طراحی برج های دونالد ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا پیش از ورود به عرصه رقابت انتخاب ریاست جمهوری کاخ سفید، یک تاجر و توسعه دهنده فعال ملکی بود. مدیریت کمپانی پدرش در سال 1971، به دونالد ترامپ واگذار شد. این تاجر آمریکایی فعالیت خود را در نقاط مختلف دنیا گسترش و توسعه داد. دونالد ترامپ بیشتر در حوزه هتل و  برج های مسکونی فعالیت داشته است که همه آن ها به برج های دونالد ترامپ معروف هستند.

معمار شاپ در این مطلب 10 نمونه از برج های دونالد ترامپ را به شما معماران عزیز معرفی می کند.

 

1- کلاب اقیانوسی ترامپ در پاناما

طراحی کلاب اقیانوسی ترامپ توسط شرکت کلمبیایی Arias Serna Saravia در آمریکای لاتین طراحی شده است و تنها پروژه دونالد ترامپ در این کشور است. این پروژه در سال 2011 تکمیل شده است و شکل و فرم آن شامل ۳۶۹ اتاق هتل و ۷۰۰ واحد مستغلاتی است و تمام این فضا ها از یک کلاب ساحلی خصوصی و دیگر امکانات مجموعه استفاده می کنند.

برج های دونالد ترامپ

2- هتل Trump SoHo در نیویورک

هتل Trump SoHo در منطقه SoHo  شهر منهتن قرار دارد و شامل 46 طبقه می باشد. طراحی این هتل توسط Handel Architects و طراحی داخلی هتل نیز توسط David Rockwell انجام گرفته است. هتل Trump SoHo با استفاده از آینه های دوجداره روکش شده است. واحد های این هتل زیبا بیشتر از 29 روز در یک دوره 36 روزه و یا بیشتر از 120 روز در یک سال به یک شخص اجاره داده نمی شوند.

طراحی برج های دونالد ترامپ در نقاط مختلف جهان

3- برج ترامپ در نیویورک

برچ ترامپ در سال 2011 توسط  Costas Kondylis، در نیویورک طراحی شده است. برج جهانی ترامپ در فیلم جنایی دراماتیک Before The Devil Knows You’re Dead معروف شد. در طراحی این برج از روکش های شیشه ای سیاه مایل به برنز استفاده شده است که نمایی مهیج به این برج داده است برجی که در ضلع شرقی منهتن واقع است.

برج های دونالد ترامپ

4- هتل بین­ المللی و برج ترامپ در شیکاگو

طراحی این آسمان خراش برعهده گروه معماری Skidmore, Owings and Merrill بوده است. ای برج دارای ارتفاع ۴۲۳/۴ متر است که در کنار رود شیکاگو قرار گرفته است. دونالد ترامپ در ابتدای پروژه، این برج را به عنوان بلند ترین ساختمان دنیا معرفی کرد اما بعد از حادثه یازدهم سپتامبر، پلان برج را تغییر دادند و مقیاس برج را کوچک تر کردند.

برج های دونالد ترامپ

5-هتل بین­ المللی ترامپ در لاس­وگاس

هتل بین­ المللی ترامپ در کنار Las Vegas Strip معروف قرار دارد. این برج 200 متر ارتفاع دارد و بلندترین ساختمان مسکونی شهرلاس­وگاس می باشد. بیابان Navada، نما های طلایی این هتل را بازتاب می دهد. قرار بود در سال 2008 این برج به یک آسمان خراش دو قلو تبدیل شود که این پروژه اجرایی نشد.

طراحی برج های دونالد ترامپ در نقاط مختلف جهان


حتما ببینید: طراحی هواپیمای شخصی بوئینگ ۷۸۷ یا یک خانه لوکس پرنده


6- برج ترامپ در نیویورک

برج ترامپ، در سال 1983 توسط معماریی آمریکایی به نام Der Scutt طراحی شده است. شاخصه ایی که این برج را از ساختمان های دیگر متمایز می کند یک گوشه پلکانی درختکاری شده است که نمایی زیگزاگی را به وجود آورده است. این ساختمان در خیابان پنجاهم شهر منهتن قرار دارد و دارای ۵۸ طبقه می باشد. این برج دفتر اصلی و خانه ترامپ محسوب می شود و در رقابت ریاست جمهوری ستاد مرکزی دونالد ترامپ بود.

طراحی برج های دونالد ترامپ در نقاط مختلف جهان

7- برج­ ترامپ در استانبول

نخستین آسمان خراش های دونالد ترامپ در اروپا با هم یکپارچه هستند که یکی از آن ها دارای دفاتر اداری است و ما بقی شامل یک سینمای چندمنظوره، ۲۰۰ واحد مسکونی و یک مرکز خرید می باشند. پس از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهور شد اعلام کرد که ورود مسلمان به آمریکا ممنوع است، مالک ترک تبار و مسلمان برج ها و رئیس جمهور ترکیه در خواست کردن تا اسم ترامپ از روی برج ها حذف شود.

برج های دونالد ترامپ

8- برج ترامپ در Manila

این برج دارای طرحی گوشه های عریان، است که توسط معماری به نام Jason Pomeroy طراحی شده است. Jason Pomeroy طراح برج هنگامی که در حال کار کردن در  Broadway Malyan Asia بود به شرکت خود با نام استودیو Pomeroy نقل مکان کرد. برج ترامپ در Manila مرتفع ترین برج در فیلیپین می باشد.

طراحی برج های دونالد ترامپ در نقاط مختلف جهان

9- برج­ ترامپ در ساحل Sunny Isles

شرکت بومی Sieger Suarez طراحی این برج را انجام داده است. این مجموعه از 3 ساختمان تشکیل شده که در مجموع دارای 271 واحد می باشند و در طول ساحل Sunny Isles فلوریدا، یعنی درست در شمال میامی قرار گرفته اند. این برج ها دارای بالکن هایی می باشند که نماهای سفید را شکافته اند و دور تا دور این مجموعه سه شاخه را احاطه کرده اند.

طراحی برج های دونالد ترامپ در نقاط مختلف جهان

10- هتل بین ­المللی و برج ترامپ در تورنتو

طراحی این ساختمان توسط شرکت Ziedler Partnership در کانادا انجام گرفته است. این برج با ارتفاع ۲۷۷ متری، دومین ساختمان بلند کانادا محسوب می شود. این برج دارای ۱۰۹ آپارتمان مستغلاتی و ۲۶۰ اتاق هتل لوکس می باشد. نام این برج نیز به دلیل بیانیه های ضد اسلامی ترامپ توسط شورای شهر تورنتو تغییر کرد.

برج های دونالد ترامپ

طراحی برج های دونالد ترامپ در نقاط مختلف جهان

منبع: Dezeen

ترجمه: از تحریریه معمار آپ