طراحی دفتر کار شرکت Evolable Asia توسط گروه معماران 07BEACH and Studio Happ

EVOLABLE ASIA یک شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات است که واقع در ساختمان اداری دونگنان، شهر هوشی مین (Ho Chi Minh) ویتنام می باشد و توسط گروه معماران 07BEACH and Studio Happ طراحی شده است. گروه معماران این پروژه برای طراحی داخلی دفتر کار شرکت Evolable Asia قصد به وجود آوردن فضا و یک محیط اداری جدید را در این شرکت داشتند تا کسب و کار 500 پرسنل شاغل در آن را که تعداد آن ها نیز رو به رشد است را گسترش دهند. بیشتر کارمندان شاغل در این شرکت مهندسین جوان ویتنامی و چند ملیتی هستند. شرکت فناوری اطلاعات Evolable Asia با نیروی جوان پرسنل پر شده است. این دفتر کار هم چنین یک فضای صمیمی و دوستانه و بدون محدودیت را در اختیار کارمندان خود گذاشته است. هدف طراحان 07BEACH and Studio Happ از طراحی دفتر کار این شرکت ایجاد خلاقیت افرادی است که در این شرکت جوان و پر انرژی مشغول به کار هستند. ساختمان این شرکت دارای 6 طبقه می باشد که یک طبقه آن برای مناسبات، جلسات و و قفه های کوتاه و 5 طبقه دیگر برای محل کار کارمندان طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار: گروه معماران 07BEACH and Studio Happ
  • معمار مسئول: Joe Chikamori از گروه معماری 07BEACH
  • معماران همکار در این پروژه: Kuniko Onishi و Victor Llavata Bartual از گروه معماری Studio Happ
  • کارفرما پروژه: شرکت Evolable Asia
  • پیمانکار پروژه: Dongnhan
  • عکاس پروژه: Hiroyuki Oki
  • مکان پروژه: ساختمان اداری دونگنان، شهر هوشی مین، ویتنام
  • مساحت پروژه: 2320.0 متر مربع
  • سال ساخت: 2017

دفتر کار شرکت Evolable Asia

تیم معماران 07BEACH and Studio Happ در طراحی دفتر کار شرکت Evolable Asia از نوار هایی رنگی استفاده کرده اند که روبروی اتاق های خاکستری رنگ و در معرض دید قرار گرفته اند و از جنس بتن ساخته شده اند. این خط سیری ایجاد شده از آرم شرکت فناوری اطلاعات Evolable Asia الهام گرفته شده است. و وحدت و یکپارچگی میان کارمندان و فضای شرکت را نشان می هد. به این شکل که هر رنگ نشان دهنده فردیت است که در نهایت این فردیت، یک کل را می سازد. در طراحی دفتر کار شرکت Evolable Asia با این که میز های کار با فاصله از پنجره ها قرار گرفته اند و دید به طبیعت خارجی را ندارند اما، فضای دفتر کار خود به عنوان منطقه ایی سبز و آرامش بخش که محل کار را احاطه کرده است، طبیعت و دید آن را در داخل فضا به وجود آورده است.

دفتر کار شرکت Evolable Asia

در طراحی دفتر کار شرکت Evolable Asia ، معماران پروژه با استفاده از نوار هایی سبز و رنگارنگ، میان افراد تیم های مختلف ارتباط ایجاد می کنند، افرادی که در طول یک روز کاری از یک دیگر جدا شده اند.

طراحی دفتر کار

تیم معماران 07BEACH and Studio Happ برای نشان دادن انرژی دفتر کار شرکت Evolable Asia، اتاقی را به شکل جسورانه و منحصر به فرد طراحی کرده اند. تیم طراحی در این پروژه با به وجود آوردن تپه ایی از چمن کاریری های مختلفی را به فضای این اتاق داده اند. از این اتاق در این شرکت به عنوان سالنی برای استراحت، فضای نشیمن در یک مناسبت و یا مکانی برای ملاقات در فضای سرشار از صمیمت استفاده می شود. هم چنین در این اتاق یک زمین چمن موج دار که گیاهانی بر روی آن ایستاده اند وجود دارد که حسی مانند حضور در یک پارک یا فضای سبز را به کارمندان شرکت Evolable Asia هدیه می کند.

طراحی دفتر کار

گروه معماران 07BEACH and Studio Happ در دفتر کار شرکت Evolable Asia ، اتاق جلسات را به شکلی طراحی کرده اند که از طریق پارتیشن بندی انعطاف پذیر کارمندان می توانند آن را از اتاق های خصوصی کوچک تر به اتاقی بزرگ و یا برعکس، تبدیل کنند.


حتما ببینید: پنج مرحله خلاقیت که معماران در تمامی پروژه ها، تجربه می کنند


سایر تصاویر پروژه طراحی دفتر کار شرکت Evolable Asia توسط گروه معماران 07BEACH and Studio Happ

دفتر کار شرکت Evolable Asia

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

طراحی فضای اداری

طراحی دفتر کار

طراحی دفتر کار

پلان دفتر کار شرکت Evolable Asia

پلان دفتر کار شرکت Evolable Asia

پلان دفتر کار شرکت Evolable Asia

پلان دفتر کار شرکت Evolable Asia

پلان دفتر کار شرکت Evolable Asia

منبع: archdaily

ترجمه: از تحریریه معمار آپ