و در آن جا تکه های فوم که تشکیل دهنده قالب بتن هستند را برش دادند. این طاق ها مدولار هستند به همین دلیل می توان از این قالب های بتنی بیشتر از یک بار استفاده کرد.

مدرسه ابتدایی Lushan

تیم معماری زاها حدید در طراحی سطوح خارجی این مدرسه ابتدایی از متریال سرامیک استفاده کرده است. دلیل استفاده از متریال سرامیک در سطوح خارجی به منظور اشاره به تاریخ منطقه روستایی Lushan بوده است که قدمت تولید سرامیک با کیفیت بالا در این منطقه به سلسله مینگ بر می گردد. این سطوح خارجی سرامیکی دارای تناژ رنگی متفاوت هستند که عملکرد و کارایی داخلی هر ساختمان این محموعه را مشخص می کند.


حتما ببینید: تراشیدن مناظر سرسبز توسط گای لارامی با استفاده از کتاب های قدیمی در برزیل


سایر تصاویر پروژه طراحی مدرسه ابتدایی Lushan توسط گروه معماری زاها حدید

طراحی مدرسه Lushan

طراحی مدرسه Lushan

مدرسه ابتدایی Lushan

مدرسه ابتدایی Lushan

طراحی مدرسه Lushan

معماری مدرسه در چین

مدرسه ابتدایی Lushan

معماری مدرسه در چین

معماری مدرسه در چین

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ