طراحی خانه تفریحی با تلفیقی از معماری مدرن با معماری دهه 50

یک زوج آمریکایی به نام های جان ای کریس کولو و کرمیت ایی فرر تصمیم گرفتند که خانه تفریحی خود را که در سال 1958 توسط ویلیام کریسل طراحی شده است را به پالم اسپرینگ منتقل کنند. این زن و شوهر آمریکایی این تصمیم را داشتند که برای طراحی خانه تفریحی خود از تلفیق بافت ها و رنگ های مختلف استفاده کنند تا حس و فرهنگ گواتمالایی مربوط به دهه 50  را به خانه های کلاسیک پالم اسپرینگ پیوند دهند.

طراحی خانه تفریحی

این زوج آمریکایی طراحی خانه تفریحی حود را با تلفیقی از معماری مدرن با معماری دهه 50 را بر عهده معمارانی به نام کمپر و هاوکز محول کردند.

طراحی خانه تفریحی

طراحی های مرتبط به ویلیام کریسل در سال های 1970 بازسازی شده است. در این طرح ها خیابان ها به گونه ایی جلوه و خودنمایی می کردند که یکی از طراحان این خانه تفریحی به نام هاوکز از آن به عنوان استحکامات نظامی نام برده است. از دیوار های گچ کاری شده نما هایی بزرگ خلق شده است که هر بیننده ایی با دیدن آن مبهوت می شد و این سوال در ذهن او به وجود می آمد که در پشت این دیوار ها چه چیزی می گذرد. هنر دکو با استفاده از بلوک های سیمانی و آجر که معمولا در اواسط قرن و در گواتمالا استفاده می شده است، به وجود آمد و دیوار های گچی بلند جای خود را به این هنر داده اند تا نور و فضا های باز بیشتری به طراحی اضافه شود.

طراحی خانه تفریحی

در طراحی این خانه تفریحی دستشویی به یک راهرو تبدیل شده است و در بخشی از این راهرو یک کنسول سبز رنگ به منظور قرار دادن شیشه های مختلف و یا وسایل دیگر قرار داده شده است. در قسمت اصلی ورودی این خانه تفریحی، سرامیک های پورسلین (چینی) به رنگ خاکستری به عنوان کف پوش استفاده شده است. کمپر یکی از طراحان این خانه تفریحی می گوید از دوغاب خاکستری برای پوشاندن درزها و هماهنگی بیشتر بین رنگ کف پوش سرامیکی استفاده کرده ایم.

طراحی خانه تفریحی

در این خانه تفریحی قسمت جلویی شومینه با یک کف پوش به رنگ آبی آسمانی و رگه های تیره روکش شده است که هارمونی مناسبی با سرامیک های خاکستری رنگ دارد. در فاصله کمی از شومینه در قسمت وسطی آن موزاییک قهوه ایی قرمز شیشه ایی که جلوی منقل را پوشانده است مشاهده می شود که طرحی مربوط به خانه های کریسل است. این طرح از آتشفشان گوامالا الهام گرفته شده است و یاد آور بیرون ریختن گدازه های آتشفشان است.

طراحی خانه تفریحی

بیشتر لوازم و وسایل این خانه تفریحی مربوط به دهه 50 می باشد که به این زن و شوهر آمریکایی تعلق دارد. آن ها این وسایل را در مدت سال های زیادی جمع کرده اند.

طراحی خانه تفریحی

طراحی سقف این خانه تفریحی به گونه ایی است که برای فضای بیرونی مانند یک سایبان عمل می کند. در بالای قفسه کتاب یک اثر هنری قرار گرفته است که مربوط به کریس کولو و هنر دیجیتال می باشد.

طراحی ویلا

در بازسازی این خانه تفریحی اتاق پذیرایی به اتاق نشیمن تبدیل شده است و هم چنین یک پنجره به دیوار پشتی اضافه شده است تا چشم اندازی به کوه های اطراف داشته باشد. این زوج آمریکایی تمایل نداشتند تا در این سمت تلویزیون حذف شود بنابراین با یک طراحی جدید امکان دسترسی به تلویزیون از قسمت های مختلف خانه فراهم شد.

طراحی ویلا

از شرکت Ikea کابینت های آشپزخانه این خانه تفریحی تهیه شده و روی آن با استفاده از روکش چوب بلوط پوشیده شده است. این چوب جنگل های بارانی گواتمالا را بازتاب می کند. کمپر می گوید : برای تهیه اسباب و وسایل دهه 50 از چوب بلوط استفاده می شده است به همین دلیل ما در طراحی خانه تفریحی از چوب بلوط استفاده کرده ایم.

طراحی ویلا

در این خانه تفریحی از کاشی های استفاده شده است که معمولا به شکل عمودی کاربرد داشته اند، ولی کمپر و هاوکز در طرح جدید این خانه تفریحی از حالت افقی برای ایجاد حالت موجدار استفاده کرده اند. هم چنین بر روی دیوار پشت هود از کاشی های دیگری که شامل تکه های آینه بود، برای سوسو زدن نور و بازتاب آن استفاده شده است.

طراحی ویلا

طراحان این خانه تفریحی قصد داشتند تا حمام به گونه ایی طراحی شود که مهمان با ورود به داخل حمام حس ورود به مناطق جنگلی گرم و پر باران را داشته باشد. هاوکز درباره طراحی این خانه تفریحی اظهار داشت: در آغاز واقعا نمی دانستیم چگونه می توانیم این ایده را عملی کنیم. ولی پس از تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدیم که از موزاییک هایی با رنگ های گوناگون مثل قهوه ایی وسبز با ضخمات 1.4 اینچی استفاده کنیم این رنگ ها برگ و شاخه درختان را بازتاب می کنند.

طراحی ویلا

در این خانه تفریحی اتاق مهمان، قسمتی به نام شاه نشین دارد که کف پوش آن از جنس سرامیک سفید است و مربوط به طراحی خانه های کریسل می باشد. تیم طراحی این خانه تفریحی این قسمت را در طول اتاق توسعه داده اند و در بخش بالای آن با استفاده از نورپردازی خاصی فضایی را خلق کرده اند تا صاحب خانه اشیا قیمتی خود را به نمایش بگذارد.

طراحی دکوراسیون داخلی

از هنر دکو برای فضای جلویی ساختمان استفاده شده است که با استفاده از بلوک های سیمانی باعث خلق نمایی زیبا و خصوصی شده است. در این خانه تفریحی درب های کشویی به سمت حمام قرار گرفته اند و برای مالک خانه راهنمای خوبی هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی

در حیاط این خانه تفریحی یک استخر طراحی شده است که در قسمت انتهایی این استخر یک آب نمای زیبا تعبیه شده است. هم چنین در طراحی خانه تفریحی یک پاسیو کوچک در یک زاویه، به سمت آسمان ، طراحی شده است که یک نمای زیبا از کوه ها را در داخل خانه ایجاد کرده است.


حتما ببینید: چگونه و در چه زمانی ترکیبی زیبا از کاناپه با میز و صندلی داشته باشیم


سایر تصاویر پروژه طراحی خانه تفریحی با تلفیقی از معماری مدرن با معماری دهه 50

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

معماری مدرن

معماری مدرن

معماری مدرن

معماری مدرن

معماری مدرن

منبع: houzz

ترجمه: از تحریریه معمار آپ