طراحی کافی شاپ با استفاده از پتانسیل محلی

کافی شاپ “Lan Din” در شهر آرام چیانگمی، تایلند واقع شده که توسط گروه معماری “Sher Maker” طراحی و اجرا شده است. این کافی شاپ با استفاده از پتانسیل محلی و به مساحت 220 متر مربع ساخته شده است. در کشور تایلند کافه ها و رستوران های کوچک بسیاری با چشم انداز های طبیعی وجود دارد. هدف اصلی از طراحی این کافی شاپ با یک گروه اجرایی محلی و بومی کاهش هزینه ساخت و ساز بوده است. به همین دلیل گروه معماران در طراحی و ساخت این پروژه با در نظر گرفتن نیاز های کارفرما، از ساختار ابتدایی فولاد و سیستم دیوار درست به همان شیوه ایی که با روش انجام آن آشنایی داشته اند استفاده کرده اند.

مشخصات کلی پروژه

  • معمار : گروه معماری Sher Maker
  • مکان پروژه : شهر چیانگمی، تایلند
  • معماران برجسته : Patcharada Inplang
  • سازندگان پروژه : SCG, Conwood, TOA
  • عکاس پروژه : Chaiyaporn Sodabunlu
  • مساحت پروژه : 220 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

کافی شاپ با استفاده از پتانسیل محلی

تیم معماران در این پروژه ساختار و شکل ساختمان را بر اساس اندازه گیری صنعتی (طول فولاد)طراحی کرده اند. هم چنین تیم طراحان فاصله ستون ها را بر طبق اندازه ورق دیوار محاسبه کرده اند تا از برش قطعه جلوگیری کنند. گروه معماری Sher Maker به منظور ارائه یک چشم انداز رویایی و زیبا، موقعیت ساختمان را به گونه ایی انتخاب کرده اند که توسط درختان طبیعی احاطه شود.

از این رو با واقع شدن ساختمان در یک محیط زیبا و طبیعی، تیم معماران پروژه تصمیم گرفتند که مشتریان در زمان حضور در کافی شاپ با تمام وجود مناظر زیبا، هوا و نور طبیعی را احساس کنند. بنابراین طراحان بیش از 50 درصد صندلی های این کافی شاپ را در فضای باز قرار داده اند تا به این هدف خود برسند. هم چنین به منظور ارتباط فضای داخلی کافه با فضای بیرون تعداد بسیاری پنجره در داخل فضا تعبیه شده است. نور خورشید به واسطه ورق پلی کربنات به داخل فضا هدایت می شود. و این امر موجب لذت بردن مشتریان داخل کافه از فضای بیرون می شود. گروه معماری Sher Maker در این پروژه تمام سعی و تلاش خود را کرده اند که از متریال اولیه صنعتی و هنر مندان محلی، استفاده کنند. و با هزینه کم و مقرون به صرفه مکانی زیبا را در این منطقه ایجاد کنند.


حتما ببینید : چگونه و در چه زمانی ترکیبی زیبا از کاناپه با میز و صندلی داشته باشیم


سایر تصاویر پروژه طراحی کافی شاپ با استفاده از پتانسیل محلی

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

کافی شاپ با استفاده از پتانسیل محلی

کافی شاپ با استفاده از پتانسیل محلی

پلان کافی شاپ

پلان کافی شاپ

پلان کافی شاپ

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه معمارآپ